Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Под наем или в "свой" "дом"?

Публикувано от tata 
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 10:57:03
Хуба,
фирмите, които са собственост на НетИнфо, не са НетИнфо- дават заплати като там, имат си плюсовете на родителя като големи проекти, име, но определено не знаеш как е в тях. Няма един напуснал Хост.БГ несъпорт/Те са студенти, които вдигат телефона, отговарят и подават на администратор и съответно при предложение за по-голяма заплата или администраторска длъжност покрай името на фирмата, в която са работили, и получените знания в процеса на работа напускат./ освен човек, който стана мениджър на VBox след продажбата. Да не говоря колко съм научил за нет проектите за ок. година работа там и как това ми помага днес да правя собствените си проекти на ниво светлинни години над старото ми. А определено не съм бил начинаещ- с 9 години стаж преди това в софтуера, от втори клас/над 20 години/ съм програмирал на всевъзможни езици и платформи и т.н. Просто всеки нов проект ти дава още познания.
Оплакванията са от некадърността на желаещите да ти работят, но това явно наистина не може да се обясни.
Иначе какво ще кажеш за доходите в София? На 500лв ли си? Много отклоняваме темата на спора, а пък хептен бягаме от идеята дали е добре да си под наем или да си купиш жилище.
Есенцията на написаното за заплатите е:
1. Доходите са ок 1000лв средно. Има и бая по-високи, като не е трудно за кадърен да си намери позиция.
2. Наемите са ок 400-500лв средно за почти всяко масово жилище. Няма как да се покачат, т.к. заплата от 1000лв/толкова е средната/ трябва да ти стига и да ядеш. Ипотеката от 800-900лв и нагоре е безсмислена и това обуславя балона. Индексиране спрямо инфлацията не е покачване. 500лв при 10% инфлация след година са 550лв. Така и хората с високи доходи все по-често са под наем, но няма да купят на днешните цени и да се набутат да плащат двойно и тройно през целия си живот.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 14:51:38
dreamer79 Написал:
-------------------------------------------------------
Есенцията на написаното за заплатите е:
1. Доходите са ок 1000лв средно. Има и бая по-високи, като не е трудно за кадърен да си намери позиция.

не знаех, че 500евро е добър доход. Вероятно трябва да го приема.
Интересно дали ще излезна на зелено ако един месец карам само с 1000 лв?
Не зная за какви фирми ми говориш, само съм виждал това което писах за 90-те години - подигравка към способните и можещите. Сега разлика едва ли има.
Вече не живея в софия, защото града е ужасен. Парите които изкарвам са ми достатъчни, за да ги ценя и да не ги раздавам на всеки тарикат.

Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 15:22:28
Благодаря за мениията на зададените от мен въпроси.
Както и на разсъжднията.

Моля, придържайте се към темата (и изреченията ми, които завършват с ей тоя знакmoody smiley: ! Пишете си л.ц. или си отворете нова. winking smiley

Интересно, че малко хора се сещат, какво е станало с Бронкс и Бруклин преди едно поколение.

Koй ще е Софийският Бронкс след десетина години moody smiley:
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 15:40:06
tata Написал:
-------------------------------------------------------
> Интересно, че малко хора се сещат, какво е станало
> с Бронкс и Бруклин преди едно поколение.
>
> Koй ще е Софийският Бронкс след десетина години


То и сега вече си има такива гета в София, защо трябва да чакаме 10 години.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 15:47:21
dreamer79 написаното ПО ТОЗИ начин от теб е откровена манипулация.

2000 лева нето (а дори и бруто) е много добра заплата за човек с посочените от теб изисквания. Съществуват няколко възможности обаче, дори и при тази заплата да не може да си намериш подходящ кадър:

- фирмата ти се е прочула с к***те си номера и кадърните бягат "още щом я зърнат"
- "Да, заплатата е 2000 лева. Но тя става такава след втората година, а сега ще започнете на 700 лв и постепенно ще я повишаваме"
- "Идеално, но ще трябва първите 6 месеца да започнете от 600 лв, като пробен период". И като минат 6-те месеца - айдеееееее пътяяя.

Ако (малко вероятно но...) не съм прав - мога да ти дам адреса на фирма (несвързана с мен по никакъв начин), която ще ти аутсорсне проекта в Пловдив. На хората си плащат по-малко от 1К - няма да имат против да гушнат разликата.
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 15:50:37
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> tata Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Интересно, че малко хора се сещат, какво е
> станало
> > с Бронкс и Бруклин преди едно поколение.
> >
> > Koй ще е Софийският Бронкс след десетина
> години
>
>
> То и сега вече си има такива гета в София, защо
> трябва да чакаме 10 години.


Питам за част от града, която е била смятана за добра, топ локация, била е със средни пазарни цени, а после да е запустяла.


Re: Под наем или в "свой" "дом"?
16-09-2008 - 15:57:56
да запустее не, но да има свободно придвижващ се и изхождащ се добитък (предимно домашни свине) - да.

А то за мен това е едно и също.

И между другото софия е твърде малка за да има подобни квартали - топ-локация си е бил и си остава центъра.

Но погледни Свищов - преди е бил Голяма работа. Първото висше икономическо е било там. Сега как е?
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
17-09-2008 - 11:46:18
avatar
tata Написал:
Питам за част от града, която е била смятана за
> добра, топ локация, била е със средни пазарни
> цени, а после да е запустяла.

Ами, няма. София не е толкова голяма, че да може да си го позволи. Обратното става. Живва квартал, който е бил запуснат. Така се случи с еврейския квартал в центъра. Години наред карето Хр. Ботев- Дондуков- Симеон - Сливница, не се търсеше .
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
17-09-2008 - 15:39:57
Недей с тоя квартал...имаме апартамент там...Тоя целия район трябва да бъде изравнен със земята и застроен наново.Една сграда няма,дето да отговаря на съвременни стандарти.По-лошо...и преди 40 години пак са били стари.Точно на гърба на еврейския дом е.Трябва да поживееш на такова място,за да видиш какво значи истинска мизерия.Защото е точно такова.Не случайно родителите ми живеят в люлинската панелка,а не в центъра.Там няма въздух,няма пространство...За такива неща като паркиране изобщо не говорим...
Re: Под наем или в "свой" "дом"?
17-09-2008 - 16:17:04
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Недей с тоя квартал...имаме апартамент там...Тоя
> целия район трябва да бъде изравнен със земята и
> застроен наново.Една сграда няма,дето да отговаря
> на съвременни стандарти.По-лошо...и преди 40
> години пак са били стари.Точно на гърба на
> еврейския дом е.Трябва да поживееш на такова
> място,за да видиш какво значи истинска
> мизерия.Защото е точно такова.Не случайно
> родителите ми живеят в люлинската панелка,а не в
> центъра.Там няма въздух,няма пространство...За
> такива неща като паркиране изобщо не говорим...


Да, но това си е част от идеалния център, нали? Точно затова го споменавам- защото предстои да се оправи, не да се изостави като Бронкс. Терените в София практически свършиха. Сега , който има достатъчно пари, ще подеме битката за баш локейшъна.
Виж, ако можеше някой да се пребори с Факултето и копторите срещу Люлин........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход