Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...

Публикувано от Muza 
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 16:46:05
Напоследък, много взе да се говори/пише за борда. Според мен, няма да е по-рано от средата на януари. Банките, след усвояване на МЗР, да имат време да ги обърнат.

Какви са твоите прогнози, като време и съотношение?
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 17:03:28
хм,за бг спасение......вече е късно.и на всич1ко отгоре има и тотално отвръщение на еврошпейците към станишовизацията на бг.
за да потекат парите отново са нужни избори,смяна на правителството и доказване на новото правителство.
да не говориме,че реакцията на бг властите за спирането на парите беше тотално грешна и абсурдно нагла.
двойни стандарти?пак целия свят се е обърнал срещу нашите добри и честни политици........пак всички други са виновни,но не и те.......
такива изказвания допълните3лно дразнят ЕС.......демагогията се наказва в демокрацията,ако станишката още не е вденал...тва не му е 80-те години в русия,когато са го учили за "ръководител"......
що се отнася до средностатистическия българин-с кво да се занимава в криза?
ами при криза има търсене само на основни потребности-най вече хранителни продукти.
в последните години,поради балона в НИ,всики инвестираха там,тъй като печалбите бяха най големи.следователно се занемари селското стопанство,почнаха да се внасят такива продукти от ЕС,което доведе по висока инфация,от нормалната за ЕС.
следва,че има възможност от правене на пари единствено там.
може да се инвестира в малки оранжерии,а пролетта в разсади с домати,краставици,чушки,боб и подобни и характерни за бг консуматора хранителни продукти.
щом има внос на такава продукция,а бг е с най малките заплати в ЕС,следва,че от там може да се изкарват пари,докато не се запълни дупката и не се вдигне отново собственото производство.
ако от гърция се вкарват домати,а гърците взимат двойно и тройно по високи заплати,както и тази продукция се оскъпява със превоз,следва,че в бг могат да се правят пари от това.
зеленчукопроизводството е бизнес,който не се нуждае от научни кадри,големи инвестиции и съпътстващи бюрократични спънки-всеки може да се заеме с това.

това е единсвената дупка,където може да направят някакви пари в близките години в бг.
разбира се и животновъдството,но то е срамна за българина дейност.

софия я чакат големи проблеми-ще има масови фалити на магазини,фабрички,заведения и излизане на хора от града,понеже живота е скъп и няма да има съпортващи бизнеси,които да удържат количеството хора,които бяха привлечени от строителния бум и коствените бизнеси,пъкнали се от прансформирането на 20 милиардния дълг в реалната икономика.
софия ще обезлюдее и ще се върне на нива от 90-те години.
да не говориме,че и кремиковци го няма вече......
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 17:12:08
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Напоследък, много взе да се говори/пише за борда.
> Според мен, няма да е по-рано от средата на
> януари. Банките, след усвояване на МЗР, да имат
> време да ги обърнат.
>
> Какви са твоите прогнози, като време и
> съотношение?

борда му е още рано да падне.според мен опасност има едва след година-две.
но ако българия се срине прекалено бързо и има нужда отпомощ от МВФ,мисля,че едно от условията на МВФ щше е падане на борда,за да може да се поеме част от задлъжняването,чрез обедняване на населението,което ще стане така или иначе,както и да се финансира по голяма конкурентноспособност,чрез обезценка на лева.
по този начин,вноса ще се оскъпи и хората няма да пазаруват вносни стоки,а износа ще се обезцени,което ще направи бг износителите по конкурентно способни на ЕС маркета.
това също ще доведе до инвестиции в бг-не както до сега спекулативни,а реални производствени инвестиции.
също,когато фондовете за НИ се сринат и дъмпнат земята,която е спекулативно надценена,ако стане прекалено евтина,може европейски фермери да дойдат и реално да започнат производство в бг,а не както сега-селяни,без модерни машини да се опитват да се конкурират с корпоративни ферми......
така КПД-то в земята ще се вдигне-хем ще е по евтина,хем ще стане високопродуктивна.
но трябва първо фондовете да рухнат......има възможност да се превърнеме в силна селскостопанска страна,но ще мине поне петилетка........
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 19:11:35
Асене, до сега почти винаги си познавал, но със селското стопанство май грешиш...
При сегашното управление и сегашните условия на производство, вноса излиза по ефтин от собственото производство!
Занимавал съм се малко в тоя бранш преди години, но условията май стават по зле вместо да се подобряват...

Причините :
1. Високите Евро изисквания! Оскъпяват износа за ЕС
2. Контрабанден внос на всичко! От там по-ниски цени на вноса!
3. Май няма вече субсидии за родните селяни. От там пак по скъп роден продукт...

А бе с това управление, не виждам кой бизнес може да ни изкара от блатото...
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 21:15:47
jikev написал: Асене, до сега почти винаги си познавал, но със селското стопанство май грешиш...
При сегашното управление и сегашните условия на производство, вноса излиза по ефтин от собственото производство!
Занимавал съм се малко в тоя бранш преди години, но условията май стават по зле вместо да се подобряват...

Причините :
1. Високите Евро изисквания! Оскъпяват износа за ЕС
2. Контрабанден внос на всичко! От там по-ниски цени на вноса!
3. Май няма вече субсидии за родните селяни. От там пак по скъп роден продукт...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

jikev :забравил си да отбелезиш най-важното:

4. мафията дето определя изкупните цени(силово),без да се интересува от разходите за производство!

Групировките закон не ги лови,щото пълнят червeните каси на скъпата партия...........
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 22:22:11
Асене,

Добрите врачки не казват много лошите неща. А ти си добра врачка. smiling smiley

Чувствам се като студентка пред изпит. Нали знаеш, на студента все един ден не му достига....

Срокът, който ти даваш за борда ме устройва. От моя лична гледна точка, а и от гледна точка на другите, което е пак моя лична гледна точка. Защото, предпочитам, там където живея, и всички около мен да са добре.

Дано е така.
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 22:33:48
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> борда му е още рано да падне.според мен опасност
> има едва след година-две.
> но ако българия се срине прекалено бързо и
> има нужда отпомощ от МВФ,мисля,че едно от
> условията на МВФ щше е падане на борда,за да може
> да се поеме част от задлъжняването,чрез обедняване
> на населението,което ще стане така или иначе,както
> и да се финансира по голяма
> конкурентноспособност,чрез обезценка на лева.

Интересно ми е, досега куп страни пропищяха за помощ. Тия, дето не са в борд. И им я отпуснаха. Отпуснаха и на куп банки- там, в най- печената страна. Че и ги понационализираха малко.
В едни разправии с Джулиъс, си каза в прав ред, че от нищо не се ръководиш в размишленията и пророчествата си. Щото няма валидна информация. Поне, така, малко да ни сравниш със страна, за която има и на която би се опрял? Щото иначе хелия те издига доста над земята. Пък аз не съм вярваща- атеистче си падам, което иска нещо повече от приказки на пазара......
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
30-11-2008 - 23:11:10
е бива ли така камилке
все си мислех че си правоверна на мамона
а ти атеистка се изкарваш. малко ни послъгваш ама то си е в кръвта ти и ти влизам в положението!
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
01-12-2008 - 02:51:52
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > борда му е още рано да падне.според мен
> опасност
> > има едва след година-две.
> > но ако българия се срине прекалено
> бързо и
> > има нужда отпомощ от МВФ,мисля,че едно от
> > условията на МВФ щше е падане на борда,за да
> може
> > да се поеме част от задлъжняването,чрез
> обедняване
> > на населението,което ще стане така или
> иначе,както
> > и да се финансира по голяма
> > конкурентноспособност,чрез обезценка на
> лева.
>
> Интересно ми е, досега куп страни пропищяха за
> помощ. Тия, дето не са в борд. И им я отпуснаха.
> Отпуснаха и на куп банки- там, в най- печената
> страна. Че и ги понационализираха малко.
> В едни разправии с Джулиъс, си каза в прав ред, че
> от нищо не се ръководиш в размишленията и
> пророчествата си. Щото няма валидна информация.
> Поне, така, малко да ни сравниш със страна, за
> която има и на която би се опрял? Щото иначе хелия
> те издига доста над земята. Пък аз не съм вярваща-
> атеистче си падам, което иска нещо повече от
> приказки на пазара......

Камелче,още едно жокерче за теб:
значи според правителството,държавните резерви в момента са около 14 милиарда ........само че забележи-те са инвестирани в "ценни" книжа......
сега,нека ти кажа кво да попиташ джулиъс:
питай джулиъс,след като станишовчетата твърдят,че държавните спестявания са толкоз,ЗАЩО ПРОПУСКАТ ДА КАЖАТ В КВИ КНИЖА СА ИНВЕСТИРАНИ?????????
щот ,макар и джулиъс да не знае,ще те светна,че в момента има книжа,които са с 70% ОБЕЗЦЕНЕНИ............а са били с АААрейтинг.......
та........питай го джулиъс,защо НИКЪДЕ не се казва в кви книжа(хартийки) са вкарани парите на данъкоплатците????????
нали това са ваши пари-държавни-колкото орешарски има право да знае кво е купувано с тях,толкова и ти и джулиъс имате право........
хайде и помисли малко-ако бяха хубави книжа,дали в момента орешарски щеше да се бие по гърдите ,колко е добър и как бг е спечелила от инвестирането на резервите :] :] :]

е........може би орешарски е скромен момък и не иска да се фука как е "обслужвал" държавния резерв........ *angel* *angel* *angel* *angel*

та.....поразпитай джулиъс за термина токсичен СИВ......току виж те светнал на туй,онуй.......и него си светнал също
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
01-12-2008 - 03:26:20
Камелче,не сме били само аз и куку,дето нещо никък не го виждаме този борд.....
те ти една какичка,не я знам коя е,ама има истина в думите й,да знаиш:

[news.ibox.bg]

нещо ми се струва,че все повече и повече заспали бг икономисти нещо почват да се пробуждат....ти как мислиш?
ма мен нещо ми мирише на след дъжд качулка...........нещо са позакъснели с една годинка....ако се бяха освестили навреме,мног неща можеха да се променят......ама кат ви се говореше за тва време оно,ни казвахте,че сме били българомразци,разносвачи на пици,емигранти,които не знаят кво става реално в бг,а само плюят и т.н.
още едно жокерче от мен-вече ,квото и да правят-късно е.......нищо,че бог е българин
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход