Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 14:49:17
Анкета
колко%
Само регистрирани потребители могат да гласуват.
%гласа% гласа.
4-5% 0
 
0%
6-8% 1
 
14%
>9% 6
 
86%



Средната доходност от депозит в банка в момента е средно 6-7%, при 100% ликвидност и една и съща сигурност до размера на 100К евро.
Много хора се пита колко трябва да е доходността от НИ за да има смисъл вложението? Моите наблюдения в западните икономики показват, че доходност между 10-14% е нормалната инвестиция в НИ, която би примамила инвеститорите да загърбят предимствата на 100%-вата ликвидност.
Наскоро чух в БГ мой приятел да се хвали че бил постигнал 4% доходност от НИ, което ме накара да се чудя защо просто не е депозирал кинтите в банка на 7%. Ликвидността е огромен коз в ръцете на всеки инвеститор. Понякога излизат краткотрайни възможности да се умножи капитала за много малък срок, но кеша трябва да е наличен, затова и сега ликвидността (цар Кеш) дава огромно предимство пред инвестициите в НИ.
Ако приемем, че в БГ сега средната постижима доходност от НИ е 4%, то това ясно показва, че имотите са надценени с два и повече пъти.
Интересно ми е да знам нагласите на инвестиращите в НИ при каква доходност биха били инвестирали в НИ, предпочитайки я пред сигурната доходност от6-7% от банков депозит.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 15:41:13
avatar
1. В коя европейска столица цената на жилището може да се "избие" от наемите?
2. Пазара на жилища в големите градове у нас се движи от купувачи, които купуват своя първи дом в който ще живеят.
3.Доходност от инвестиция в НИ може да се търси по ваканционните имоти - студио в Слънчев бряг да го купиш за 20000 евро обзаведено и да го даваш на пияни британчета на хотелски принцип и да получаваш много повече от месечен наем, защото когато отдаваш под наем за ден или за седмица цената е много по-висока. Доход от инвестиция в НИ можеш да имаш и в Банско и във Велико Търново, защото там има много чужденци и може да се намери нещо изгодно. Тогава вече правиш бакалските сметки - купувам за 15000 евро давам под наем за еди колко си и след еди колко си години ми се връща инвестицията после след десет години го продавам за 25000 евро на някой руснак и печеля еди колко си...
4. Покупките на имоти в България на повече от 65% стават с налични средства, а само коло 35% се купува с кредити и само тогава заплатата има значение. Когато един пенсионер си е продал земите около Панчарево или Лозен и после се явява като купувач с кеш пари на пазара на жилища в София, а "заплатата" му е пенсия от 200лв, която не играе никаква роля в неговата покупка. *yes*
5. Един продаден имот води след себе си понякога и по повече от три други покупки на имоти. Продаваш мезонет за 200 000 евро и купуваш след това с кеш пари 4-ри други малки апартамента примери колкото искате има.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 15:48:42
Би ли ми посочил къде да си вложа парите с доходност 6-7% по-възможност във валута и така, че ако ми потрябват да ги тегля в рамките на да кажем 6 месеца (горе долу времето за продажба на имот).

Сега съгласи се, че не върви да кажеш, че имаш 100% ликвидност + висока лихва при 3 годишен депозити, защото ако тръгнеш да ги теглиш предсрочно и лихвата става 0%, ако пък ползваш 1-2-3 месечни депозити за бърза ликвидност лихвата е доста по-ниска.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 16:42:48
Quote
Александър Свиленов Василев
Моите наблюдения в западните икономики показват

:}
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 16:43:27
Quote
Александър Свиленов Василев
Средната доходност от депозит в банка в момента е средно 6-7%, .

:}
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 16:45:19
Quote
Тинки Уинки
Би ли ми посочил къде да си вложа парите с доходност 6-7% по-възможност във валута и така, че ако ми потрябват да ги тегля в рамките на да кажем 6 месеца (горе долу времето за продажба на имот).
www.corpbank.bg

Сега съгласи се, че не върви да кажеш, че имаш 100% ликвидност + висока лихва при 3 годишен депозити, защото ако тръгнеш да ги теглиш предсрочно и лихвата става 0%, ако пък ползваш 1-2-3 месечни депозити за бърза ликвидност лихвата е доста по-ниска.



www.corpbank.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-12-09 16:46 от nradev.
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 16:48:34
ликвидността е мигновенна и не губиш никва лихва. предлагат се безсрочни депозити
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 16:50:41
Quote
Продавач
1. В коя европейска столица цената на жилището може да се "избие" от наемите?
2. Пазара на жилища в големите градове у нас се движи от купувачи, които купуват своя първи дом в който ще живеят.
3.Доходност от инвестиция в НИ може да се търси по ваканционните имоти - студио в Слънчев бряг да го купиш за 20000 евро обзаведено и да го даваш на пияни британчета на хотелски принцип и да получаваш много повече от месечен наем, защото когато отдаваш под наем за ден или за седмица цената е много по-висока. Доход от инвестиция в НИ можеш да имаш и в Банско и във Велико Търново, защото там има много чужденци и може да се намери нещо изгодно. Тогава вече правиш бакалските сметки - купувам за 15000 евро давам под наем за еди колко си и след еди колко си години ми се връща инвестицията после след десет години го продавам за 25000 евро на някой руснак и печеля еди колко си...
4. Покупките на имоти в България на повече от 65% стават с налични средства, а само коло 35% се купува с кредити и само тогава заплатата има значение. Когато един пенсионер си е продал земите около Панчарево или Лозен и после се явява като купувач с кеш пари на пазара на жилища в София, а "заплатата" му е пенсия от 200лв, която не играе никаква роля в неговата покупка. *yes*
5. Един продаден имот води след себе си понякога и по повече от три други покупки на имоти. Продаваш мезонет за 200 000 евро и купуваш след това с кеш пари 4-ри други малки апартамента примери колкото искате има.



Продавач такъв термин избие в финасовата наука няма. това поазва колко си финасово неграмотен
Анонимен потребител
Re: каква доходност от НИ е привлекателна за да се оправдае инвестицията
09-12-2013 - 17:09:29
Изкушаваш ме да прехвърля малко пари натам.
Тинки, сложи си кинтите на депозит и се радвай на живота поне още 3-4 години безоблачно. Събирай си лихвите от новите ипотечковци и си свиркай. След няколко години когато цените се нормализират чак тогава евентуално инвестирай в НИ и то при положение че доходността е поне 3 пункта над банковите лихви, защо доходност от НИ се изчислява след установяване на разходите по НИ, заетостта му, платените данъци, докато по банков депозит разходи няма. Затова ако сега 7% лихва по банков депозит е нещо нормално, то 10% доходност от НИ е съвсем в реда на нещата, не носи ли НИ такава доходност (минимум) значи е закупен скъпо. И доходност се изчислява ВИНАГИ! Независимо дали имота е за собствено ползване или за инвестиция, тези които не са го правили сега или когато решат да се оттърват от НИ разбират (по трудния начин) че са сгрешили като не са си направили сметките. Примери колкото искаш при ЧСИ.

Quote
Тинки Уинки
Изкушаваш ме да прехвърля малко пари натам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход