Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Брокерите да отговорят моля

Публикувано от poli_pocket 
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 11:14:43
До Турбозол - в сделката покупко-продажба на имота има две страни - продавач и купувач. НО в сделката, с която се възлага на АНИ да извърши продажба или намиране на имот също има две страни - възложител и АНИ, с произтичащите за тях права и задължения. Странно е, че симулираш невменяемост, ако долният цитат отговаря на истината:


"Re: Некомпетентни "брокери" формират високи цени на недвижими имоти или Сделка с цената на всичко
Изпратено от: turbozol (IP съхранено)
Дата: August 21, 2008 11:47AM


Николас -Кратка справка лично за теб..Брокера Турбозол не се крие от такива като тер..,а ги избягва!!Разликата в интелектуалното ни ниво е 100 на 0 за мене!!!
Освен това не съм блондинка,а брюнет и блондинките ме харесват!!
А за разлика от тебе имам ЮРИДИЧЕСКО образование и то съм завършил с 6.00!!
Макар и да не практикувам като адвокат в момента ."Що годе" съм запознат с вещното право..А и не задавай тъпи въпроси !!Самият ти не си разбрал какъв е казуса.В това съм абсолютно сигурен!!!"

П.С. Хуба, много хубав и логически издържан анализ, благодаря за него и хубав ден!
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 11:43:19
Има и няколко "нормални" агенции,1,2 може и 3,които като се обадят не питат дали ще ги "защитиш пред клиента им confused smiley "и казват,че тяхната ком.е 3% и си я вземат от ТЕХНИЯ си клиент.точка!
От скромния ми опит разбрах,че в 98%от случаите агенцията иска да застане като трета страна по сделката,и единствения интерес който защитава е собствения си!
Много се писало тук затова и сигурно доста още ще се пише-защо?Явно има проблем,много хора като мен разбират,че има нещо нередно в схемата им!ТЕ не искат да разберат-ако нямаше проблем,никой нямаше да ги закача-елементарна житейска логика!Никой не работи без пари,но и никой не бива да изнудва за пари!
Крадени обяви,препродажбата на информация-най-малкото е нечестно!
Или както ги бяха нарекли "агенции за запознанства"-ок,няма лошо и в това,но на такава цена,много ви моля!
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 11:53:36
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> ХУБА -БУБА Не казвам ,че не разсъждаваш логично
> ,но ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ "ТЕПАШ КОЧА"каК ТАКА в
> сделка с имот да има 4 страни.Посредника не е
> страна !!!страни са продавача и купувача..!!И това
> 9% от къде го измисли ???Пак повтарям максимума
> ,който се търси от една сделка като комисион е 6%
> по 3 %от страна..Ако това което ти искаш и е
> логично..ПОНЕ СПОРЕД ТЕБ,купувача ,ако не е наел
> брокер и си търси сам да не плаща комисион ,то 6%
> са платими от продавача, ако купувачът е възложил
> на брокер да му търси ,то от тези 6% се прави
> отстъпка и двете ани получават по 3%.За мене е все
> тая ,но в бг този вариант е неприложим!!!


Продавач - (П) Възлага на Агенция (АП), чиято обява е намерена от Агенция на купувач (АК) наета от Купувач (К)
П-1, АП-2, АК-3, К-4
мисля, че мога да броя до 4 (все още!)
Говоря за страни по договори съпътстващи сделка с имота. Както казах договорите са два.

Quote

ако купувачът е възложил на брокер да му търси ,то от тези 6% се прави отстъпка и двете ани получават по 3%.
Тук дискриминацията е ОЧЕВИДНА - значи, ако клиента си наеме агенция то % се разделя между тях а ако не си наеме то % отива само в едната агенция. Т.е. %-та задължително трябва да се вземе от клиента независимо каква работа ще се свърши.


Разберете ме правилно - не е проблема числото, проблема е причината - кой за каква работа дава пари на някой!
За съжаление и в тези случай има отенки на соцподход - клиента трябва да плати каквото пожелаем независимо какво му даваме. Справки ТЕЦ, НЕК, БТК и т.н.
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 12:01:23
До Поли -Невменяемост имитираш ти..Аз кога съм твърдял ,че когато е възложена сделка няма две страни?Възложител и изпълнител/ани/.Непрекъснато обяснявам само едно,че максималният комисион е 6%.Дали ще бъде получен от двете страни по 3% или 6 от едната /абсолютно неприложимо ,поне според мен/ е едно и също.
А на тебе ти обясних вече ,ако си търсиш сам/а и не си възложил на брокер е твой личен проблем..Обаждаш ли се в ани комисионната е 3%!!Може да възложиш,а може и да не възложиш...такава е пазарната конюктура в момента..,така се е наложила услугата..Иначе не се отваряй толкова на юридически теми ,сама знаеш,че винаги може да се тълкува различно.. confused smiley Освен това нямам навик да приемам "съвети"от хора които нямат опит с имотни сделки и практика..също така smoking smiley ОТНОВО ПОЯСНЯВАМ 6% МАКСИМУМ ПО 3% ОТ СТРАНИТЕ ,а не 6% от страна общо 12%..Успешен ден.. winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 12:10:09
До Турбозол: По повод професионалната ми квалификация и опит - изготвила съм документи (от предварителния договор до края) за нотариално изповядване на покупко-продажба на апартаменти за над 80 апартамента, от които сигурно над 60 са с банков кредит и 100% има доста неща, които не знам, но далеч не ми изглежда да страдам от липса на опит. Не си търся нищо, нито си позволявам да съветвам, давам хипотези, изказвам мнения и търся отговори или поне елементарна логика. А ти, скъпи Турбозол, звучиш ми като мама, когато бях на 5 години - аз казвам, че е така, защото така!!! И ако не слушаш, ще те шамаросам, "Иначе не се отваряй", хахаха. Забавен начин за спор. Отначало се дразнех на подобни анти-аргументи, но вече само се забавлявам spinning smiley sticking its tongue out clap:
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 12:16:41
За да не ме нападаш, ще ти кажа и че работя в компания - инвеститор в строителни проекти, предимно жилищно строителство, за което агенциите сами ни търсят - до сега масово сме продавали на директно идващи клиенти - кой по препоръка, кой по нагледна реклама. Поради това имам наблюдения и върху процеса на строителство, и върху работата, която една сделка изисква до изповядването, и върху клиенти - купувачи, собственици на терени, АНИ и прочие. Поздрави и не е нужно да подхождаш агресивно - има спортове, които спомагат за по-спокойно съществувание smiling smiley)



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-09 12:17 от poli_pocket.
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 13:26:41
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> > Оаоо....
> Сега дойде ред и на строителите.
> Хуба, едно ги нареди....
> Аз пък съм на вълна дизайнери....
> Ама толкова ми е преляла чашата, че мога да
> изпиша цяла страница. Обаче стана късно
> Пък и разбрах, че той (дизайнера) даже няма
> необходимото образование, и че има и
> по-добри. Не съм го избирала аз.....
>
Явно не си единствената...в края на месеца се връщам в Сф. с двама архитекти от Фр. Един приятел от години има апартамент до "Докторската" и все не може да намери "нормални" архитекти и дизайнери...или тези които намери са обхванати от "Лудостта на величията". Оказа се че френските ще му излязат по-ефтино, а и все пак хората са си професионалисти smiling smiley Виж, ако строителите са ти добри - ме интересуват...ако може да си комуникираме на лична? smiling smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 14:45:52
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Поли -Невменяемост имитираш ти..Аз кога съм
> твърдял ,че когато е възложена сделка няма две
> страни?Възложител и изпълнител/ани/.Непрекъснато
> обяснявам само едно,че максималният комисион е
> 6%.Дали ще бъде получен от двете страни по 3% или
> 6 от едната /абсолютно неприложимо ,поне според
> мен/ е едно и също.
> А на тебе ти обясних вече ,ако си търсиш сам/а и
> не си възложил на брокер е твой личен
> проблем..Обаждаш ли се в ани комисионната е
> 3%!!Може да възложиш,а може и да не
> възложиш...такава е пазарната конюктура в
> момента..,така се е наложила услугата..Иначе не се
> отваряй толкова на юридически теми ,сама знаеш,че
> винаги може да се тълкува различно.. Освен това
> нямам навик да приемам "съвети"от хора които нямат
> опит с имотни сделки и практика..също така ОТНОВО
> ПОЯСНЯВАМ 6% МАКСИМУМ ПО 3% ОТ СТРАНИТЕ ,а не 6%
> от страна общо 12%..Успешен ден..


ПАК НЕРАЗБРАЛИ ПОСРЕДНИЦИ -ЗЛОЯДИ БРОКЕРИ
НЕКА СЕ СВЪРЖЕМ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА,БЕЗ ПОСРЕДНИЦИ МОЛЯ



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-09 14:46 от nikolase.
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 15:27:09
До Поли -Браво clap: ,скоро може и да ме стигнеш.Похвално е млади специалисти да се развиват и да имат желание за това!!А за справка..аз имам сделки с над 1000апартамента като ани не лично ,но всички документално са минали през мен!!А И ДА ПОЯСНЯ ,последните 150 са били лични ,които съм построил и продал много успешно !!А такива юристчета като теб ,които парадират само с диплома и неразвит интелектуален потенциал по света са милиарди..И понеже не съм лош човек и винаги подавам ръка ,мога да ти предложа да посетиш правният ми отдел за да се обогатиш и научиш нещо в повече..Ако се справиш и промениш манталитетта си ще ти осигуря и работа за следващите 5 години напред.,А за агресията се извинявам, не си ме разбрала..просто вече си мисля за теб.. :loveu: ,шегувам се разбира се...И така как си днес,добре ли се чустваш.. winking smiley
Re: Брокерите да отговорят моля
09-09-2008 - 15:49:19
До Николас -Когато си дрогиран не пиши във форума..,и се вземи в ръце.. :ami:
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.