Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 14:08:29
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Вече не заспивам с роман в ръка-заспивам с романа"
> Брокерите да отговорят моля" пред
> монитора!Толкова пространствени словоизлияния
> могат да се срещнат само тук!Никой не ги пита,но
> брокерите отговарят,... и се надпреварват обилно
> да сипят послания-колко е труден живота на брокера
> и колко им завиждат и какво са едни никакви двойни
> комисионни за върховете на човешкото
> познание!Хвала на тия неуморни труженици!

Фло, русокоске ненагледна! Защо се будиш само, за да изсипеш поредните си невчесани мисли?
Виж заглавието на темата, Блонди. Можеш ли да четеш?
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 14:19:13
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Muzaр прав си, само едно малко уточнение - чак до
> 90 е не го докарваме, обикновено се закръглява в
> полза на клиента.




smiling smiley
Това беше "идеализиран" вариант на сметки. Идеята ми беше, че понякога някои искания....., както и да е.

Има места, в които вашите опоненти са прави за някои брокери, за които аз напълно се
солидаризирам с тях.

Не съм съгласна, че всичко, всички трябва да се слагат под общ знаменател.

Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 14:30:14
Muza , съгласен съм с теб, никой не е казвал , че в нашата работа всичко е наред, или всички са прекрасни хора, въпросът е в нивото и начина на изразяване на мнение. Преди време писах, ще се повторя - ние брокерите, те клиентите, тук плюещите, всички сме същите тези хора, които срещаме ежедневно по пътя си - в магазина, на улицата, в нашата работа е като във всяка друга - има всякакви индивиди. Аз мога да дискутирам със специалисти по двигатели с вътрешно горене само най - общи неща, но не си позволявам с тон, който не търпи възражение да ги поучавам - визирам дъвката например и да се оптвам да им определям правилата. Та със всичко това искам да кажа, че от всичко прочетено тук, разбрах - интелигентната част на спорещите е тази, която се занимава професионално с имоти. Нищо лично.
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 14:50:40
Дичо, smiling smiley
Сега пък ти заби малко в едната крайност. Не бих казала, ама никак, че интелигентната
част от спора сте само вие, брокерите.

Разбирам, че те дразни тона, а защо им влизате в тона? Този тон би могъл да бъде париран по един или друг начин. А сега сме на 118стр.

Прав си, такъв тон не е конструктивен. Няма и смисъл от допълнителни отрицателни емоции, защото най-малко те са необходими сега на когото и да било.
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 14:55:13
Muza, надявам се разбираш защо съм толкова краен, как да озаптя николасчо например ? Пък и защо да го правя ? Естествено, че сред противниците на АНИ има и интелигентни хора, но са някакъв малък процент, докато ако прочетеш нашите постове, посочи ми един, който не е такъв ?
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 15:19:53
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza, надявам се разбираш защо съм толкова краен,
> как да озаптя николасчо например ? Пък и защо да
> го правя ? Естествено, че сред противниците на АНИ
> има и интелигентни хора, но са някакъв малък
> процент, докато ако прочетеш нашите постове,
> посочи ми един, който не е такъв ?

Дичо, smiling smiley
Даже и да има, не бих го направила - да го посоча. Защото това означава излизане от
конструктивния тон. Ако имам и искам да кажа нещо, го правя с аргументи, без да излизам от добрия тон. Ако има отсреща несъответствие в тона, пробвам се да разбера произхода на несъответствието, ако не успея, оставям без коментар от моя страна.

как да озаптя николасчо :}
Не знам - трудна работа..... ами забавлявай се.smiling smiley

ЕТО ТУК smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 15:44:27
goro

Quote

Всъщност един от начина да конкурират останалите на част от Агенциите при бума беше именно да не взимат комисион от продавача. Сега си представи как същите тези агенции ще кажат, на същите тези хора - да ама искам да ми платиш 6%, защото купувачите не искат да плащат!

Ами то самите продавачи, които не могат да си продадат имотите ще ги предложат smiling smiley
Нали говорим за невидимата ръка на пазара - когато не вървят продажбите търсиш други варианти. Който е гъвкъв печели, който не си стои и гледа.

Quote

При бума и с 3% излизаш на добра печалба! Какво става ако сделките намалеят 3 или 5 пъти?
Или излизаш от пазара, или минимизираш някой разходи или намираш начин да вземеш цената си от този, който е по-мотивиран от сделката.

Quote

Ти колко години си живял в Гърция, че им познаваш манталитета?
Да кажем, че имам достатъчно близки гърци. Това достатъчно ли е???


Quote

Това съотношение за мен е единствено манипулиращо!
Не мислиш ли, че въпроса ти е крайно некоректен? И сравнението което произлиза от него повече от НЕПОЧТЕНО!
Цената на комисиона е функция на цената на имота, а не на заплата ти! И ако искаш да разгледаш честно съотношение разгледай съотношението среден имот - средна заплата!

Въобще не съм съгласен, че въпроса ми е некоректен. Няма некоректни въпроси има неудобни отговори!
Отностно съотношението. Вече го бях написал но пак ще го напиша!
Коментирам средностатистически имоти пазарувани от средностатистически купувачи. За лукс имоти или имоти с много ниска цена не виждам смисъл да коментираме, защото те не са определящи.
Така!
Средностатистически имот за средностатистически купувач.
Купувача иска да ползва услуга. Услугата не е достатъчно специализирана и изискваща достатъчно количество специфични знания и умения като хирург например. Услугата се ползва в около 50-60% от сделките. т.е. човек ако има желание може сам да си я организира и изпълни.
Какъв е извода. За да ползва услугата то тя трябва да му дава или да му спести нещо. Какво нещо? Ами най-общо казано пари. Примерно ако той трябва да си я изпълни сам му трябва един човеко месец. Следователно всяка цена под неговата или около неговата месечна заплата би била приемлива.
Е, ако цената се равнява на 3-4 месечни заплати то със сигурност е по-добре сам да си я свърши.
Нали така??
Сам казваш, че комисионните в Гърция са средно колкото една месечна заплата. Толкова са и във Франция, предполагам и в другите западни държави.
Тук обаче НЕ Е така.
Представи си, че дойде един плочкаджия и ти поиска 1000 лева на квадрат??
Представи си, че само той е наличен в момента. Какво правиш? Стоиш на неоправената тоалетна или му плащаш?
Дори и да му платиш, не ми казвай, че ще си щастлив!



Quote

В Гърция обичайният (т.е. когато не е уговорен друг) комисион е
2+1+1+2 или 3+3!
Участието на адвокат в сделката за вкяка страна е задължително (над определена сума на имотите 1+1) и, ако ползваш адвокат на агенцията е 3+3.

Тук обаче ти казнат - дори и да ползаш твой адвокат ти си плащаш пълната комисионна!
Много държа да ми отговориш на следния въпрос - Вие защо не правите като нашите брокери и да си изисквате 100% от комисионната независимо, дали той си наема адвокат или не???

Отностно формулите - не съм писал отностно 6 и 6.2% за това не мога да коментирам и защитавам подобна теза.


Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 17:03:21
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия, четеш ли , четеш ли ? Има ли смисъл от
> човещина и позитивизъм тук ?


А а а а ,като насъскате Камелия и ще спечелите аудиторията! :} :} :} :}
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 18:22:04
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами то самите продавачи, които не могат да си
> продадат имотите ще ги предложат
> Нали говорим за невидимата ръка на пазара - когато
> не вървят продажбите търсиш други варианти. Който
> е гъвкъв печели, който не си стои и гледа.


> Купувача иска да ползва услуга. Услугата не е
> достатъчно специализирана и изискваща достатъчно
> количество специфични знания и умения като хирург
> например. Услугата се ползва в около 50-60% от
> сделките. т.е. човек ако има желание може сам да
> си я организира и изпълни.


> Сам казваш, че комисионните в Гърция са средно
> колкото една месечна заплата.

Huba-Buba,

аз и преди казвах, че си НЕПОЧТЕН в писаниците си!
Посочи, къде съм казал, че средния комисион в Гърция е една средна заплата!

Ако определим, че средното жилище, на средни години, във среден квартал е 80кв.м. и струва 120.000 - 140.000 евро и средната заплата е 1000-1200 евро - сметките можеш да направиш сам!

В Гърция над 90% от сделките минават пред АНИ - всъщност през АНИ не минават само прехвърлянията между роднини и съседи, но даже и те ни ползват за безплатни консултации.

И един въпрос - ти как мислиш ще се пукна БАЛОНА - някой ще го боцне с една игла и на другия ден цените ще са на равнището на 2000, а продавачите ще тичат при посредниците с думите - ще ти дам 100% само ме отърви!

Сега, отивам на предварителни-преговори с един от предприемачите! И понеже нямам квалификацията на хирург, нито той моята!, съм убеден, че ще договоря по-добри условия за моите клиенти отколкото на тези, които отидат сами! Ако искаш можем да се обзаложим!

п.п. А знам хирурзи дето моят комисион го взимат за един час. Не казвам, че са кожодери - нито плюя по всички хирурзи, нито съветвам хората да се лекуват сами! За фармацията не искам да говоря - там борбата отдавна е излязла от аптеките и е стигнала до докторите - разходи по продажбите гонещи 50%!
И на колко си години, че ми се струва, че си губя времето.
Re: Брокерите да отговорят моля
13-10-2008 - 20:40:35
ок, приемам забележката за това, че не си казал за средната заплата. Но това не променя мнението ми, защото във франция явно е така.

НО

Тук обаче ти казнат - дори и да ползаш твой адвокат ти си плащаш пълната комисионна!
Много държа да ми отговориш на следния въпрос - Вие защо не правите като нашите брокери и да си изисквате 100% от комисионната независимо, дали той си наема адвокат или не???
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.