Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 13:05:16
Прочел си го два пъти, дано си го прочел внимателно, защото човекът е напълно прав. Знам, че на теб и останалите плюещи не харесва, затова ти предлагам да четеш мъдрите писания на николас и кикито.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 14:59:57
Да отговоря конкретно на въпроса "Ще се "пукне" ли вече брокерския балон"-ДА
по простата причина,че до "вчера"като добри купувачи се водиха англичаните,видяха че са се заблудили и сега започват продажбите...На хоризонта се появяват руснаците,но това не може да продължи дълго време ,защото те са хора които идват с готови пари купуват и така се надува "балона".В този момент някой мисли ли за човек който иска да закупи жилище с банков кредит-НЕ, струва ми се че тея хора са мнозинството на пазара .Идва момент в който банката вдига лихвения процент до "небето"и взема имотите и започва да диктува какво ще става и всички агенции отиват на кино.Така стана Испания,Англия и др. в ЕС рано или късно това ще втресе и България eye popping smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 15:16:48
ДО кибик -Ако приемеме,че балона се пукне ..тебе какво ще те огрее....... smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 15:27:42
Ми нищо няма да ме огрее,но пък знае ли се winking smiley поне да има и малко справедливост,не мисля че на някой ще му е много хубаво да му вземат жилището,защото капитализмът е по суров от комунизмът и тепърва в България ще се случват неща които ще носят изненади на много хора cool smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 15:33:29
kibik, май ти е мъка за комунизма ? Иди в Куба. Вече имат право даже на мобилни телефони ! "защото капитализмът е по суров от комунизмът " казваш, чудя се ти къде си живял преди 1989 -та ? И с какво е по -суров ? Може би с това, че се налага да работите и сами да се оправяте с живота, не да чакате от държавата жилище примерно ?
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 15:53:01
Искренно се надвам да се пукне този балон. Трябва да има равновесие на пазара. От два месеца си търся жилище и се потресох от кочините и копторите, които се предлагат на пазара на безобразни цени, но най - вече се потресох от некомптентноста и простотията на брокерите. Наглите им лъжи за квадратура, как си слагат от ей така от тях 5-10 квадрата отгоре и се опитват да те убедят, че това били реалните цени на пазара и те са големи разбирачи. Впоследствие на това, видях апартамент чиято квадратура варираше от 68 до 84 квадрата, предлаган от 20 различни агенции на 20 различни цени с разлика от 7-10 хиляди евро от една агенция до друга. ИЗвинявам се за епитета, но по големи малоумници и лъжци през живота си не съм виждала. Едни се опитаха да ме заведат на оглед за апарт, който ми предложиха за 85 хиляди, а аз отваряйки нета го видях същия на 79 хиляди. Теглих им една и ги питах дали си мисля че хората са малоумни като тях. :g:
Изкуствено надуват цените на имотите и се опитват да убеждават купувачите, че това била реалността, след въпросът ми колко реално сключени сделки има на тези уж реални цени се започва едно мънкане и шикалкавене. Не кометирам факта, че се опитват да минат с тъпанарския номер след като те заведат на оглед, как едва ли не има трима купувача за имота, които се избиват да го купят и ти трябва да побързаш и как лъжат, лъъъъжат за квадратурата :g: И накрая много търсения имот виси по 6 месеца на пазара, на много актуалната цена сигурно, защото купувачите не могат да се разберат по - между си кой д аго купи :}
Думи нямам :!:
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 16:10:48
. "Едни се опитаха да ме заведат на оглед за апарт, който ми предложиха за 85 хиляди, а аз отваряйки нета го видях същия на 79 хиляди. Теглих им една и ги питах дали си мисля че хората са малоумни като тях"

Sauron, ти поредният специалист по недвижими имоти, добре дошъл ! Знаеш ли, че известно време продавах апартамент на клиент, който го беше обявил при мен за 105000 евро, аслед това на още безброй други агенции, все на различни цени, най - ниската беше 85 000 евро, аз ли съм малоумния , чия според теб е вината за това тотално разминаване ? А тъпанари има във всяка професия, вероятно и в твоята.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 16:13:37
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Прочел си го два пъти, дано си го прочел
> внимателно, защото човекът е напълно прав. Знам,
> че на теб и останалите плюещи не харесва, затова
> ти предлагам да четеш мъдрите писания на николас и
> кикито.


Като видя 3+3 и не чета изобщо!
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 17:10:18
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> kibik, май ти е мъка за комунизма ? Иди в Куба.
> капитализмът е по суров от комунизмът " казваш,
> какво е по -суров ? Може би с това, че се налага
> да работите и сами да се оправяте с живота, не да
> чакате от държавата жилище примерно ?


Ти май си много зле :] та да ти кажа за мен ако те интересува нещо,че от 7г.живея в Испания от 5г.плащам ипотека така че въобще не чакам някоя държава да ми даде жилище,за комунизма ни най малко ми е мъка,както и да е исках само да споделя това което беше в Испания преди 5-6г.и какво е сега,защото България ми се струва че върви маааалко по назад относно съотношение заплата-цена на НИ.
А за такива като тебе само да кажа че от началото на 2008г.в Испания са затворили повече от 80% от агенциите защото не продават и по 1 апартамент на седмица.На всеки е ясно как се работи в агенция 15 ЧАСА на ден уау колко е трудно с телефон в ръка и на климатик.Много е кофти и тежка работа направо ти съчуствам, ако вземеш да хванеш мотиката може да си по добре :}
желая ти успех...
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
22-08-2008 - 15:50:57
kibik Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми нищо няма да ме огрее,но пък знае ли се поне
> да има и малко справедливост,не мисля че на някой
> ще му е много хубаво да му вземат жилището,защото
> капитализмът е по суров от комунизмът и тепърва в
> България ще се случват неща които ще носят
> изненади на много хора


Да-а-а тук неведнъж сме коментирали че изгорелите ще кажат:
1. Никой не не предупреди
2. Държавата трябва да вземе мерки
3. Всички са масакри


За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.