Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо брокерите предлагат един и същи имот на различни цени и защо публикуват обяви без въобще да са взимали разрешение от собствениците

Публикувано от trader 
НАКРАТКО СЛУЧИ МИ СЕ СЛЕДНОТО:
ПУБЛИКУВАХ ОБЯВА В САЙТОВЕ ЗА ИМОТИ И СЛЕД КАТО ИЗТЕКОХА ОБЯВИТЕ УСТАНОВИХ ЧЕ 10-ТИНА АГЕНЦИИ ПРОДАВАТ МОЯ ИМОТ НА РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ.
ДА НЕ ГОВОРИМ, ЧЕ ВЪОБЩЕ НЕ СЕ БЯХА ОБАДИЛИ ДА ВЗЕМАТ РАЗРЕШЕНИЕТО МИ.
НЕ ПОПИТАХА ИМАМ ЛИ ДОКУМЕНТ ЗА СОБСТВЕНОСТ, ИМА ЛИ ТЕЖЕСТИ ВЪРХУ МЯСТОТО, ЕДИНСТВЕН СОБСТВЕНИК ЛИ СЪМ ... ?

ЕТО И ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС:

Парцел
Пловдив област: с.Дълго Поле
Цена: 13 500 EURBGNUSDGBP
Цена/кв.м.: 16 BGN
Квадратура: 830 кв.м.
Плътност: Кинт:
Кота Корниз:
Регулация Ток
Водопровод
Актуалност: 22-08-2008
Номер в imoti.net: 883240
16229 Дворно място в центъра на селото, което е на Карловския път на 20 км от Пловдив.
Мястото е заравнено и е оградено с ограда и бетон. , екстри:Ток,Вода,Равен,До регулация
___________Референтен номер: 022-16229___________

За контакти
Моля, при контакт кажете, че сте видяли информацията в imoti.net. Благодарим Ви!
Лице за контакти: Лалка Димитрова
Личен телефон: 032/632688, 633606, 622170, 087/ 8319866
Ц Е З А Р - Пловдив
Офис телефони: 032/ 622171, 632688, 633606, 622170, 088/ 6319866
Адрес: Пловдив, ул. Отец Паисий, 32

=============================================================

Парцел
Пловдив област: с.Дълго Поле
Цена: 14 000 EURBGNUSDGBP
Цена/кв.м.: 17 BGN
Квадратура: 830 кв.м.
Пусков срок: . г.
Плътност: Кинт:
Кота Корниз:
Актуалност: 26-07-2008
Номер в imoti.net: 833132
15315 дворно место 830кв. м. в центъра на с. Дълго Поле,
Мястото е заравнено и е оградено с ограда и бетон.
___________Референтен номер: 021-15315___________

За контакти
Моля, при контакт кажете, че сте видяли информацията в imoti.net. Благодарим Ви!
Лице за контакти: Маринела Стаменова
Личен телефон: 032/ 622622, 626626, 0878 270750
Ч А Р недвижими имоти
Офис телефони: 032/ 622622, 626626, 088/ 8270750
Адрес: Пловдив, 4000, ул. 11 август, 6, ет.2

=============================================================

Парцел
Пловдив област: с.Дълго Поле
Цена: 18 000 EURBGNUSDGBP
Цена/кв.м.: 22 EUR
Квадратура: 830 кв.м.
Плътност: Кинт:
Кота Корниз:
Актуалност: 06-08-2008
Номер в imoti.net: 1081276
17085 . УПИ Дворно място в самият център на селото с лице на асвалтов път,
Мястото е заравнено и е оградено с ограда и бетон. Намира се на 23 км. от центъра на град Пловдив. В близост до магазини. За жилищно строителство.
___________Референтен номер: 021-17085___________

За контакти
Моля, при контакт кажете, че сте видяли информацията в imoti.net. Благодарим Ви!
Лице за контакти: Маринела Стаменова
Личен телефон: 032/ 622622, 626626, 0878 270750
Ч А Р недвижими имоти
Офис телефони: 032/ 622622, 626626, 088/ 8270750
Адрес: Пловдив, 4000, ул. 11 август, 6, ет.2

=============================================================

Парцел
Пловдив област: с.Дълго Поле
Цена: 18 000 EURBGNUSDGBP
Цена/кв.м.: 22 EUR
Квадратура: 830 кв.м.
Плътност: Кинт:
Кота Корниз:
Ток Водопровод
Актуалност: 22-08-2008
Номер в imoti.net: 1094421
18348 УПИ Дворно място с лице на асфалтов път,
Мястото е заравнено и е оградено с ограда и бетон. Намира се на 23 км. от центъра на град Пловдив. В близост до магазини. За жилищно строителство., екстри:Ток,Вода,Равен
___________Референтен номер: 022-18348___________




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-26 23:23 от Продавач.
А сега?ще им се отворят очичките на хората.Аз откога опявам по тези теми
И с мен се случи нещо подобно.Продавах къща в малък град.Къщата беше за ремонт.Пуснах обява в сайтове за недвижимости smiling smiley.След това направих тотален ремонт на къщата.НО................о ужас..моята къща се появи на няколко десетки обяви,предлагана от агенции,които нито аз нито някой въобще да е упълномощил.
Запопчнах да се обаждам подред на всички,най-малко бях инвестирал 30 000 лева и къщата имаше съвсем друг изглед.Някой агенции влезнаха в положение и си махнаха обявите,но други смятаха,че това е някакув подмолен ход на тяхната конкуренция-другите ани.Намерих си клиент и си продадох къщата без посредник.Вече 3 години от тогава регулярно ми се обаждат агенции да се интересуват за къщата.Писна ми направо.Затова ще апелирам.
към агенциите-моля сключвайте договори за посредничество с продавачите.
към клиентите-след направен оглед на имот поискайте договор ,с който агенцията да има право да предлага имота,в противен случай АНИ е нахален самозванец,незаслужаващ тлъстите комисионни за които претендират.
аз лично никога не бих им заплатил комисионна при това положение.Да не говорим,че при директни преговори с продавачите съм разбирал,че АНИ са си качили и комисион отгоре-значи купувача е 2 пъти прецакан.Нека се правят сделки без посредници,така ще накараме АНИ да сложат бизнеса си на професионални начала,а не тъпа брокерка да каканиже какво можело да стане от имота-а досега не е станало.Чест прави на сайта www.imoti.net където има репорт за такива агенции самопубликували си обяви,а те самата истина е са около 90 % от всички АНИ
Днес има ли некой изгорел от АНИ?Ако не ще е един щаслив ден
Какво ще стане като още 10 агенции обявят пвоя имот - каво ще спечелят.
Обявяват го на различни цени и правят "разлика" Купувача е вътре а дейноста на АНИ е за затвор
Скоро ще изчезнат анитата ,няма да имат сделки smiling smileyи ще отидат да паразитстват на друго поприще!
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Какво ще стане като още 10 агенции обявят пвоя
> имот - каво ще спечелят.
>


Българските анита може да паразитират само при липса на информация от страна на купувачите.
Чрез толкова много фалшиви обяви те печелят следните неща
първо - рекламират дейноста си
второ - имитират дейност и качество
трето - създават информационна мъгла, имаща за цел да обезсмислят усилията на купувачите.
Тези три неща са основната причина купувачите да се обърнат към БГ анита а не да си свършат работата сами.
Това най-общо е ИНФОРМАЦИОНЕН РЕКЕТ!


Трябва да се приеме закон, с който да може да се рекламират за продажба само от собственика или оправощено с писмен договор от него лице.

Трябва изрично да се инкриминира публикуването на заблуждаващи обяви за продажба и наеми на имоти.

Както гонят и санкционират електронните търговци така трябва и да санкционират всички които публикуват обяви за имоти.

Така е знаете ли на колко некоректни обяви попадам,обаждам се на обява публикувана преди 2 дни и като се обадя ми казват "не е актуална,но може да Ви предложим нещо друго"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход