Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
24-08-2008 - 17:54:57
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Николас в момента е влюбен в Кики и са
> усамотени..Няма лошо светът е за двама...
> Тино не пречи на влюбените и без това Емилиано ги
> гледа като правят секс..

Ало, модераторите?!?!?
Когато започнат да ви оплюват (включително и аз съм го правил), че триете постове на поразия и въобще правите каквото ви скимне, веднага се оправдавате със ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА! Проблема обаче е, че тия правила ги прилагате доста избирателно...
Някой може ли да ми обясни защо не е изтрита тази простотия на турбозол отгоре? На него съвсем не му е за първи път, още поне един два пъти съм виждал негови постове/теми с подобни изцепки. Него защо не го баннете като Асен, а?


Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
24-08-2008 - 18:51:31
Напълно съгласен clap: Глупостите на Турбозол и на някой други брокерчета взеха да дразнят......
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 12:23:35
До кака Кара-Е ,нали това е причината да пиша,якои да се дразнят други не.. smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 12:39:59
Излязоха дългоочакваните данни за броя сделки за второто тримесечие от агенцията по вписване.

Спад с 2,15 % спрямо второто тримесечие на 2007 година за цялата страна
Спад с 3,78 % за София .

За страната
2 тримес. 2007 - 80128
2 тримес. 2008 - 78408

За София
2 тримес. 2007 - 11412
2 тримес. 2008 - 10980

Ако някои иска да направи графики smiling smiley
registryagency.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 15:46 от Imotenbalon.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 20:43:34
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Николас -Или въпроса е зададен неправилно или
> тъпо?!Как дядото ще продаде на внука!?А продАжната
> цена не е платена??А срещу нея внука се задължава
> да го гледа!!?Нещо пак не си в част и ти обяснявам
> !!ИМОТНИ СДЕЛКИ ПОКУПКО-ПРОДАЖБа сменя се
> собственоста срещу удоВлетворена
> престация!!Прехвърляне на имот срещу гледане
> налице е задължение !
> Тоест това което си написал е несвързано.
> АКО ИМА СДЕЛКА ЗА ПОКУПКО ПРОДАЖБА имежду дядото и
> внука ,то тя се счита за окончателна когато дядото
> си получи сумата от продажната цена и нотариуса
> впише сделката в агенцията по вписванията.Тогава
> внука е собствник и може да се разпорежда с имота
> както намери за добре.
> Ако е прехвърляне срещу гледане и внука е продал
> той може да продаде ,а може и да не може да
> продаде имота .Зависи от това как е съставен
> нотариалният акт и как нотариуса е вписал
> сделката!!Дали дядото е дал пълномощно с което му
> дава право да продава имота или не..Но влизам в
> една материя на вещното право ,чийто следващ етап
> са платените консултации и ..сети се сам!!
>


Турбозол много си зле за агенция за недвижими имоти.Няколко пъти ти обяснявам,че страната в сделката не е получила продажната цена но твоя
брокерски мозък си знае само ......................това.Не можело да има сделка без престация.Ами прехвърлителя респективно дядо на придобиващия имота не получава пари,а срещу прехвърлянето внука му се задължва да полага грижи за него и да го издържа. Всичkо зависело от това как нотариуса е вписъл сделката...тои може да я впише само така както страните желаят.Много са зле агенциите за недвижими имоти.
И мислиш че съвета ти струва нещо-ще ти кажа не струва пукната пара защото е неправилен.И твърдиш ,че добре ти се развивал бизнеса.Просто си много некомпетентен но като другите брокери наваксваш с наглост

ЗА СДЕЛКИ БЕЗ ПАРАЗИТИ-ПОСРЕДНИЦИ
МОЛЯ СВЪРЗВАЙТЕ СЕ ДИРЕКТНО С ПРОДАВАЧА,ИНАЧЕ РИСКУВАТЕ ДА ПЛАТИТЕ ОГРОМНИ СУМИ,НАДКАЧЕНИ ОТ ЗЛОНАМЕРЕНИ И НЕКОМПЕТЕНТНИ БРОКЕРИ
ДА МАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ ОТ ИМОТНИЯ ПАЗАР,ИНАЧЕ НАДУВАТ БАЛОН ,ПУКВАНЕТО НА КОИТО ЩЕ РЕФЛЕКТИРА ВЪРХУ НАС




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 20:45 от nikolase.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 22:07:21
Много хора са пострадали от нахалните и нагли посредници опитващи се да монополизират пазара на недвижими имоти затова
МОЛЯ БРОКЕРИТЕ РАЗВОДАЧИ ВЪН,ДА МАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ И ПАРАЗИТИРАЩИТЕ НЕКОМПЕТЕНТНИ АГЕНЦИИ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 22:56:45
Няколко интересни случки:


1. Ходих на оглед за офис,

който беше офериран от поне 10 агенции.

Както и да е, свързах с една от тях, на огледа се явиха 3 брокерки

от 2 агенции и 1 представител на собственика.

От двете агенции мълчаха като "пукали", а т.нар. упълномощено

лице тръгна да ми обяснава как цена от 1600 евро била изгодна за този район.

Преди да се разделим започнаха да ми обяснават как можели да свалят цената с 2000 евро от общата сума 100к, което не искам да коментирам.
Питаха ме каква е моята реална оценка - казах им -30-40% от цената.

Накрая си поговорих с насаме с една от брокерките, която сподели
че сделки няма. Продавачите в повечето случаи не са виждали 1000 лева в брой, но искат да направят сделката на живота си от раз

Резултатът е ясен.

2. Друг случай - харесах офис под наем клас А, всичко супер, но и цената солена.

Първият въпрос на наемодателя беше с колко ще вдига цената след първата година. Казах му чао.


3. Друг случай - офис на център под наем, вътре леш. Казватм на бабата, че ще вкарам пари за супер ремонт, но при фиксиран договор 2-3 години. Тя взе да мрънка за супер цикленето дюшеме за 700 лева в хола ?!?! и че нямало да има възможност да вдигне цената на 2рата година. Офисът стои празен от 3-4 месеца.


4. Наем - оферта за 55 квадрата / 400 евро. . Притискат ме от агенцията да давам капаро 1/2, защото чакали още 2-3 ма след мен. Отивам след седмица с рулетката, измервам 28 квадрата с кенефа (старо строителтсво). Казвам до тук. Офисът е празен вече 3 месеца, сигурно и повече от преди това.

5. Офис под наем - оказва се пълен коптор, апартамент, питам има ли документи за офис статут, казват не, но собсвеникът искал да се оферира като офис защото цената била по висока.

6. Офис под наем - искат капаро на първа среща, ключа бил забравен.
На другия ден идва бабата с ключа, оглед на офиса, документи обаче няма.
Синът бил в Швейцария. Пак настояват за капаро и комиси7.онна на агенцията.
Без коментар.

7. Оня с "петте лева" - напушва ме як смях. Пращат ми едно момченце от една АНИ,

идва с един лист за подпис за оглед на имота и 5 лева такса.

Да се смееш ли, да плачеш ли.

8.............


Мога да продължавам още много..... С АБСУРДИТЕ

ЕДИН СЪВЕТ КЪМ ПРОДАВАЧИТЕ - ВИЕ НА КОЙ СВЯТ ЖИВЕЕТЕ?!?!
Коментари от рода защото такива била цените - не знам кой се връзва.

КЪМ АНИ - вие осъзнавате ли че репутацията и доверието във вас е тотално и безвъзвратно загубено, ако го е имало някога.

КЪМ КУПУВАЧИТЕ - питайте на запад, сащ, и т.нар. попътувайте.
Ако нямата възможност, прочетете внимателно коментарите на работещите в чужбина. И гледайите какво ще стане.

Имах надежди че нещата в БГ ще се оправят, ама...








Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 23:18 от nj07.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 23:07:35
Много хора пострадаха от брокерите,един познат се "сбогува" с 12 000 евро,брокерите ги гушнали защото продавача казал искам чисто определен а сума, брокерите си качили комисионна от продавача отгоре после и купувача платил на високата цена и платил и комисион.Изгоря до кокал завалииката.Сега се кае
А и продавача му казал,ти защо не се свърза с мен да се разберем и добра отстъпка щеше да получиш
Наздраве за хората ,които все още се занимават с брокери
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
25-08-2008 - 23:48:24
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Много хора са пострадали от нахалните и нагли
> посредници опитващи се да монополизират пазара на
> недвижими имоти затова
> МОЛЯ БРОКЕРИТЕ РАЗВОДАЧИ ВЪН,ДА МАХНЕМ ТУНЕЯДЦИТЕ
> И ПАРАЗИТИРАЩИТЕ НЕКОМПЕТЕНТНИ АГЕНЦИИ ЗА
> НЕДВИЖИМИ ИМОТИ


clap: clap: clap: smiling smiley напълно те подкрепям, много скоро ще се насерат cool smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-25 23:52 от kibik.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
26-08-2008 - 10:46:58
До ни 07-Защо въобще ходиш на огледи на офис обявен от 10 ани? И имайки предвид случките ти..Кой вдига цените брокери или малоумни и алчни собственици..
И какво значи искат капаро?Имот се резервира само по искане на този ,който купува /наема.Ако са ти го предложили като вариант е едно ,а да ти искат е друго.
Оглед -5лв.Ако са те предупредили предварително И СИ СЕ СЪГЛАСИЛ.ок.Ако не некоректно :g:
А всъщност нае ли офис?Ако търсиш от дълго време твоите претенции не са ли извън реалното!А като търсиш офис за да не харчиш време попитай от кога се предлага на пазара и т.н,ако не получиш отговор или такъв какъвто не те устройва..не го гледай въобще! smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.