Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

земята в Румъния е по-евтина

Публикувано от na 
na
земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 16:53:36
Според пари.бг земеделската земя в Румънска Добруджа е по-евтина от Бг:
"В Румъния земята е по-евтина
Цените на земеделската земя в района на Добрич, Балчик, Генерал Тошево и Шабла варират между 600 и 800 лева за декaр, съобщиха за Money.bg брокери. Ако парцелът, предложен за продажба, е под 10 декара, цената е 400 лева. Когато продаваната площ е над 10 декара, цената вече расте и достига 500 лева за декар. Такива са цените на земите в Тервел и Крушари. За сравнение цената на селскостопанската земя в Румънска Добруджа е по-ниска - 350 -400 лева на декар. Земите с най-добро качество в Добруджанския район вървят по 600-800 лева на декар. У нас земите са поскъпнали най-вече поради факта, че се купуват много парцели за изграждането на ветрогенератори. В този случай цената на земята може да достигне и 3000 лева на декар. За земи с подобно предназначение има изисквания. Такива парцели трябва да са квадратна форма - 100 метра широчина и 100 метра дължина. Те трябва да се намират до далекопровод, 20 киловолта, който да има свободни мощности. Парцелът, на който ще се изгражда генераторът, трябва да е далеч от населено място и да не влиза в НАТУРА 2000. В момента няма търсене на земи, чиито предназначение може да се промени, освен ако участъците не намират много близо до морето и до голям курорт. Земите в близост до път се предлагат за 15-25 евро за квадратен метър. "
Източник: Money.Bg
Re: земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 17:21:45
И топва което го казваш са смешни цени за земя.Само помисли колко евро се плаща за земя в промишлени зони и предвидена за жилищно строителство.Предвиждам до 2-3 години когато директните плащания за земеделската земя ще са най-високи земята да поскъпне до 2000-3000 лв на декар.Иначе сега е смешно като си помислиш 0.40-0.50 стотинки на квадрат или декар земя да струва колкото една пералня.
А и в Румъния където не познаваш пазара така ще те набутат ,че дълго ще ти държи влага.
na
Re: земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 21:58:38
забележи, че аз нищо не казвам, а цитирам статия с коментари на брокери; добре е да имаш база за сравнение и в този случай според източника цените в Румънска Добруджа са по-евтини; има голяма разлика между една нива в голо поле и парцел в жилищна зона; тази земя като я купиш трябва да я обработваш; аз лично не съм хукнал за РУмъния, обаче за тези, които движат пазара не виждам пречки
И преди някой да се намеси, че много "експерти" купуват хиляди декари в Бг и затова цените трябва да скачат- те и в САЩ много експерти купуваха и строяха и доста каталясаха... миналата седмица доста голяма компания- WCI обяви банкрут, други компании с над 20 годишен опит в строителство и продажби, които са видяли няколко цикъла на спад и повишение, продават на 60% от себестойност
Re: земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 23:29:55
в румънско имат проблеми със собственноста-както ние в началото
те наши бизнесмени понакупиха там...ще разровя за малко извън интернетно инфо ако трябва колкото до цените на земята моята прогноза продължава да е каквато си е била и всеки изминал ден я потвърждава ...но нали тук има доста знаещи ще прмълча ...просто наблюдаваите -това е winking smiley
na
Re: земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 23:41:51
Дивал, според тебе тези цифри в статията реални ли са? защото възвращаемостта от 50лв/декар рента изглежда добра при 400лв/дка, съвсем друго е да платиш над 1000лв
Re: земята в Румъния е по-евтина
18-08-2008 - 23:53:32
na Написал:
-------------------------------------------------------
> забележи, че аз нищо не казвам, а цитирам статия с
> коментари на брокери;


Олеее брокери-като чуя и ми се обръщат червата.Много хора изгоря до кокал от тъзи некадърници,аз си помислих че имаш лични наблюдения.Аз вече никога няма да се занимавам с брокери,освен когато трябва да разуча местоположението на някой имот-после ще се свържа с собственика...измислените БГ брокери така вдигат цените,че нямам думи..имам много да избивам от подобни мошеници,които в повечето случаи незнаят за какув имот въобще става въпрос..просто не са го виждали и заедно с мене правят си и те огледа
na
Re: земята в Румъния е по-евтина
19-08-2008 - 04:06:10
НИколасе, да не би някой брокер да те е сапунисал с непродаваема нива, че така се пениш.... spinning smiley sticking its tongue out иначе упорството ти е похвално и аз до голяма степен подкрепям тезата ти относно комисионните
Re: земята в Румъния е по-евтина
19-08-2008 - 10:12:16
na Написал:
-------------------------------------------------------
> Дивал, според тебе тези цифри в статията реални ли
> са? защото възвращаемостта от 50лв/декар рента
> изглежда добра при 400лв/дка, съвсем друго е да
> платиш над 1000лв


има 50 лева ренти , има и начини да се изкара още по добра доходност, опасявам се обаче , че в Добруджа няма цени 400 лева , фондовете дават повече, арендаторите също,аз изписах цяла странница с цени и ренти но на никои не му дреме
ако искаш инфо пусни конкретен парцел и ще го погледна
за в бъдеще все по атрактивно ще става инвестирането в земя - не напразно има фондове с по 200 000 декара ......
Re: земята в Румъния е по-евтина
19-08-2008 - 21:25:12
барбароне,да официално 214 лв-средно са обявили -разбери веднъж за винаги такива цени в добруджа няма-няма-няма , ако ти от франция ми намериш за 214 лв купувам без ограничение на декарите - и моля те спри да се изказваш неподготвен че бъркаш хората със старо инфо smoking smiley
Re: земята в Румъния е по-евтина
19-08-2008 - 22:57:09
не знам къде ги виждате тези 214 лв но ето тук са дадени прогнозите за 2008 и нататък...
при това, средно за страната и за всички категории земи
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход