Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

" ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ

Публикувано от ПОМОЩ - МТЕЛ 
" ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
12-08-2008 - 15:52:26
Примерно, ако искате да наемете 2-стаен апартамент в непрестижен софийски квртал, със среден наем от 250 евро, трябва да прежалите поне 1000! Още преди да сте сложили ключа в ключалката на входната му врата.

Звучи невероятно, но е така!

Офертата си е оферта, но не бива да се забравя, че зад нея може да е заложено капанче за портфейла на наемателя. Защото хазяите няма начин да не поискат предплата, поне за 3 месеца + депозита + брокерския хонорар+ разходите по огледи и пр.
Сумата може да набъбне допълнително и ако брокерът взима цял, а не половин наем от сделката.


една малка извадка от статия в имоти.нет, отговаряща напълно за финансовите възможности на 90 % от наемателите ( в повечето случаи селяни ) в София
на пича 1000 Е му се виждат безкрайно голяма сума, но не му пречи да се дотътри в София и да става "софиянец " с 5 лева в джоба,
това е показателно какви " хора " прииждат всеки ден в нашия вече мръсен град
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
12-08-2008 - 16:05:03
абе явно имат кинти щом на талази прииждат. пък и друго: като се съберат 15 човека в двустаен и със 100 лв заплата ще се оправят smiling smiley
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
12-08-2008 - 16:13:01
ПОМОЩ - МТЕЛ Написал:
-------------------------------------------------------
> Примерно, ако искате да наемете 2-стаен апартамент
> в непрестижен софийски квртал, със среден наем от
> 250 евро, трябва да прежалите поне 1000! Още преди
> да сте сложили ключа в ключалката на входната му
> врата.
>
> Звучи невероятно, но е така!
>
> Офертата си е оферта, но не бива да се забравя, че
> зад нея може да е заложено капанче за портфейла на
> наемателя. Защото хазяите няма начин да не поискат
> предплата, поне за 3 месеца + депозита +
> брокерския хонорар+ разходите по огледи и пр.
> Сумата може да набъбне допълнително и ако брокерът
> взима цял, а не половин наем от сделката.
>
> една малка извадка от статия в имоти.нет,
> отговаряща напълно за финансовите възможности на
> 90 % от наемателите ( в повечето случаи селяни ) в
> София
> на пича 1000 Е му се виждат безкрайно голяма сума,
> но не му пречи да се дотътри в София и да става
> "софиянец " с 5 лева в джоба,
> това е показателно какви " хора " прииждат всеки
> ден в нашия вече мръсен град
>


Предлагам да перефразират обявите си за наем - търсим роби срещу екстрата да живеят в просторна панелна кочина пълна с хлебарки.
п.с. може да си запазвате част от дохода за да плащате на тец, вик, енергото и по хляб и кисело млекце на ден.
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
12-08-2008 - 20:20:18
naughty напомняш ми сагата на съседите. първоначално техника на обекта беше казал че го наема за трима работника/ не човека/ та какво стана, 3 месеца с резачките нагоре надолу и вар по стълбите. явно беха кофражисти и зидари. след това стана интересното. в един момент се появиха много хора.
предупредих хазаина - съсед. той го прие като намесване в бизнеса му и каза че ще се оправи. пропускам простотиите на наемателите.
идва време за отчитане на топломери- идва хазайката /жена му/ и само се чува едно ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ. и се почва. 13 тюфлека в хола в другите не знам.
оказва се неплатен наем за месеци + отопление за сезон и прочие и прочие.
сега води дела - негова си работа
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
12-08-2008 - 22:52:49
Как ще искат брокерите цял наем това си е безбожие утре може да посикат и 2 наема знае ли се :g:
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
13-08-2008 - 21:59:51
без коментар
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
14-08-2008 - 14:29:00
който не може да се занимава с отдаване под наем да изчезва от пазара, омръзна ми от кретени и от двете страни!! аз спокойно си отдавам 3 имота под наем с наеми се занимавам от 12 години и досега с изключение на един нагъл зъболекар от пловдив не съм имал проблеми аз и с него си ги реших доста бързо за 12 дни му избих илюзиите от главата!!!така че който не може да отдава да си наема специални агенции те ще му отдават и ще му дават 50-60% на него!!! :loveu: :loveu:
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
22-08-2008 - 18:24:01
Кике щастлива ли си с Николас.. :ami:
Re: " ПЛАТЕЖОСПОСОБНИ " НАЕМАТЕЛИ
22-08-2008 - 23:36:23
Тая статия наистина е голяма глупост....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход