Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка на етаж от къща-Пловдив-предимства и недостатъци.

Публикувано от bili78 
Покупка на етаж от къща-Пловдив-предимства и недостатъци.
03-11-2008 - 11:05:15
Моля да ме посъветвате дали да си купя етаж от къща, който при това не е измазан. какви проблеми могат да възникнат, какво да проверя и на какво да държа? За пръв път ми е и не мога да взема решение. Иначе офертата изглежда добра, тъй като цената е поносима, но затова пък е на груб строеж. На мен идеята да живея в къща много ми допада. Тази, която имам предвид, е на хубаво място. Само дето е стояла на груб строеж повече от 10 години и сега собствениците на 1 и 2 етаж я довършват. Имам пари, с които искам да си купя по-голямо жилище, но не са толкова много, че да си позволя завършен нов апартамент. Просто не зная как да постъпя!! confused smiley
Re: Покупка на етаж от къща-Пловдив-предимства и недостатъци.
03-11-2008 - 11:11:03
не знам как ще се отървеш от манталитета на собствениците, че те все още притежават къщата и ти си някакъв временен натрапник smiling smiley Според мен е от решаващо значение какъв тип хора са собствениците.

Задължително според мен изисквай сделката да включва и идеална част от земята!
Re: Покупка на етаж от къща-Пловдив-предимства и недостатъци.
04-11-2008 - 09:27:47
Да, ще включва и идеална част от земята. А собствениците ми е ясно, че ще се чувстват собственици на цялото, няма как. И аз няма как да ги преценя що за стока са само от няколко разговора. На пръв поглед са свестни, ама знае ли човек. А и те също ни преценяват и си избират. Но това е едната страна на медала. То понякога с роднини е по-трудно да се разбере човек, отколкото с непознати.
Другото е как е строена къщата, как да я оценя? Собственика може да си е правил свободни съчинения, макар че е имал план. Цял живот е строил, малко по малко, когато е имал пари. Много е привлекателна идеята, но си е все пак голям риск.
Re: Покупка на етаж от къща-Пловдив-предимства и недостатъци.
04-11-2008 - 09:57:01
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> не знам как ще се отървеш от манталитета на
> собствениците, че те все още притежават къщата и
> ти си някакъв временен натрапник

Манталитет и чувството за собственост са различни понятия winking smiley Останалото е чисти договорни отношения, изказани черно на бяло и заверени от нотариус


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход