Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
01-10-2008 - 17:47:00
Я колко интересно е станало днес smiling smiley
Прехвърлих набързо мненията и усетих новата насока на спора.
Интересна но очаквана насока!
Първо да обобщя мненията на брокерите:
1. който не мисли като мен е ненормален!
2. който не мисли като мен не може да пише грамотно!
3. който не мисли като мен не е прав!
4. добре е да се сплашват тези които не пишат неща, които ние смятаме за добри!
5. ако е нужно дори ще накажем медията за да запуши устата на инакомислещите!
6. ако медията си свърши работа може да и дадем парициии!

За тези мисли нахвърляни от нЕкой отговорни фактори може да кажа само една фраза от стара БГ песничка - "с дъх неприятен на чужда уста!"

Тврде често ги чувам не само в имоти нет но и по разни други фактороопределящи медии.

Но тези неща само потвърждават цялата теза на всички изказващи се против двойното комисионерство и натрапничеството на брокерите!
Да, именно тези фрази и идеи прокарвани от тях дават последните щрихи на елементарната и всеизвеста вече истина - има твърде много брокери, коти нарушават закона и не предоставят добро съотношение - цена-услуга!

За това ще се съглася с Николас и бих препоръчал на всеки потенциален купувач да внимава и да избягва брокери изискващи двойни комисионни!
С това той ще помогне на КАЧЕСТВЕНИТЕ брокери да се наложат на пазара и да изхвърлят тунеядците!

Нека вече да плащаме само за свършена работа!!!!

Re: Брокерите да отговорят моля
01-10-2008 - 18:13:12
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
> Я колко интересно е станало днес
> Прехвърлих набързо мненията и усетих новата насока
> на спора.
> Интересна но очаквана насока!
> Първо да обобщя мненията на брокерите:
> 1. който не мисли като мен е ненормален!
> 2. който не мисли като мен не може да пише
> грамотно!
> 3. който не мисли като мен не е прав!
> 4. добре е да се сплашват тези които не пишат
> неща, които ние смятаме за добри!
> 5. ако е нужно дори ще накажем медията за да
> запуши устата на инакомислещите!
> 6. ако медията си свърши работа може да и дадем
> парициии!
>
> За тези мисли нахвърляни от нЕкой отговорни
> фактори може да кажа само една фраза от стара БГ
> песничка - "с дъх неприятен на чужда уста!"
>
> Тврде често ги чувам не само в имоти нет но и по
> разни други фактороопределящи медии.
>
> Но тези неща само потвърждават цялата теза на
> всички изказващи се против двойното комисионерство
> и натрапничеството на брокерите!
> Да, именно тези фрази и идеи прокарвани от тях
> дават последните щрихи на елементарната и
> всеизвеста вече истина - има твърде много брокери,
> коти нарушават закона и не предоставят добро
> съотношение - цена-услуга!
>
> За това ще се съглася с Николас и бих препоръчал
> на всеки потенциален купувач да внимава и да
> избягва брокери изискващи двойни комисионни!
> С това той ще помогне на КАЧЕСТВЕНИТЕ брокери да
> се наложат на пазара и да изхвърлят тунеядците!
>
> Нека вече да плащаме само за свършена работа!!!!
>
>


Re: Брокерите да отговорят моля
01-10-2008 - 18:30:37
Камелия точно бях ядосан на един тукашен тарикат който се бъзика с мен , едновременно купувам от него и ми продава мой имот , обаче нещо не вървят продажбите -огледи, огледи .Та онези работи са за него .И аз съм правил .
Re: Брокерите да отговорят моля
01-10-2008 - 20:20:23
smiling smileyТемата за двойните проценти на някои малоумнички ,взели са за брокери изглежда е получила голям обществен резонанс,щото днес в едно телевизионно развлекателно предаване Румен Луканов я коментира с голямо възмущение! :}
Re: Брокерите да отговорят моля
01-10-2008 - 20:42:42
ее не само тои.....
но тои просто го обясни по простичко
значи наблюденията ми до тук са
софия ,варна , ст.загора, пловдив,русе,-изреваха че поне от два месеца не е съшото
в добрич -земята и парцелите крепят положението но апартаменти и разни там помещения са жив зян......
аз купувам и искам наи ниската цена - брокета казва ок
аз продавам и искам наи високата цена - брокера пак казва ок
чии интерес и как точно брокера гаантира точно което иска клиента - това каза Румен Луканов - ако се не лъжа
моето мнение е че ако продавам и бързам да продам ще дам и 10% стига да постигна наистина бърза продажба на цена за съответния раион
ако обаче купувам - даже ще се нацупя и за един процент - но това е друга тема

луд пазар - луда работа ...да въвеждат наи после тези изисквания за брокери , че мо писна некакви бармани и таксиджии да ми се правят на знаещи smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
02-10-2008 - 02:08:13
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ее не само тои.....
> но тои просто го обясни по простичко
> значи наблюденията ми до тук са
> софия ,варна , ст.загора, пловдив,русе,-изреваха
> че поне от два месеца не е съшото
> в добрич -земята и парцелите крепят положението но
> апартаменти и разни там помещения са жив
> зян......
> аз купувам и искам наи ниската цена - брокета
> казва ок
> аз продавам и искам наи високата цена - брокера
> пак казва ок
> чии интерес и как точно брокера гаантира точно
> което иска клиента - това каза Румен Луканов - ако
> се не лъжа
> моето мнение е че ако продавам и бързам да продам
> ще дам и 10% стига да постигна наистина бърза
> продажба на цена за съответния раион
> ако обаче купувам - даже ще се нацупя и за един
> процент - но това е друга тема
>
> луд пазар - луда работа ...да въвеждат наи после
> тези изисквания за брокери , че мо писна некакви
> бармани и таксиджии да ми се правят на знаещи

За съжаление и Луканов се оказа, че разбира от всичко. А истината е проста и многократно обяснявана тук. Въпросът е кой иска да разбере и е добронамерен, и кой е решил да гледа в паницата на другите.
Брокерът казва О.К. само когато е преценил, че може да стане сделка. Т.е.- цената искана от продавача е реална на фона на пазара и цената, давана от купувача- също. С продавача обикновено се уговаря и сумата, която ще бъде отбита при сериозен интерес. Така че, мъдрата мисъл на Луканов, че брокерът ще натисне купувача да плати " горница" е пълна тъпотия. Представяш ли си как фирма, която ще получи 5000Е комисион при цена на сделката 100 000, ще рискува провал на сделката, заради отказ да свали с 2000Е? От които " печалбата" ще бъде 100Е?
Правилата, за които всички реват, всъщност са въведени тук. Разликата единствено е в % на комисиона. В другите страни е по- висок.
Такива ми ти работи.

Re: Брокерите да отговорят моля
02-10-2008 - 08:51:11
камелия Написал:
Quote

За съжаление и Луканов се оказа, че разбира от всичко. А истината е проста и многократно обяснявана тук. Въпросът е кой иска да разбере и е добронамерен, и кой е решил да гледа в паницата на другите.
Брокерът казва О.К. само когато е преценил, че може да стане сделка. Т.е.- цената искана от продавача е реална на фона на пазара и цената, давана от купувача- също. С продавача обикновено се уговаря и сумата, която ще бъде отбита при сериозен интерес. Така че, мъдрата мисъл на Луканов, че брокерът ще натисне купувача да плати " горница" е пълна тъпотия. Представяш ли си как фирма, която ще получи 5000Е комисион при цена на сделката 100 000, ще рискува провал на сделката, заради отказ да свали с 2000Е? От които " печалбата" ще бъде 100Е?
Правилата, за които всички реват, всъщност са въведени тук. Разликата единствено е в % на комисиона. В другите страни е по- висок.
Такива ми ти работи.


Винаги съм вярвал, че този който трябва да каже О.К. може да бъде САМО КЛИЕНТА КУПУВАЧ. Явно в България продължават да третират клиентите, като нещо различно!

Интересно как един ПОСРЕДНИК може да има предварителни договорки с продавача отнсотно ЦЕНАТА??? Все си мислех, че посредника няма подобни отношения с преговарящите предварително! Все пак, целта на ПОСРЕДНИКА каква е? Да ПРОДАДЕ имота ИЛИ да УЛЕСИ СДЕЛКАТА (преговорите, прехвърлянето и т.н.)??? Ако посредника иска да ПРОДАДЕ, то неговите функции май отиват към ПРОДАВАЧ а не към ПОСРЕДНИК!!!

Истината е, че в България няма регламент за АНИ, за това и може би те СЪС сигурност спазват ВСИЧКИ ПРАВИЛА. Просто няма как да бъде иначе, при липса на такива!

А отностно ГЛЕДАНЕТО в паницата! Моля брокерите да НЕ БЪРКАТ в паничката на КУПУВАЧИТЕ!!!
Re: Брокерите да отговорят моля
02-10-2008 - 10:15:12
avatar
Много весело е в темата.

Хуба-буба, подкрепям изцяло изводите ти от вчера.

А камито спомена още нещо интересно С продавача обикновено се уговаря и сумата, която ще бъде отбита при сериозен интерес.

Често правена грешка от продавачите - да кажат колко са готови да свалят. Защо ли? Ами както многократно беше писано в темата, брокерите защитават сделката (и съответно комисионната си), без да имат сигурност, че тя ще мине точно през тях.
Затова ако се появи сериозен купувач (дори и с друг брокер), брокерът на продавача в повечето случаи бърза да "изпее" размера на отстъпката - улеснява се сделката.
А пък ако се появи "частно лице", направо му я уреждат, особено ако имат изключително представителство.

2006 г, двама познати решават да купуват жилище. По-образованият (ще го наречем Пешо), решава, че ще наеме брокер - така де ще постъпи цивилизовано, другият (Иванчо) слуша патилото, т.е мене, търси си сам и ще мотивира с "двоен комисион".

Без да знаят си харесват едно и също жилище, предлагано само от една АНИ, чиято собственичка отдавна живее в чужбина. Хубаво жилище в атрактивен квартал на много прилична цена, което стои на пазара над 2 месеца. Пешо, този с брокера все не успява да си уреди оглед и накрая купува друго в по-лош квартал и малко по-скъпо.
Иванчо си търси сам. Обажда се в агенцията - щом чуват, че е частно лице, веднага му казват за отстъпката на продавача (почти 9%) и като бонус му предлагат 1/2 % отстъпка от тяхната комисионна (за последното браво - добър търговски подход).
Та на финала "тъпия" Иванчо, който си търси сам (но плаща комисион) спестява 9% от обявената цена, а в сравнение с "интелигентния" си колега, който работи цивилизовано с брокер (при това добър) е напред с цели 16% и то за по-добър квартал.

Не обвинявам никой от брокерите (а и не ги познавам). Просто това са дефекти на системата. И практичните хора, знаят как да се възползват от тях.

лек и успешен ден на всички.




Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
02-10-2008 - 11:01:15



Винаги съм вярвал, че този който трябва да каже О.К. може да бъде САМО КЛИЕНТА КУПУВАЧ. Явно в България продължават да третират клиентите, като нещо различно!

Интересно как един ПОСРЕДНИК може да има предварителни договорки с продавача отнсотно ЦЕНАТА??? Все си мислех, че посредника няма подобни отношения с преговарящите предварително! Все пак, целта на ПОСРЕДНИКА каква е? Да ПРОДАДЕ имота ИЛИ да УЛЕСИ СДЕЛКАТА (преговорите, прехвърлянето и т.н.)??? Ако посредника иска да ПРОДАДЕ, то неговите функции май отиват към ПРОДАВАЧ а не към ПОСРЕДНИК!!!

Истината е, че в България няма регламент за АНИ, за това и може би те СЪС сигурност спазват ВСИЧКИ ПРАВИЛА. Просто няма как да бъде иначе, при липса на такива!

А отностно ГЛЕДАНЕТО в паницата! Моля брокерите да НЕ БЪРКАТ в паничката на КУПУВАЧИТЕ!!!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дъвка, отново доказваш , че нищо не разбираш от тази материя и сега ще се обоснова :
1. Кой ти е казал, че в една сделка, този който казва "о.к." е купувачът ? Да запомниш - и двамата трябва да кажат това.
2. Целта на посредника разбира се е да споразумее двете страни, това не пречи да знае предварително доколко продавача би свалил от обявената цена и доколко са възможностите на купувача, не само не пречи, задължително е !
3.Да, няма писани правила за АНИ, но вината не е наша, нали ? Ние сами сме си създали правилата и се стремим да ги спазваме.
4.По въпроса с Луканов - още едно доказателство, че в България "Всеки работи работа дето не му е работа". За да ти стане по - ясно ще ти "светна" - Луканов, точно като теб няма нито една сделка с имоти през живота си , ама и той като теб дава акъл.
Re: Брокерите да отговорят моля
02-10-2008 - 11:09:34
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> Интересно как един ПОСРЕДНИК може да има
> предварителни договорки с продавача отнсотно
> ЦЕНАТА??? Все си мислех, че посредника няма
> подобни отношения с преговарящите предварително!
> Все пак, целта на ПОСРЕДНИКА каква е? Да ПРОДАДЕ
> имота ИЛИ да УЛЕСИ СДЕЛКАТА (преговорите,
> прехвърлянето и т.н.)??? Ако посредника иска да
> ПРОДАДЕ, то неговите функции май отиват към
> ПРОДАВАЧ а не към ПОСРЕДНИК!!!


Както казах и преди, заслужава си да се отговаря само на сериозните въпроси - цитирания по-горе е такъв. Може би ще бъде полезно за всички в т.ч. и за начинаещите колеги.

На глупостите не си заслужава да се отговаря - предполагам са писани от хора, които в лакомията или невежеството си пускат обяви от рода на "без посредници" или такива с които нито една АНИ не иска да работи пак по същите причини.

Но да се върнем на сериозния въпрос - как един посредник може да има предварителни договорки с продавача за цената!
Не само може, но и са задължителни - и много от неприятностите на АНИ започват именно от неспазването на тези договорки.

Обикновено един човек се обръща към АНИ по много причини и никога само една. Основните са:
- за да получи справедлива цена за имота, който купува или продава на един пазар, който не познава добре. Може би и затова в някои страни посредниците се наричат "консултанти по недвижими имоти"
- за да си спести бюрократичните процедури и възможните неприятни изненади при реализиране на сделката си
- за да спести разходи! - колкото и невероятно да изглежда това в очите на надничащите в канчето на брокера
- за да си спести време

Най-добрите продавачи-собственици и купувачи-бъдещи собственици, обикновено са разумни хора и не слушат какво е казал този и онзи, а се обръщат към професионалисти с доказано име и най-вече по препоръка. Осведомяват се за цената на имота си. Доколкото една цена не може да се определи точно, цената се определя в един диапазон между:
- минималната цена под която собственикът би се отказал от продажбата
- максималната цена, която според посредника би могла да се реализира за определено време и над която не би се наел да рекламира имота тъй като това би му донесло само разходи!
Обикновено се рекламира една цена, която е под максималната, но все пак по-близко до нея.
Честно ли е това?
Според Хуба Буба явно не е - той в ролята си на купувач би предпочел най-ниската. Не ни е казал само в ролята си на продавач пак ли ще е на същото мнение?[/b]
Истината е, че посредника има повече интерес да направи сделка - интереса от разликата в цената е незначителен - дали ще вземе 100е повече или по малко не е толкова съществено, особено ако се забавят във времето, както много пъти се спомена тука. Още по вярно е и твърдението, че посредника има интерес да направи сделката на справедлива цена, а не някоя от страните впоследствие да се чуства измамена. Всъщност, посредниците, тези които наистина правят сделки, а не тези които са закачили табела АНИ, разчитат само на името си - доброто име е онова което им води и увеличава клиентите. Всеки доволен клиент, бил той продавач или купувач води следващите. И това работи - независимо от плюенето по брокерите.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.