Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво

Публикувано от boyaneca 
Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
22-10-2008 - 06:13:46
О'key.Цените на имотите можели да паднат с 50%,но никои не е преценил колко ли ще паднат цените на грубото строителсво.Преди няколко седмици получих оферта по е-мail от една фирма за кофраж на подпорна стена 10м дължина и 2.8м височина за 22 00лв. с материали.Само за поставяне на платно ли е 1000лв?
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
22-10-2008 - 07:39:22
boyaneca Написал:
-------------------------------------------------------
> О'key.Цените на имотите можели да паднат с 50%,но
> никои не е преценил колко ли ще паднат цените на
> грубото строителсво.Преди няколко седмици получих
> оферта по е-мail от една фирма за кофраж на
> подпорна стена 10м дължина и 2.8м височина за 22
> 00лв. с материали.Само за поставяне на платно ли е
> 1000лв?


..........................
по коментарите ще ги "познаеш"
тук ври от пишман-спекуланти , които ти обясняват ВИРТУАЛНО как падали цените,но в РЕАЛА скъпото продължава , блаженни са върващите,че имотите ще станат безплатни
-----------------
ти си поредният потърпевш - набивай им го в "закачалките за шапки"




---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-22 07:44 от келепирски.
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
22-10-2008 - 10:12:27
ДА, така се оферира. Аз лятото правих подпорни стени и цената беше 28 лв/кв с материалите, като платната и гредите си ги носят и после съответно взимат. За труд офертата беше 18 лв, за материали 10. Ръчният изкоп беше 50 кинта на надница, бобката 250 на машиносмяна армировката - доставка и монтаж 0.40 лв / кг и самата цена на желязото 1,90 /кг. Всичко това без ДДС без 10% печалба за фирмата и без доставно складови разходи 12%.
Друг е въпросът какво договорих, но ти цитирам офертата.
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
23-10-2008 - 23:51:42
Абе боянче, ти да не си в Америката та още не си разбрал :} Падат и още ще падаат winking smiley
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
24-10-2008 - 17:34:47
Geto
Ти не си ли в Америка (Канада)?
Тука във форума си драскат каквото им влезне в главите, доста различни мнения се пишат.В медиите вчера друго ,днес друго - еее как да разбереш къде е истината.
В Америка съм и скоро ще ме пратят на борсата
sad smiley
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
24-10-2008 - 19:10:40
Цените ще се променят и то много

Да му мислят тези дето са напазарували вече
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
24-10-2008 - 20:57:19
boyaneca Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto
> Ти не си ли в Америка (Канада)?
> Тука във форума си драскат каквото им влезне в
> главите, доста различни мнения се пишат.В медиите
> вчера друго ,днес друго - еее как да разбереш къде
> е истината.
> В Америка съм и скоро ще ме пратят на борсата
>

И аз съм тамwinking smiley
На българските парцали, прощавай, вестници не лови вяра, виж тук сред дезинформацията можеш да откриеш нещичко от реалноста winking smiley ама пак си е кът.
Ако те пращат на Ню Йоркската или Чикагска борса там е глад и скърцане със зъбиsad smiley Виж ако иде реч за "другата" борса то е добре, взимаш $500-600 на седмица и отпрашваш за Бояна да си довършиш строежа, че цените падааат. На мене самолета ми е в неделя, кажи какво точно те интересува та да ти пусна информацийка директно от театъра на строителните действия winking smiley

Хайде не унивай, докато има Борса-има надежда cool smiley
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
25-10-2008 - 08:28:08
чакам да ми излезне разрешенито и съм решил да искарам поне до кота нула,частна къщурка,нито съм агенция нито фирма,та по смисъл бях си намерил още преди фирмите от които искам да си вземам материалите та сега само проверявам как са цените та като стана готов с документите да преценя дали да почвам или да изчакам още малко,та пак по смисъл,юни месец като проверявах цените(имам готови оферти за обекта,ходих на място) желязото беше 1.70-1.75 лева за кг без ддс-това е за заготовка за 20т,бетона Б15 на 120лева с ддс и Б20 на 125лв,като за транспорта по 8 лева на км,аз сам на 3км но ги пресметнаха 4е са 6км,не говоря за отиване и връщане,та 48лв на бетоновоз,бетон помпа е 7 лв на м3 или мин 180лв+60 лева да дойде до обекта,тухлите-0.75лв за четворки но ако заява количество може и 0.70,та като проверих цените миналата седмица нещата взеха да придобиват друг характер,та желязо 1.15 за заготовка без ддс за същите количества 20т,бетона го намерих от друго място 86лв за Б15 със частично ддс с включен транспорт,за Б20 93лв със транспорт,бетон помпа по 5 кинта на м3 без да трябва да плащам 60 лв за транспорт-като имам уговорката че бетона ще го поръчвам само от тях,ще ми издадат сертификат сащо,количествата са 100м3 Б20 и около 150м3 Б15-общо 250м3,та тухлите ги бутнах 0.65лв-четворката(това е със ддс без транспорт),исках да си направя колибката с поротерм но много си вдигнаха цените,та може външните стени с тях а пък всичко друго с четворки,така или иначе ще имам външна изолация това е за пловдив.Казаха ми приятели в бизнеса че ще добре да изчакам още малко до пролетта че тогава Рецесията щяла вече да бъде официално в България, така също големите поръчки щели да намалеят(между другото инфото за кризата го имам от приятел работещ в Morgan Stanley а не от майстора,а колкото до имотите той ми каза че всички българи ще имаме безплатни билети за най голямото шоу на десетилетиото което ще продължи поне до първото тримесичие на 2010,не можело цените според него за тристайна къща със земя(тоест 3 стаи хол и кухня отделно) да паднат до 160 000-190 000 лири(не в центара но на спирка или 2 от там) това за лондон, а при нас най хубавата и уредена столица цените да са за апартамент не за къща със земя, със същата квадратура 120 000 -150 000 евро,като ми каза това веднага ми светна че на места в българия още смятат хола та дори и кухните към стаите,едната от причините които той истъкна е че много от капиталите били се изтеглили и още щяло да се изтеглят а така също че високите лихви са по4ти враг номер едно,тъй като в америка са около 2% а в англия са 4.5% с тенденция да стане 2.5-3% до края на 2009,а в бг-то са :g:.но да под4ертая нито съм агенция АНИ или фирма,аз самият мисля да строя,та това са само негови предположения,но и аз самият бих посъветвал тези които искат да купуват да поизчакат малко,хайде поздрави на всички spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
18-11-2008 - 01:13:44
Дааа, нещата тръгват на зле :cry:
Re: Цените на имотите падат,но никои не е споменава за грубото строителсво
18-11-2008 - 04:54:48
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход