Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:17:20
И още нещо за малоумните патки!
В търговията на едро ,например хранителни стоки,фирмите работят на собствен риск,със собствени средства на 5 % надценка,а наглата патка с парите на хората,без инвестиция,без риск и без мозък иска 6 % !!! Възмутително!!!Я си върви на село при колежките от ятото! :g:
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:17:36
avatar
Имам някаква идея с повторението, която е далеч от твоя интелект (или се правиш на такава с нисък), обяснения няма да давам.

Голяма част от продавачите и купувачите нямат представа за тази по-добра алтернатива от гаражните агенцийки. Не бих нарекъл "бос и тъп", човек, който след 100 страници е осъзнал, че подобни субекти по-скоро му вредят и има по-добър вариант, особено при пазар в застой, какъвто е моментът сега.


камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Между другото бях пропуснал долното... Така
> > написано е за балами. Всеки нормален купувач,
> не
> > трябва (не не иска) да използва услуги на
> адвокат,
> > архитект и т.н., които агенцията му
> предлага,
> > защото няма никаква гаранция за
> безскрупулност или
> > професионализъм (особено когато агенцията е
> никому
> > неизвестната примерно ЕТ Гинка Дончева,
> > благодаря).
>
> Всеки нормален купувач ще прецени на кого иска да
> вярва. И него ще наеме. Като не иска да вярва на
> агенцията, няма да я наеме. Изборът е негов.
> Ако е достатъчно бос и тъп, та нищо от това, което
> му е обяснявано в стотици страници, не схваща,
> отговорността си е пак негова. Айде стига си
> търсил кой и за какво да ти е крив, че се
> припокриваш с дъвката.


Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:19:14
Сега започнаха глупостите, празните приказки, увъртанията, позоваването на други закони и с една единствена цел - Плюене!

Единият от многознайковците - ФЛО, а и не само той - разбира от всичко - закони, химия, бетони, икономика, посредническа дейност, защита на потребителите, търговска реклама и т.н.
Не сме итерпретирали закона всезнайко - цитирах го както си го дал и той е ясен и категоричен - няма нужда от каквото и да е интерпретиране!, даже поясних, че не познавам кой знае колко българското законодателство - не работя в България - но не ми се вижда странно да е аналогично на това в други страни.
...........
Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.
............
Закона предвижда две възможности: двете страни да се договарят помежду си, или да няма уговорка! Никой не ти пречи да се възползваш само от едната!
Отивай и се уговаряй с другата страна - не занимавай посредника! Той не е длъжен нито да те запознава, нито да ти дава адрес (в много случаи това му е изрично забрането), нито да ти върши каквато и да е работа без пари! По къкъв начин ти е попречил посредника да се договориш с някого - оковал те е във вериги ли, заплашва те с оръжие ли?

Другият седнал да се тревожи, как тази услуга се прилага, когато агенциите са две - тревожи се умникът, дали колегите ми ще ми услужат! Ами ще ми услужат умнико - и аз го правя! Партньорство се казва - от което печелят всички, с изключение на пеперудките дето обикалят от агенция на агенция с една единствена цел - да не платят, да преметнат! И продължава с интелектуалните си прозрения: "3+3" ефективно се получават 6.2% след което демострира IQ със задачи за седми клас.
Боже, да се смееш ли да плачеш ли!

А бе, в детската градина ли сме не мога да разбера?

Третият, разказва колко бройки книги е прочел, без да си дава сметка че това е по-малко от 10% от личната библиотека на всеки уважаващ се интелектуалец.

И всичко тава за да се докаже, че брокерите са мошеници! Ами съдете ги бе момчета!
Какво чакате! Ще изкарате някой лев и ще направите добро на обществото!

Няма да се учудя, ако колегите прибягват и до нелоялни практики за да се предпазят от такива наглеци.
Всъщност учудвам се как работят!
И ми е ясно вече, как е възможно клиентите ни българи - само 2% са от всички - да ни правят 6% от всички разходи.
Нито веднъж не съм имал проблем с немец, австриец, унгарец, англичанин - 10 - до 15 % от клиентелата ни!
Нито веднъж не съм имал проблем с грък по отношение на комисионната - над 80% от клиентелата ни!
Нито веднъж не съм получавал предложение за подкуп от немец, австриец, унгарец, англичанин!
Само веднъж съм получавал предложение за подкуп от грък-предприемач да добавя 10 бона отгоре и то под много учтива форма!
Само двама българи-купувачи не са ми предложили подкуп! И най-странното това продължава и след като станах съдружник! Просто хората ми предлагат да отбия от цената и да измамя колегите си, че сделката не е станала!
Има ли смисъл да продължаваме?
Горе писалите обясняват всичко! Обеснява и мизерията в която се намира страната!
С дребни далавераджии, спастрили с далавера пари за имот(болшинството от обикновените хора не могат да си го позволят) може ли да бъде различно!

Едино приятелски съвет!
Момчета, с този манталитет винаги ще бъдете бедни! Сменете го! И започнете да работите това, което умеете. А ако някой брокер ви измами - осъдете го, набийте го...
Разбира се - може да продължите просто да плюете - и да останете бедни!
Бедността не е порок - материалната!
Другата предполагам е Божие наказание!

Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:23:48
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------

> Като си от помощно училище схвани добре,че за една
> сделка има само една комисионна-независимо как
> искате да си дялкате .По твоята антилогика можете
> да се навържете три синджира патки на една сделка!
> Нали едно АНИ се свързало с друго АНИ ама то имало
> ангажимент към трето.ЗА НЕРАЗБРАЛИТЕ ПАТКИ-ЕДНА
> СДЕЛКА ЕДИН КОМИСИОН!
> това е законовото положение!

Патка си ти! При това, русокоса! То и по името ти личи! Няма антилогика, освен в русата ти главица. Може да се навържат колкото си решат АНИ- това си е техен проблем. Клиентите винаги имат задължение само към тази, с която са сключили договор. И само на нея плащат ДО 3%.
Ма, де толкоз акъл у теб?
Един комисион е 6%.За двете страни. По равно. Ако някой иска да поеме цялото плащане- проблем няма. Колко пъти да ти го напиша? То бива тъпота, бива дебилщина, но ти задмина и дъвката.
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:25:38
avatar
Че какво лошо има? Когато има очевидна алчност (и то практикувана масово) е редно да има и малко приземяващи изказвания.

По същия начин примерно, червеният хайвер, който се продава масово тук има надценка от 400% и е по-изгодно да си го поръчаш от производителя с еднодневна доставка със самолет.

Да, пазар е и цената се определя от него, но е недостойно да се използва тъпотията на масите за печалба.


Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------

> > По горната схема лесно може да се сметне, че
> > реалистичният и съпоставим процент в България
> за
> > тази услуга е 0.5%-1%.
>
>
>
> E сега вече ще те гепят, че им гледаш в паничката!


Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:29:50
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Единият от многознайковците - ФЛО, а и не само той
> - разбира от всичко - закони, химия, бетони,
> икономика, посредническа дейност, защита на
> потребителите, търговска реклама и т.н.

Многознайко съм ,защото се разписвам след главната счетоводителка и парафирам горе в ляво тъпан самонадеян ,ако разбираш какво ти казвам spinning smiley sticking its tongue out
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:30:06
avatar
хаха

goro Написал:
-------------------------------------------------------

> "3+3" ефективно се получават 6.2%

Това ако не го разбираш, вземи калкулатора.

> след което
> демострира IQ със задачи за седми клас.
> Боже, да се смееш ли да плачеш ли!

Вземи я реши щом е за седми клас, ама ако не успееш, си скъсай дипломата за средно образование и остани с основно. В този случай "умник" в кавички ще ти приляга повече на теб.
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:33:19
avatar
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------

> Голяма част от продавачите и купувачите нямат
> представа за тази по-добра алтернатива от
> гаражните агенцийки.

Така ли? И как, според теб, успяват да намерят гаражите, а не престижните офиси на големите агенции? Да не би, " гаражните" фирми да имат по- голям бюджет за реклама?

Не бих нарекъл "бос и тъп",
> човек, който след 100 страници е осъзнал, че
> подобни субекти по-скоро му вредят и има по-добър
> вариант, особено при пазар в застой, какъвто е
> моментът сега.

Ами, като е осъзнал, да е жив и здрав! Да се пробва в по- добрия вариант, стига да не реши, че трябва да търси агенция, която да работи за него безплатно.
Ти, след 100 страници, дано най- сетне си разбрал какво искаш.........
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:42:45
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Единият от многознайковците - ФЛО, а и не
> само той
> > - разбира от всичко - закони, химия, бетони,
> > икономика, посредническа дейност, защита на
> > потребителите, търговска реклама и т.н.
>
> Многознайко съм ,защото се разписвам след
> главната счетоводителка и парафирам горе в ляво
> тъпан самонадеян ,ако разбираш какво ти казвам


Можеш да се разписваш и на мястото на министър председателя! Но ако искаш да ми кажеш пак "тъпан намонадеян" можеш да си напишеш и трите имена и адреса публично - да дойда да ми го кажеш лично!
И разбира се съществува вероятността да се разписваш след главната счетоводителка - не само в България протежета и метреси могат да се доредят до по-висок пост.
В нормалния свят обаче бизнеса ги изплюва само за 1, 2 години.
В България незнам, но като ти гледам разсъжденията - ясно защо бизнеса е на такова ниво!
Re: Брокерите да отговорят моля
05-10-2008 - 00:49:06
Колеги,
То наистина положението е неспасяемо!
Чудя се как работите, ако климата като цяло е такъв!
Коминче беше прав!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.