Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.

Публикувано от Uraa 
Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 00:36:20
Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
Това ми казват моите микроскопически разбирания по имотите.
..............
След 2г. като/ако сте спечелили от това .... не забравяйте да ме черпите едно кафе. smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley

.[www.beinsadouno.org]
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 00:43:30
Хубаво...дай някакви аргументи...в дългосрочен план,като отчитаме инфлация и т.н. кой ще спечели повече-този който продава на пика или този,който купи на дъното? :}
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 04:41:02
Който може да си позволи по-добре да НЕ продава :!:
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 05:17:11
Како ли ще стане след две години!
Моя парцел в момента струва 450 x. Еуро, след две години ще струва 1 Милион.Но за съжаление нищо няма да продавам
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 07:50:34
Животът е обидно кратък. Така че за сделки, които са за обслужване на личните жилищни нужди, не чакайте много много, нито пък бързайте излишно. Водете се повече от житейските ви планове, а не от прогнози и очаквания на специалисти и "специалисти".
Ако на купуването и продаването на имоти разчитате да спечелите, то слушайте, който си искате. Тя, печалбата, не е задължителна. За да спечелите вие, някой трябва да е загубил.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
11-10-2008 - 08:01:00
А моята интуиция ми подсказва, че в моменти на световни финансови кризи, най-доброто , което може да направиш е да стреляш по всеки, който се прави на много умен и дава съветиsmiling smiley
Защото истината е, че никой не знае какво ще се случи и ако някой познае, то ще бъде случайно.
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
12-10-2008 - 11:22:46
Ако пиян шофьор кара с превишена скорост, мога без колебание да ти предскажа без да съм го виждал, че ще е чудо ако не се блъсне някъде.

НИ освен, че са място за живеене и работа са и инвестиция, която трябва да отговаря на известни критерии. Единия най-фундаменталния е цената на имота да носи възвращаемост от наема/употребата поне 6-7% годишно да не кажа 10%.
Апартемент за 90х.Е може ли да донесе приход от поне 5400 Е годишно, т.е. мин. 10,800 лв. на година или 900 лв. на месец?

За каква случайност за какво гадание става въпрос като елементарня бизнес анализ не излиза така както трябва да бъде?

Много от имотите в Америка, на които цените им падат главоломно са точно поради горната причина. Месечните им вноски са далеч по-високи от месечните им наеми.
Най-голям срив има точно при тези силно надценени имоти.

Аз знам за един случай от един инвеститор за един парцел в Марина дел Рей/Калифорния (хубаво градче до океана, с пристанища за частни лодки).
Парцела през 1990 г. е бил продаден на пазарна цена за тогавашното време
за 900х.$. Познайте същи парцел за колко е бил продаден през 1995 г.?............
Америка навлиза в икономическа криза около 1990г. и парцела е бил продаден.....
.................... за двеста и петдесет хиляди долара.
Случайности по принцип няма защото всичко се движи по някакви закони. И за този, който разбира законите случайности няма.
Да поясня. Тук таме съм прочел по нещо, тук таме съм видял и преживял нещо. Не знам и не претендирам да знам всичко.
Но за себе си знам, че цените на твърде много имоти в България са надценени и неминуемо ще си дойдат на мястото ....... без да ни питат искаме или не, харесва ли ни или не.

Криза има там, където нещата станат ненормални и изопачени. (На човек като му се вдигне кръвното или температурата над нормалното казват, че има криза. Нещата с имотите и заемите в Америка станаха ненормални и дойде кризата и сега най-различни доктори дават съвети как да се излезе от нея. Ясно е вече на всички, че цените на НИ са били твърде високи за да може хората да си ги позволят. )





.[www.beinsadouno.org]
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
12-10-2008 - 12:55:32
Типичната българска логика: "За да спечели някой, друг трябва да загуби".
Логиката на дребните тарикати (много от които и "брокери"winking smiley......чак се чудя да се смея ли, да плача ли smiling smiley.

Значи пазара е игра с нулев резултат, а? Едни пари се въртят - като онзи виц за борците и л....то?
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
12-10-2008 - 13:35:49
4ovek Написал:
> А моята интуиция ми подсказва, че в моменти на
> световни финансови кризи, най-доброто , което може
> да направиш е да стреляш по всеки, който се прави
> на много умен и дава съвети

Ето ги мишените (адрес: forum.imoti.net):
Acen1975: , Kuku: , Greenbull: , , Човек: , Magic:
Julius: plus , Barbaron: Автопортрет:
Пунди Андрешков: , Камелия и Huba-Buba: , Joan: ,
Muza: , dedepene: , Nikolase:




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-10-17 23:58 от barbaron.
Re: Ако ще продавате имот по-добре е сега да продавате отколкото след 2г.
12-10-2008 - 15:25:04
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek Написал:
> > А моята интуиция ми подсказва, че в моменти
> на
> > световни финансови кризи, най-доброто , което
> може
> > да направиш е да стреляш по всеки, който се
> прави
> > на много умен и дава съвети
>
> Ето ги мишените (адрес: forum.imoti.net):
> Acen: , Kuku: , Greenbull: ,
> Julius: plus , Barbaron: Автопортрет:
> Пунди Андрешков: , Камелия и Huba-Buba: , Joan: ,
> Muza: , dedepene: , Nikolase:

Само да попитам, какви съвети съм дала аз по повод кризата? И защо всяваш заблуда в аудиторията, комбинирайки ме с Хубата?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход