Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден

Публикувано от DeBeers 
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
16-09-2008 - 22:48:07
Излишъкът-никой да не го пипа-той е за морска почивка на пенсионерите... clap:
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
16-09-2008 - 22:59:27
Julius Написал:
-------------------------------------------------------
> Някой от тях сами са си виновни...

A, Не! Без тия. ВСИЧКИ сами са си виновни. ВСИЧКИ бяха предупредени. И тези с кредитите в софето да не се хилят и те са предупредени.
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
16-09-2008 - 23:03:42
Малко прясна информация от USA.
Мой познат с фирма за имоти по Източното крайбрежие-от три месеца няма една сделка.В офиса му преди 3 години бяха 120 души.Сега всичко е спряно.
Същия има частно летище край NY и школа към нея.И там е умряло-пазарът на леки самолети е нула.Никой не ходи на курсове.Преди 3 год се чакаше месец за да се запишеш изобщо.

Комплексът,където живеех аз,е качил наемите.Свободни къщи с просрочени ипотеки има в целия град,явно е за сметка на наемите.

Не знам на вас как ви изглеждат нещата,но като знам преди години какво беше...как започнах работа на 11 долара на час и на третия месец ми я качиха двойно...сега е ужас.Уредих мой приятел от тук да замине на моето място когато се прибрах в БГ.Прибра се миналата година и каза,че за щатите повече не иска и да чува....хотелът където работеше,затворил.Започнал нещо в строителството-ужасно тежък физически труд за никакви пари.8 или 9 долара на час си е на границата на мизерията-разбирам го.

Това лято мои колеги от университета заминаха.Прибраха се преди 4 дни.Дори не са могли да си върнат парите,дето дадоха да заминат.Официално имат още 2 месеца право на престой...но са изчерпали всички налични пари,а работа няма.

Дано тая работа не удари и БГ със същата сила.Не знам дали някой изобщо си дава сметка за сътресение с какъв мащаб става въпрос...
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
16-09-2008 - 23:15:31
мдааа-а тук оня ден един фаянсанджия ми искаше 120 лв надница...
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
16-09-2008 - 23:57:08
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> мдааа-а тук оня ден един фаянсанджия ми искаше 120
> лв надница...
>

Ами отдавна трябваше да се плаща само на квадратен метър.И аз едно време бачках на 150 паунда на ден,ама отмина това време.


Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
17-09-2008 - 08:42:33
Ами той работи не на надник а на квадрат. Иска за един квадрат плочки 40 кинта! Ако днес цял си бръкне с едната ръка...да не казвам къде, пак ще налепи три квадрата! Еми това са 120лв на ден!
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
17-09-2008 - 09:33:33
А то и плочкаджиите ги подгони инфлацията .Па сигур и ипотеки плащат. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
17-09-2008 - 10:51:45
Това е от днес:

На въпрос изгодно ли е сега да се теглят кредити, Велчев отговори, че важна е ликвидността на всеки продукт.
Един обикновен гражданин може да изтегли пари, ако има как да се инвестира в печалба. Не бих си позволил да дам съвет дали сега е изгодно да се инвестира в имот, посочи още Велчев.

От своя страна Кадиев отговори, че трябва да се инвестира в нискорискови активи - злато или земя.
Моят съвет по-скоро е да не теглят кредити, освен ако нямат належаща нужда от нещо или имат точна представа какво ще правят с парите.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-17 10:52 от salvador.
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
17-09-2008 - 11:19:54
Злато-ехооо, не живеем в 18 век. Златото отдавна не е нискорискова инвестиция, мосю Кадиев, даже по моемо не е никаква инвестиция...(нещо като ипотечните пакети-хем ги има, хем ги няма, хем струват пари, хем не...). Трябва не да инвестира сега, а да се ЗАПАЗЯТ спестяванията на хората-а това става като се купуват реални, а не виртуални неща...

И с тези си разсъждения, кого искат да предпазят господата-кредитополучателите или неразумните банки, които с лека ръка продължават да раздават заеми...
Re: Лудост на пазарите: Междубанковите лихви се удвоиха за ден
17-09-2008 - 13:14:45
Да бе, и как ли другаря Кадиев си представя баба Пенка от съседния вход с 2 000 лв спестявания да инвестира в злато или часовникарят от ъгъла или портиерът от Позитано 20 ??? clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход