Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...

Публикувано от Muza 
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
23-11-2008 - 04:56:09
И аз polo75 понякога си спомням за това време с умиление... *tired* , но да не spam-им повече темата *stop* .
Сега бих искал да споделя с няколко изречения,нещо донякъде свързано с темата:
Как ще се развият за в бъдеще цените на имотите , как ще се развива икономиката,качеството на живот на българите и на гражданите от други страни на Европейският Съюз ,които биха желали да живеят в България ( всеки гражданин на страна- членка има право да се засели и живее постоянно в друга такава) е трудно да се отговори. В настоящият момент "капиталите",като общо понятие се влагат за определен период в рискови страни с корумпирано в много случаи правителство и след като се умножат или просто "изперат", се изнасят в сигурни правови страни като "постоянно пребиваващи". Просто всичко е "бизнес"-тук няма място за национализъм ,лозунги ,емоции и чувства. Като пример "едни пари" от Русия "влизат" в България , " престояват=инвестират се " там , в определен момент се "осребряват"( в казината това се нарича на английски "to cash out') и се изнасят в сигурните страни... По мое лично мнение ,България ,като най-бедната страна в EU ,ще се развие само тогава ,когато стане един "terminal" ," крайна спирка" за "тези пари", каквато например е една Великобритания ( за Швейцария или Монако и т.н. няма нужда да споменавам). Това би се отразило и на цените на имотите и на икономическият климат в страната в положителен аспект... Това от мен... *tired* *zzz* ПП.Хора, не се заблуждавайте! Всичко е нагласено така, че такива страни да бъдат периодично изтръсквани като брашняни чували, докато накрая нищо не остане!
"Кризата виси като дамоклев меч над България"




Редактиран 8 път(и).Последна редакция на 2008-11-23 11:27 от милко вълков.
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
23-11-2008 - 12:51:59
На нас изглежда не ни остава още много да пуснем като ни тръскат. Просто не остана. И това го разбирам всеки божи ден, гледайки кривите физиономии на хората - озлобени, настървени срещу съгражданите си и сънародниците си като цяло. Тягостно и мъчно е - една бавна агония. Нека се свърши по-скоро. Едва ли има някой, който да не се съгласи с мен. Естествено ще се намерят и "позитивни" личности. Но когато светлината в тунела е от приближаващия влак, всички позитивни мисли се спасяват от главата ми.


Голямо благодаря на Милко че ми припомни онези времена. Замислих се дали въпреки всичките рестрикции и неудобства животът не е бил поне малко по-добър. :ami:
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
23-11-2008 - 14:03:52
Поло,

Съгласен съм с теб, че такива страни се изтръскват периодично.
Единственото оръжие на тези страни е да вземат производства, включително high tec, от по-богатите страни, благодарение на по-ниските данъци и разходи на труда (а също и добре квалифициран персонал, където го има).
В този смисъл, балонът много надува разходите и ни прави неконкурентно способни.
Той е като тумор, който трябва да се отстрани. Колкото по-бързо, толкова по-добре.
Жалко за жертвите, дано този път паметта трае повече от 10 години.
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
23-11-2008 - 14:18:21
Ало Лесния и Сие, наревахте ли се вече че най-сетне да се захванете за работа? Като ви слушаm вие вече саmи сте "отърсили от чувала" *stop*

Я горе главата,
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
23-11-2008 - 15:36:25
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ало Лесния и Сие, наревахте ли се вече че
> най-сетне да се захванете за работа? Като ви
> слушаm вие вече саmи сте "отърсили от чувала"
>
> Я горе главата,

Напълно съм съгласен , горе главата !Надеждата и меракът умират последни !
:loveu: И преди всичко гладолечение:
"ЛИДИЯ КОВАЧЕВА: "САМО ГЛУПОСТТА НЕ СЕ ЦЕРИ С ГЛАД"
winking smiley
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
24-11-2008 - 10:34:59
с тази забележка че половината от работите са характерни за времето си , а не конкретно за соц. лагера smiling smiley
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
24-11-2008 - 11:27:47
В "Трима души в една лодка", Д.К.Джером, героят, четейки симптомите на болестите, беше установил, че не е болен само от 3 болести. По памет, едната беше вода в коляното. Аз съм от другата крайност. Намирам един симптом, който го нямам, значи всичко е наред.

Предсказанията на баба Ванга.

Северном полушариине останется ни животных, ни растительности. "
В същото време, за Китай, намиращ се на северното полукълбо:
"Новой мировой державой становится Китай." Т.е., оцелява.
Това:
"Развивающиеся страны превращаются из эксплуатируемых в эксплуататоров. "
пък е свободна интерпретация, защото в английската версия не съществува.
Освен това баба Ванга беше казала, че за България нищо лошо не вижда. Така, може да се включим в групата на Китай, а защо не и в бъдещите експлоататори?

Сега остава, да повярваме, че баба Ванга, наистина го е казала.smiling smiley

Доскоро по всички медии се говореше за "световната финансова криза" и звучеше като "птичи грип", в последните дни започнаха да излизат материали, постове по форумите, блоговете, че България, всъщност е много добре.

Дано! Може би, наистина баба Ванга го е казала........







Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-24 11:30 от Muza.
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
24-11-2008 - 15:38:04
Какво ли не прави родното домашно алкохолопроизводство. Сам не вярвам какво съм написал smiling smiley Трябва да се включи в сборник "Наръчник на младия самоубиец" ! smiling smiley
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
24-11-2008 - 23:16:56
Има вероятност,кризата да е по-лоша дори от депресията през 1929г,но преди това малко новогодишно рали предполага Марк Фебер.

[www.godmode-trader.de] *black eye*
Re: Цените на имотите и прогнозите на Куку, Асен,...
25-11-2008 - 00:20:45
avatar
Милко,

за спомените от доброто старо време, аха да ме хване носталгията и си спомних и други подробности:

В детската градина заедно с "Мила моя мамо" учехме песни за "пръв учител Димитров".

Следваше сагата с "еди кой си е баща на ........, (например цялото прогресивно човечество" и объркването в детските главици "аз колко татковци имам и кви ги е вършила мама".

После идваше страха от "капиталистите, които ще крадат малките соц. деца" (как да стане, като България си беше огромен концлагер с 3-4 телени мрежи.......) и други подобни глупости.

Следваше осъзнаване на простата истина - липсата на всякаква свобода и доносници на всяка крачка, съседи, познати, дори съученици.

Отказвам се онова "добро старо време". Сегашната й ситуация с всичките си пороци е по-добра.

Блондинка по душа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход