Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Още за цените на НИ

Публикувано от r_stoma 
Още за цените на НИ
12-08-2008 - 17:00:37
Много се изговори на тази тема и вече никой не отрича, че ще има корекция надолу - сега се спори само по въпроса за кои сегменти на пазара. Някой разбирачи във форума твърдят, че цените на къщите в Софийско ще растат. Може, не споря. Само че всеки ден като вляза в сайта на главната страница гледам - VIP обява за къща в с. Томсън - наби ми се защото е отровно жълта. Цена 78000Е. Мина време - хоп 72000Е, но с уверението, че това е промоция само за август и от сптември пак ще е 78000Е. Мина още време - хоп 68000Е и то без промоция. Бре викам си, нали къщите щяха да растат?!? Нека разбирачите си кажат мнението. Къщи на какви растояния ще растат и дали за по-далечните села няма да падат. И за села с каква инфраструктура става дума. Щото без инфраструктура закъде?
Re: Още за цените на НИ
12-08-2008 - 17:09:08
Аз точно тази оферта я бях дал за пример в друга тема(точната първоначална цена беше 77 777 евро)
Re: Още за цените на НИ
12-08-2008 - 17:21:06
те,разбирачите си имат своя логика , както и купувачите !
ако не е купил на 78 000 че му е скъпо-защо не купува на 68 000 - пак му е скъпо ???
Я прочети ВНИМАТЕЛНО тази статия , но внимателно , онова, с дребния шрифт на втори план ![money.ibox.bg]
да ти прави нещо впечатление ???
колко къщи се продават пр. в Томпсън ?
а колко ще купят , когато се появи подобна статия и за БГ Имотите ???
според мен,ако къщата е една,ще купи само един , и то на най-високата цена !
А колко си задават въпроса-как се преговаря с монополист ???
на българинът му пречи главата,когато трябва да купува , той чака,чака и купува в най-неподходящия момент !
я си спомни,колко си купиха долари през 96-год по 3200 лв , пак ли е случайно ?
а каза ли им някой,че следва 1560 лв за долар след месец ?
сега ситуацията е огледална!
СЕГА трябва да се купува,когато излезе подобна статия и за БГ-цените пак ще се "стабилизират"
моето уважение към Архитектите , те са творци , но прилагат онова,което са учили в ВИАС !
Спекулантите са измамници,които продават всичко,което може да се продава и не е продавано-сети са какво НЕ Е продавано и ще си отговориш какво следва !
---------
навремето един известен БГ казваше:"какъвто ни беше комунизма-такъв ни е и капитализма" , аз бих го перифразирал:
Каквито са ни спекулантите,такива са ни и купувачите , респ. продавачите - ВСИЧКИ "ИЗЧАКВАТ" най-неподходящия момент

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-12 17:35 от пунди.
Re: Още за цените на НИ
12-08-2008 - 17:37:03
пунди, без ток неможе, без вода неможе, но къща на село не е от първа необходимост. Като не ме устройва цената няма да купя въобще. Затова наблегнах на въпроса разстояние и инфраструктура - ако селото е близко и има дибра инфраструктура, все някой ще реши че ще живее там целогодишно и ще предпочете къща пред апартамент в София. Ако селото не е на 15-20 км. просто ще се откаже. Да от имоти може да се печели, но не при всички случаи. Затова 90% от къщите си стоят от 3 години по сайтовете и няма да се продадат никога - защото никой не си дава сметка за качествата на имота си, а определя цена само по това какви пари му трябват за нещо друго. И ако с апартаменти в София, все ще продадеш накък, макар и не за толкова за колкото си смятал, с къщите изобщо не е така - вероятноста да си е твоя завинаги е много голяма, поне докато миграцията е от село към град. Виж като се обърне процеса е друга работа - тогава продавача на селска къща може да е монополист. Засега е не е и няма как да бъде.
Re: Още за цените на НИ
12-08-2008 - 17:40:49
Инак си прав, че архитектите сме малко отнесени, но поне знаем какво е къща.
Re: Още за цените на НИ
12-08-2008 - 18:08:42
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> Инак си прав, че архитектите сме малко отнесени,
> но поне знаем какво е къща.

--------
опазил ме Господ от подобни констатации - напротив,вие сте творци , но за пазара се иска друго качество , на първо място е работата с "информация"


...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Още за цените на НИ
18-08-2008 - 11:18:50
Ти си си отговорил на въпроса - ти няма да я купиш, продавачът няма да я продаде. Това е бъдещето на повечето къщи далеч от града.
Re: Още за цените на НИ
18-08-2008 - 13:45:25
същото е положението в едно близко до Бургас село - Маринка. Като разположение перфектно, път двулентов - 15мин до града, нова регулация. Има един малък инвеститор, построи къщи и ги продаде успешно на чужденци. После се нароиха и други "инвеститори" да строят къщи, вкараха пари в не чак до там качествено строителство и като за финал -> търсене вече няма, цената около 800-900 евро/кв.м е висока, и къщите стоят празни, а някой и недовършени... охълцаха се селскоинвесторите

Така че мили ми Смехурко (Пунди) гледай си кефа с твоите празни приказки защото реалността е доста по-различна от тях.

P.S. И не си прави труда да оцветяваш последните ми думи в червено и да ни заливаш с вербалната си диария след това!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-18 13:52 от tsekata.
Re: Още за цените на НИ
12-09-2008 - 18:04:47
iskam da popitam konsultirah se s dva arhitekta i te mi dadoha razlichna cena na kv m za proekt na vilno selishte okolo 2000 kv. m. Kakva cena sredno triabva da dam za proekta niakoi moje li da mi kaje

Quote

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход