Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еднофамилни къщи около София

Публикувано от zestate 
Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 18:49:13
Интересува ме мнението на всички "знаещи и можещи" относно това какво ще се случи с предлаганите еднофамилни къщи около София. И по- конкретно за новопостроени къщи с малко самостоятелно дворче с РЗП от 200-300 м2 и двор 400-700.
Не става въпрос за старо строителство "от баба и дедо" по типов проект, а за съвременна къща с модерно отопление, пречиствателна станция, озеленен двор, в радиус до 30 киломтера от центъра, с целогодишен достъп. Къща в която на преден план изпъква качеството при изпълнението и за целогодишно живеене.
За каква цена бихте купили подобно нещо?
Re: Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 18:56:59
за мен порядъка е около 200 000 евро максимума.

Аз лично ще строя, купил съм парцел (на асфалт, регулация, ток, вода) за 20 000 еврака на 23 км от паметника Левски. Смятам, че около 40 - 45 000 евро ще ми стигнат за къще около 200м2 или общо за къща като тези които описваш ще ми стигнат под 70000 евра..

Re: Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 19:06:07
Нека не разсъждаваме на тема че имаме парцели за някакви пари и че ще строим и ще ни излезе някакви други пари... интересува ме мнението за завършен продукт в който получаваш дистанционните за вдигане на автоматичните врати на гаража и остава да си нанесеш дрехите.


Re: Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 19:40:43
30,000 за парцел, 40-50,000 за къщата, 10-15,000 за качествено озеленяване и глезотийки в двора = 85-90,000 евро на сегашни цени би ми излязло. с пазарлъци и търсене, 20-25% надолу.
значи за да ме заинтригуваш - 80,000*1.4=112,000 евро... повече - мерси.
Re: Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 21:34:36
Ако може едно уточнение само...На пазара съществува ли подобен продукт реално??? Имам предвид нещо,дето да не попада в графата "мутренски/новобогаташки етюди" и в същото време да отговаря на описанието???
Re: Еднофамилни къщи около София
11-01-2009 - 22:09:36
avatar
Таргет групата е много малка (особено напоследък) - такива, които имат от някъде изпаднали пари и биха ги похарчили без да се замислят - примерно печалба от тотото, намерено куфарче с 1 милион или от наркотици.

Иначе всеки който би си купил/построил нова къща е логично, че в момента има къде да живее и то не е панел в Люлин, т.е. не му е спешно. След като почти няма българин, който не научи в какви граници се движат разходите за строителство, мисля че времето на "ще стана милионер за година" отмина. Всеки ще предпочете да си наеме агенция да му намери парцел, архитект да му измисли къща и строител да му я направи.

Т.е. ако печалбата на търговеца на подобен имот е над 20% има малък шанс да намери будала за него.

След като е ограничена групата от евентуални клиенти, то би се продавал скъпо само имот който наистина е лукс, защото в момента понятието "лукс" когато се употребява от брокер, живеещ в панелка, е по-скоро "горе долу" - т.е. плочките не са български, има вана, тръбите не текат smiling smiley Според мен лукс е къщата да има вътрешен прозрачен асансьор, лампите да се включват със щракане на пръсти, да е обзаведен със скъпа техника, печката да има интернет и т.н. Тогава примерно Лили Иванова (ако е спестила кинти) ще си купи такова нещо, за да изпъкне пред някоя друга измислена "звезда".

@salvador - намират се тук там, в Малинова Долина се продаваше една 500РЗП за 900,000 EUR, която поне на мен ми харесваше. Ама май изпуснаха влака.
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 00:32:05
Там е работата,че "намират се"...никак не ми изглежда като разработен и ясен пазар,при който е ясно какво определя крайната цена,какъв е профила на бъдещия клиент,какви чисто икономически фактори оказват влияние...та да си правим изводи за движението на цените.90% случаен фактор...
Днес имах път през Владая-твърдя,че съм виждал много от западния кич и почти няма нещо,което да ме изненада...но си признавам,че българският гений пак ме метна в оркестъра.Никога не ми бе идвало на акъла,че някой може да свърже алпийския стил на планинските вили със средиземноморския кич...и в същото време това да бъде изградено...с показно разточителство.
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 08:26:13
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 09:47:31
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> за мен порядъка е около 200 000 евро максимума.
>
> Аз лично ще строя, купил съм парцел (на асфалт,
> регулация, ток, вода) за 20 000 еврака на 23 км от
> паметника Левски. Смятам, че около 40 - 45 000
> евро ще ми стигнат за къще около 200м2 или общо за
> къща като тези които описваш ще ми стигнат под
> 70000 евра..

40-45000 E строеж на 200 м2 къща?
Тук малко си се поувлякъл. Реалната сума е минимум по две и то без много глезотии в довършването...

Иначе озеленяване и вертикална на дворчето + 10-20000...
пречиствателна станция - 3000 - 6000 Е
Всичко зависи дали е за продаване или за теб...

Абе с др. думи строежа с довършителни (дограми, врати, подове, бани, отопление и т.н.), озеленяване на двора и комуникации за 200 м2 са мин. 110 - 150 000 Е без парцела в зависимост от "екстрите"
*drunk* *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-12 10:13 от dedo Mrazzz.
Re: Еднофамилни къщи около София
12-01-2009 - 10:16:19
dedo Mrazzz Написал:
-------------------------------------------------------

>
> 40-45000 E строеж на 200 м2 къща?
> Тук малко си се поувлякъл. Реалната сума е минимум
> по две и то без много глезотии в довършването...


Може,Дедо,може! Мой познат през декември направи завършен нулев цикъл-основи и плоча на 230 м2 за 12 000 евро!Фадромата на 40 лв./час ,бетона на 116 лв./м3 за желязото не знам!Както се казва в рекламата"Не става само с ядене.....трябва и акъл" *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход