Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:12:14
Наистина от написаното, разбирам, че Хуба-буба е умен и свестен човек. - рече

evgenia.

...........................................................................................................................................

Няма да споря с теб, щото си имаш право на мнение. А иначе може и да е свестен, ама чак пък умен, шегуваш се, нали ?
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:17:10
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Евгения,
>
> Ти като частно лице, колко имота продаваш и колко
> обяви са ти откраднали?
>

Вече не продавам като частно лице. Да, преписвали са обяви, но не са "откраднали" реално нищо, защото с нелоялни отказвам да работя. Няма да отговоря колко имота продавам/купувам в момента, защото не използвам форумът за реклама.

> Да не говоря за лекарите...
> Или адвокатите...
> Или автомонтьорите...
> Но ако седна от това да правя генерални изводи за
> всички колеги, лекари, адвокати ,
> автомонтьори...
>


Прав си, има много неща за оправяне навсякъде (включвам и себе си).
Но това е форум за имоти и посредничество и аз коментирам тук само това.
Опитвам се да правя генерални изводи САМО за генерални неща (т.е масова практика). От частното не правя изводи за всички.


Лек ден и успех на всички

Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:44:10
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> Да де, нали точно това казвам. Ако купувача не
> желае да ползва точно вашата услуга по
> осъществяване но иска да закупи имота какво
> правим?
>
>
>

Ами, нищо не правим- нали ни е забранено да му предложим услугата си, щом не иска? А нашата услуга е ясна- посредничество срещу заплащане.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 14:59:50
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Да де, нали точно това казвам. Ако купувача
> не
> > желае да ползва точно вашата услуга по
> > осъществяване но иска да закупи имота какво
> > правим?
> >
> >
> >
>
> Ами, нищо не правим- нали ни е забранено да му
> предложим услугата си, щом не иска? А нашата
> услуга е ясна- посредничество срещу заплащане.
>


тогава Ками влизаш в този казус:


Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и следните заблуждаващи търговски практики:

6. покана за покупка на стоки или услуги на посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга търговецът:

а) откаже да предостави на потребителя стоката или услугата, която е била обект на рекламата;


Чл. 210а. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.) За нарушение на чл. 68г, ал. 1 и 2, чл. 68ж, т. 1 - 11, 13, 15, 18 - 23 и чл. 68к, т. 3 - 6 на виновните лица се налага глоба, а на едноличните търговци и юридическите лица - имуществена санкция, в размер от 500 до 10 000 лв.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 15:03:38
avatar
evgenia Написал:

> Весело е при нас.
> Но ако си нямаш брокер на каквато и обява да се
> обадиш, ще ти искат повече от копче - искат си
> цяла комисонна.

> Ситуацията се променя. Купувачът вече не трябва да
> плаща за мотивация.
>
> Дискусията наистина е безмислена. Брокерите казват
> нарушаваме закона, защото не ни е изгоден.
> А за мене хич не е сложно да се отърва от тази
> ненужна услуга. Сещам се за няколко начина.
> Всеки човек, имащ фирма може да каже, че е АНИ
> (нали няма специални изисквания) и да се
> представлява. (Има и допълнителни трикове за
> повече достоверност.) Това, че може да не разбира,
> не е проблем, то има и некадърни брокери, а
> "колегите" ще му помогнат.

Веднаж вече опровергах писанията ти, че нарушаваме закона, искайки пари от всеки клиент. Постнах ти ЗЗП, призовах за коментар. Защо "удобно " го заобиколи и отново пишеш небивалици?
Че и мошенничества предлагаш- достойна внучка на Андрешко и Бай Ганьо, на куп.
Твърде елементарни са ти предложенията. Мислиш ли, че някой от нас ще тръгне на оглед с фирма, за която не е чувал, без да провери каква е и що е? Да си чувала за договори за оглед между АНИ?
А, забравих, че ти си запозната с триковете.........
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 15:27:39
avatar
Камелия,

чудех се кога ще се появите, за да започнете с обидите.

относно ЗЗП - най-добре да поискаме тълкувание от Комисията за защита на потребителите - каквото кажат те, аз ще го приема за вярно.

Да, почти съм внучка съм на Андрешко, защото съм си шопкиня. Тълкуванието, което използвате за този литературен герой е плод на социалистическия реализъм в литературата и според мене е остарял. Преди време някой Ви беше постнал целия разказ, но Вие не променихте своята гледна точка, аз няма да правя напразни опити.

Относно обвиненията в мошеничество - отново неподготвено се изказвате. Когато нямате други аргументи, започвате да сипете обиди. Кое точно в посочения пример е "мошеничество" според Вашите представи?

Тъй като в България няма специални изисквания към АНИ, всяко юридическо лице (а вероятно и някои физически лица) имат законното право да посредничат при сделки с имоти. И всяко юридическо лице, трябва да спазва законите на РБ.

За проверките - няма страшно, бих се справила. И не се безпокойте, ако Ви разпозная в реалния свят, ще откажа да работя с Вас по всеки повод, не само с имоти.

И обяснение специално за Вас, Камелия.
Дадения от мене пример показва, че всяко действие има противодействие, както и примерен метод за превръщането на недостатъците на една система в предимста. Вложила съм и доза ирония.

Ако продължите да използвате обиди, просто ще игнорирам Вашите постове, камелия.

Лек и успешен ден на всички.



Блондинка по душа
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 16:43:30
avatar
evgenia Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
>
> чудех се кога ще се появите, за да започнете с
> обидите.

С кои обиди по- точно? Че удобно заобикаляш написаното обяснение и даденото доказателство, за да продължиш да обвиняваш хора, които при това не познаваш, в нарушение на закона? Ако констатацията ми , че "удобно заобикаляш" за теб е обида, то проблемът не е мой.

> относно ЗЗП - най-добре да поискаме тълкувание от
> Комисията за защита на потребителите - каквото
> кажат те, аз ще го приема за вярно.

Няма нужда от тълкуване този закон. Написан е ясно и точно. Така че, всеки средноинтелигентен човек може да го разбере. При положение, че иска, разбира се. А не да престане да го визира в момента, в който види, че не му подкрепя теориите.

> Да, почти съм внучка съм на Андрешко, защото съм
> си шопкиня. Тълкуванието, което използвате за този
> литературен герой е плод на социалистическия
> реализъм в литературата и според мене е остарял.
> Преди време някой Ви беше постнал целия разказ, но
> Вие не променихте своята гледна точка, аз няма да
> правя напразни опити.

Значи, правилно съм отгатнала роднинската ти връзка с персонажите, та затова и не очаквам да приемеш едно по- съвременно виждане за необходимостта, когато искаш да използваш труда на някого, да си платиш.

> Относно обвиненията в мошеничество - отново
> неподготвено се изказвате. Когато нямате други
> аргументи, започвате да сипете обиди. Кое точно в
> посочения пример е "мошеничество" според Вашите
> представи?

> Тъй като в България няма специални изисквания към
> АНИ, всяко юридическо лице (а вероятно и някои
> физически лица) имат законното право да
> посредничат при сделки с имоти. И всяко юридическо
> лице, трябва да спазва законите на РБ.

В България няма проблем да регистрираш АНИ. Ако си го направил, или ако в другите ти дейности фигурира и тази, и ако наистина го работиш- няма проблем. Но, триковете ти няма да минат , ако не е така. Наистина, всяко юридическо лице, трябва да спазва закона.

> За проверките - няма страшно, бих се справила. И
> не се безпокойте, ако Ви разпозная в реалния свят,
> ще откажа да работя с Вас по всеки повод, не само
> с имоти.
>
> И обяснение специално за Вас, Камелия.
> Дадения от мене пример показва, че всяко действие
> има противодействие, както и примерен метод за
> превръщането на недостатъците на една система в
> предимста. Вложила съм и доза ирония.

И моят отговор това цели- да разбереш, че всяко действие има противодействие. Че не е необходимо да предизвикваш лавина от противодействия. Когато ти се казва, че за да ползваш нечии услуги, трябва да си платиш, не е необходимо да нахалстваш в желанието си да ги получиш безплатно. Чети законите. Не ги тълкувай според желанията си.


Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 16:52:23
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------

> Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от
> 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са и
> следните заблуждаващи търговски практики:
>
> 6. покана за покупка на стоки или услуги на
> посочената цена и впоследствие с цел насърчаване
> продажбата на друга стока или услуга търговецът:
>
> а) откаже да предостави на потребителя стоката или
> услугата, която е била обект на рекламата;

Не, не влизам. Не отказвам да покажа стоката, която рекламирам. Виждаш я на снимките, обяснявам ти я по телефона. Съобщавам ти и цената на услугата си- посредничеството при закупуване от твоя страна на рекламираната от мен стока. Не насърчавам продажбата на друг имот, напротив- само този ти предлагам и само на него ти предлагам да те заведа. Както се разбрахме, не съм организация с идеална цел, а посредническа агенция, така че, ако ти не пожелаеш така предложената от мен услуга, нямам право да ти я предоставям.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 17:15:42
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Huba-Buba Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Чл. 68ж. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила
> от
> > 08.09.2007 г.) Нелоялни търговски практики са
> и
> > следните заблуждаващи търговски практики:
> >
> > 6. покана за покупка на стоки или услуги на
> > посочената цена и впоследствие с цел насърчаване продажбата на друга стока или услуга
> търговецът:
> >
> > а) откаже да предостави на потребителя
> стоката или
> > услугата, която е била обект на рекламата;
>
Quote

Не, не влизам. Не отказвам да покажа стоката, която рекламирам. Виждаш я на снимките, обяснявам ти я по телефона. Съобщавам ти и цената на услугата си- посредничеството при закупуване от твоя страна на рекламираната от мен стока. Не насърчавам продажбата на друг имот, напротив- само този ти предлагам и само на него ти предлагам да те заведа. Както се разбрахме, не съм организация с идеална цел, а посредническа агенция, така че, ако ти не пожелаеш така предложената от мен услуга, нямам право да ти я предоставям.

има ли разлика между термините "показване" и "предоставяне" на стоката, която е рекламирана?
Ако си обявила цената на услугата си в самата реклама няма да влезнеш в този казус, но ако не си - влизаш.
Не предлагаш друг имот но имаш за цел да предоставиш услуга в поседствие.


Пределно ясно е, че не си организация с идеална цел.
И не за това е дебата, поне за мен де.
По-скоро ще ти дам един пример - ако ти продадат олио вместо зехтин би ли приела отговора на продавач в следния стил - "Аз не съм организация с идеална цел! За това ще си продавам което и както искам! Ти ако искаш купувай ако искаш не купувай!".





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-26 17:24 от Huba-Buba.
Re: Брокерите да отговорят моля
26-09-2008 - 17:24:21
Пример: фирма за мебели има уебсайт - там има снимки, цена, описание на мебелите. Харесваш си след разглеждане на снимките и моделите с цените им и отиваш да си купиш двукрилен гардероб модел да речем "Мон Ами" (аналог на двустаен апартамент в "Манастирски Ливади", хаха) и ти казват - да, ама ако си го купиш от нас ше подпишеш, че се задължаваш да ползваш нашата комплексна услуга (например доставка и монтаж на стойност 5 % от цената). Иначе няма да те пуснем в магазина да го разгледаш...Нали сме ти го показали на снимки и сме го разказали в сайта и по телефона? - интересно дали Камелия се е сблъсквала с такава практика и дали я намира за нормална???
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.