Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотният балон вкара Естония в рецесия

Публикувано от Znae6t 
Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 16:09:31
Имотният балон вкара Естония в рецесия
17 Септември 2008, 15:36
Източник: Profit.BG
Най-малката балтийска държава Естония е на червено със спад на БВП с 1.4% на фона на инфлация, която достигна 11.4%, пише в. "Le Monde". Същевременно безработицата е 4%, като до края на годината се очаква да достигне 5%.Според Кристина Мьолдре от агенцията за недвижими имоти Ober-Haus първите признаци на кризата бяха усетени още през 2006 г., но тогава не им беше обърнато внимание, още повече, че прогнозите, подкрепени от правителството, бяха, че пикът на пазара ще настъпи след 10 години. Противоположно на това в страната има по-малко и по-склонни да изчакват клиенти. Средните цени в различните региони отчетоха спад с от 5 до 30%, 15% в столицата Талин. Броят на сделките пък намаля с 35% спрямо същия период на миналата година.Жилищните разходи на естонците от друга страна скочиха със 17% тази година, подкрепени най-вече от повишаването на разходите за отопление.След влизането си в ЕС през май 2004 г., страната изживя период на бурно икономически развитие, най-вече в строителния сектор и пазара на недвижимите имоти. През 2005 г. икономическият ръст беше 10.2%, а през 2006 г. -11.4%. В условията на тази конюнктура хората, поощрени и от банките, теглеха големи кредити."Виждахме прегряването, но трябваше да запазим мястото си на пазара", коментира Рита Ейтер- икономист от шведската банка SEB Bank- една от най-големите в Естония. "Всички знаехме, че това ще предизвика проблеми някой ден, но това изглеждаше далечно".Кризата с изплащането на кредитите, с която все по-осезаемо се сблъсква страната, кара банките да заложат на по-консервативна политика, а това допълнително засилва забавянето.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нали никой не намира нещо общо със ситуацията тук
ха,ха,ха
smoking smiley
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 16:20:09
Батко кога ви каза, гледайте Естония - точно преди една година!
Ето това му викам сбъдване на прогнози, а не Кредит център и Индъстри Уоч казаха.
Както казах те просто са една година преди нас ама кой да чете, годината беше 2007 и всички бяха на върха на имотната еуфория.

"прогнозите, подкрепени от правителството, бяха, че пикът на пазара ще настъпи след 10 години"

ама що ни праите на идиоти?!
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 16:49:12
Сега от нищото (както ВИНАГИ) ще изникне Кармелитката - видна наша патриотка, родолюбка и какво ли още не, и с патетичен (и отегчителен) тон ще започне да вади от не 10, ами от 1000 кладенеца вода и да прави "фундаментални" разлики между нас и естонците.
Все пак да фалират мастити и значими международни банки е само сътресение (по думите на Ореха) - какво толкова smiling smiley Тук такива предпоставки никога няма да има.
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 17:25:33
avatar
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> Сега от нищото (както ВИНАГИ) ще изникне
> Кармелитката - видна наша патриотка, родолюбка и
> какво ли още не, и с патетичен (и отегчителен) тон
> ще започне да вади от не 10, ами от 1000 кладенеца
> вода и да прави "фундаментални" разлики между нас
> и естонците.

Позна! И както винаги, излизам с името си. Не сменям никове като теб. Няма да ти помогне- и с този ще се оцапаш. Мога да направя фундаментална разлика между теб и мислещ човек, но няма смисъл. Живуркай в страх и паника.
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 21:59:27
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Easy Livin' Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Сега от нищото (както ВИНАГИ) ще изникне
> > Кармелитката - видна наша патриотка,
> родолюбка и
> > какво ли още не, и с патетичен (и
> отегчителен) тон
> > ще започне да вади от не 10, ами от 1000
> кладенеца
> > вода и да прави "фундаментални" разлики между
> нас
> > и естонците.
>
> Позна! И както винаги, излизам с името си. Не
> сменям никове като теб. Няма да ти помогне- и с
> този ще се оцапаш. Мога да направя фундаментална
> разлика между теб и мислещ човек, но няма смисъл.
> Живуркай в страх и паника.


:}
Голям тандем сте двамата. :}
Чак сълзи ми излязоха.....
Че и ме държи....като се сетя, прихвам...:}
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 22:54:05
Опала..Кармела smiling smiley Аз съм адски нов потребител. Не ме познаваш, освен ако нямаш телепатични способности и не знаеш кой просто чете от месеци форума smiling smiley Но е човешко да се греши и аз ти прощавам (преди да си се извинила още) smoking smiley
Както и да е. И аз от днес съм тук, отворен за дискусии. А впрочем и да ти подавам от време на време кърпичка, защото сега ти се оцапа. А ако решиш да се "докажеш", изпрати запитване дали от това IP има регистриран друг ник. И не забравяй да споделиш резултата тук, пред всички.

Лека вечер (засега).
ss7
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 23:44:44
Ей Ками я кажи с колко трябва да паднат имотите в София че да си признаеш, че си сгрешила. Казвай цифрата, че да не се отметнеш после.
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
18-09-2008 - 23:49:33
avatar
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> Опала..Кармела Аз съм адски нов потребител. Не ме
> познаваш, освен ако нямаш телепатични способности
> и не знаеш кой просто чете от месеци форума Но е
> човешко да се греши и аз ти прощавам (преди да си
> се извинила още)
> Както и да е. И аз от днес съм тук, отворен за
> дискусии. А впрочем и да ти подавам от време на
> време кърпичка, защото сега ти се оцапа. А ако
> решиш да се "докажеш", изпрати запитване дали от
> това IP има регистриран друг ник. И не забравяй да
> споделиш резултата тук, пред всички.
>
> Лека вечер (засега).


Адски тъп потребител си, душа, не "адски " нов! Новият , освен ако не е абсолютен простак, ще знае как да се обърне към човек, когото не познава и с когото не е контактувал. А за дискусии не си отворен- ако беше така, щеше да напишеш нещо по същество, не да сипеш персонални квалификации.......
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
19-09-2008 - 00:10:49
Душа, душа, душааа...
Козата днес май не я боли глава smiling smiley
Re: Имотният балон вкара Естония в рецесия
19-09-2008 - 00:16:50
Изглежда аз съм пропуснал да забележа че си човек smiling smiley И на "душа" май говореха събратята ти от ромски произход.
И поста ми е по същество и се сбъдва : влизаш и почваш с арогантно поведение, намеци, псевдо-компетенция и тн.

Много правилно си удряш главата в стената. Така трябва, а скоро и само това ще ти остане.
С оглед бъдещото ми добро поведение във форума (не смятам да черпя пример от твоето и да ставам нарицателно за горепосочените ти качества), прекратявам диалога с теб.

P.S. Отговори на въпроса на човека над твоя пост без увъртания от тип "то ако някой знаеше..." или "пазарът ще покаже". На теб (ако действително си брокер) ти се плаща да си информирана и да можеш да изкажеш прогноза (подкрепена с доказателства за разсъжденията ти).

Или греша ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход