Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще се "пукне" ли вече брокерския балон

Публикувано от nikolase 
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
20-08-2008 - 13:58:27
И аз съм съгласен мисля да отварям още един офис...,значи горе долу се справям.. smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
20-08-2008 - 14:10:59
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
20-08-2008 - 14:34:35
За гр.Варна: До кантората на жената две агенции пуснаха кепенците. Едни нгличани и едни латвийци. Тъкмо готово разработено място на центъра на варна в нови офис сгради. Интерес? Жената е адвокат, не ви е конкуренция. winking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
20-08-2008 - 17:56:44
Знаете ли колко агенции са започнали и спрели работа за последните години?
Аз не знам, но са много. И при най-добрата конюктура, ако нямаш нужните качества не може да успееш.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
20-08-2008 - 19:30:46
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Николас-Защо си мислиш ,че брокерите искат да
> се занимават с тебе..И защо е необходимо само
> плямпаш едно и също..Типажи като тебе са ми ясни
> от 1988 година.ОТ ТОГАВА СЪМ "на частно".Ти си от
> тези които всичко разбират ,а нищо не знаят и сами
> всичко си правят.Лепят си плочките в банята
> сами,сами си оправят колата,варят си домашна ракия
> и правят туршия ,консервират свинко в буркани и
> т.н.И всичко това с една единствена цел..Да му е
> по-еФтино.Просперитет в този живот приятелю не се
> постига с дзифтарство.Постига се с малко или
> повече мозък в главата и с поредица от
> ДЕЙСТВИЯ..Всъщност ми се струва,че не си особенно
> щастлив..НО ПРОЛЕМА ЗА ТОВА НЕ ГО ТЪСИ В БРОКЕРИТЕ
> ,А В СЕБЕ СИ..


защо си мислиш,че нищо не разбирам?абсолютно всичко в сферата на недвижимите имоти ми е ясно?напротив всеки ден професията ме сблъсква с глупави брокери,които просто не си заслужават хляба.а и мога да ти задам въпроси свързани с имоти от които ще си глътнеш езика.нормално е да пишеш така защото това просто ти касае хляба и в противен случай ако свършат балъците,ще трябва да се преквалифицираш в например плочкаджия,както си писал ти.
По добре е да се стремиш да се усъвършенстваш,заащото може би скоро пазара може да те отбута.
ДА ЕЛИМИНИРАМЕ ПАРАЗИТИРАЩИТЕ БРОКЕРИ,КОИТО САМО ЗА ЗАПОЗНАСТВО ПРЕТЕНДИРАТ ОГРОМНИ КОМИСИОННИ.
НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА "ПО-ЕФТИНО" А ПРОСТО НЕ СЪМ ТЪПАК И НЯМАМ НУЖДА ОТ ХОРА С ПРАЗНИ ГЛАВИ,КОИТО ДА МИ КАЗВАТ КАКВО МОЖЕЛО ДА СТАНЕ ОТ ДАДЕН ИМОТ И Т.Н.

ВИНАГИ Е ПО-ДОБРЕ ДА СЕ ПИЕ ВОДА ОТ ИЗВОРА.ЗАТОВА БИХ СЕ СВЪРЗАЛ С ПРОДАВАЧА БЕЗ ПОСРЕДНИК,КОЙТО КАЧВА КОМИСИОННИ ОТГОРЕ,ДРЪНКА ГЛУПОСТИ И ПРИ ТОВА МИ ИЗЛИЗА СКЪПО.
ВСЕКИ ЗНАЕ ЧЕ ЕДИН ИМОТ СЕ ОБЯВЯВА ОТ 100 АНИ НА РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ-ПОНЕ ТОВА СИ ОПРАВЕТЕ,ЧЕ СТЕ СМЕШНИ

Изпратено от: nikolase (IP съхранено)
Дата: August 20, 2008 05:52PM


Добре ти си го изпроси-кажи ми какво ще стане ако дядо който е продал имот на внука си,като продажната цена не е платена,а срещу нея внука се задължава да издържа и гледа продавача до края на живота му.И какво ще стане ако продавача(дядото)заведе дело?Срещу кой трябва да го води? А междувременно внука е продал имота?Въпросите са ми следните:Какво ще стане с имота?Какво ще стане с парите на клиента на АНИ закупил имота?


И БРОКЕРИТЕ СЕ ИЗПОКРИХА В МИШИ ДУПКИ?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-20 19:32 от nikolase.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 00:33:40
бахти - в този форум някои работи ли нещо изобщо :}
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 01:15:25
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> бахти - в този форум някои работи ли нещо изобщо


Работя ,пич.От януари само по болници и училища,добре ,че чичко Браун отпусна пари за такива строежи,че се чува и за 3 млн общински жилища-да ни държат заети.
Не е сладко като преди да бичиш по 3 апартамента на седмица и да гушнеш въодушевяващ чек,ама по - добре от нищо.
Та се питам къде ще идат в БГ дразнещите столичаните провинциалисти,дето гърбят по строежите и кой ще плаща наем да живее в непродадените апартаменти?Едва ли ще строят училища и нови болници,да не говорим за общински жилища.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 11:14:42
Николас -Или въпроса е зададен неправилно или тъпо?!Как дядото ще продаде на внука!?А продАжната цена не е платена??А срещу нея внука се задължава да го гледа!!?Нещо пак не си в част и ти обяснявам !!ИМОТНИ СДЕЛКИ ПОКУПКО-ПРОДАЖБа сменя се собственоста срещу удоВлетворена престация!!Прехвърляне на имот срещу гледане налице е задължение !
Тоест това което си написал е несвързано.
АКО ИМА СДЕЛКА ЗА ПОКУПКО ПРОДАЖБА имежду дядото и внука ,то тя се счита за окончателна когато дядото си получи сумата от продажната цена и нотариуса впише сделката в агенцията по вписванията.Тогава внука е собствник и може да се разпорежда с имота както намери за добре.
Ако е прехвърляне срещу гледане и внука е продал той може да продаде ,а може и да не може да продаде имота .Зависи от това как е съставен нотариалният акт и как нотариуса е вписал сделката!!Дали дядото е дал пълномощно с което му дава право да продава имота или не..Но влизам в една материя на вещното право ,чийто следващ етап са платените консултации и ..сети се сам!!
smoking smiley
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 11:46:10

Много рядко давам мнение по форумите ,но твоите писания определено ме издразниха.
За това си позволявам да ти кажа няколко неща : Притежавам агенция за недвижими имоти от 14 години.Има много клиенти които са останали доволни от нашите услуги и ги ползват многократно .Това са предимно хора със сериозни професии, които не могат да си позволят по цял ден да се ровят в офертите публикувани във вестници и интернет портали.Относно "големите" комисионни е вярно че има и фирми които злоупотребяват,но във всяко стадо има черни овце.ИСКАМ НА ВСИЧКИ ДА Е ПРЕДЕЛНО ЯСНО - НОРМАЛНАТА КОМИСИОННА Е 3% ОТ КУПУВАЧА И 3% ОТ ПРОДАВАЧА !!!Ако на някой като теб това не му изнася може да търси или да продава без посреедник.
ЗА ЖАЛОСТ МОШЕННИЦИТЕ КУПУВАЧИ СА МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ФИРМИТЕ МОШЕННИЦИ!!!МНОГО ОТ ТЯХ ПОЛЗВАТ УСЛУГИТЕ НА ПОСРЕДНИЦИТЕ ЗА ДА СИ НАМЕРЯТ ИМОТ ,А СЛЕД ТОВА ВСЯЧЕСКИ СЕ МЪЧАТ ДА ЗАОБИКОЛЯТ АГЕНЦИЯТА И ДА НЕ ПЛАТЯТ КОМИСИОННА.ЗА ЩАСТИЕ ИМА ВЕЧЕ ДОСТА ОСЪДЕНИ ТАКИВА ТАРИКАТИ,КОИТО ГОРЧИВО СЪЖЕЛЯВАТ ЗА ТОВА КОЕТО СА НАПРАВИЛИ ,ЗАПЛАЩАЙКИ НЕУСТОЙКИ МНОГОКРАТНО НАДВИШАВАЩИ КОМИСИОННАТА КОЯТО Е ТРЯБВАЛО ДА ДАДАТ!!!
Много хора не могат да оценят огромният труд който полагат фирмите за недвижими имоти.Трябва да ти кажа,че ако вдиш колко струва издръжката на такава фирма месечно (наем за офис,сметки за телефони,работни заплати,осигуровки ,гориво за автомобилите и мн.др.)ще ти се завие свят.За една средно голяма фирма съм напълно убеден че надхвърля годишния ти доход.Работим понякога и по 12 часа на ден и рядко имаме време за семействата си.Ако ти се струва че печелим много,а работим малко си съвсем свободен да започнеш да работиш и ти с недвижими имоти ,за да видиш много ли е лесно .За жалост много некомпетентни хора които мислят като теб навлязоха в нашата професия и именно те я петнят.
Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
21-08-2008 - 13:00:45
В колко теми още да вляза,за да прочета едно и също?




Re: Ще се "пукне" ли вече брокерския балон
Изпратено от: kaza_varna (IP съхранено)
Дата: August 21, 2008 11:46AM


Много рядко давам мнение по форумите ,но твоите писания определено ме издразниха.
За това си позволявам да ти кажа няколко неща : Притежавам агенция за недвижими имоти от 14 години.Има много клиенти които са останали доволни от нашите услуги и ги ползват многократно .Това са предимно хора със сериозни професии, които не могат да си позволят по цял ден да се ровят в офертите публикувани във вестници и интернет портали.Относно "големите" комисионни е вярно че има и фирми които злоупотребяват,но във всяко стадо има черни овце.ИСКАМ НА ВСИЧКИ ДА Е ПРЕДЕЛНО ЯСНО - НОРМАЛНАТА КОМИСИОННА Е 3% ОТ КУПУВАЧА И 3% ОТ ПРОДАВАЧА !!!Ако на някой като теб това не му изнася може да търси или да продава без посреедник.
ЗА ЖАЛОСТ МОШЕННИЦИТЕ КУПУВАЧИ СА МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ФИРМИТЕ МОШЕННИЦИ!!!МНОГО ОТ ТЯХ ПОЛЗВАТ УСЛУГИТЕ НА ПОСРЕДНИЦИТЕ ЗА ДА СИ НАМЕРЯТ ИМОТ ,А СЛЕД ТОВА ВСЯЧЕСКИ СЕ МЪЧАТ ДА ЗАОБИКОЛЯТ АГЕНЦИЯТА И ДА НЕ ПЛАТЯТ КОМИСИОННА.ЗА ЩАСТИЕ ИМА ВЕЧЕ ДОСТА ОСЪДЕНИ ТАКИВА ТАРИКАТИ,КОИТО ГОРЧИВО СЪЖЕЛЯВАТ ЗА ТОВА КОЕТО СА НАПРАВИЛИ ,ЗАПЛАЩАЙКИ НЕУСТОЙКИ МНОГОКРАТНО НАДВИШАВАЩИ КОМИСИОННАТА КОЯТО Е ТРЯБВАЛО ДА ДАДАТ!!!
Много хора не могат да оценят огромният труд който полагат фирмите за недвижими имоти.Трябва да ти кажа,че ако вдиш колко струва издръжката на такава фирма месечно (наем за офис,сметки за телефони,работни заплати,осигуровки ,гориво за автомобилите и мн.др.)ще ти се завие свят.За една средно голяма фирма съм напълно убеден че надхвърля годишния ти доход.Работим понякога и по 12 часа на ден и рядко имаме време за семействата си.Ако ти се струва че печелим много,а работим малко си съвсем свободен да започнеш да работиш и ти с недвижими имоти ,за да видиш много ли е лесно .За жалост много некомпетентни хора които мислят като теб навлязоха в нашата професия и именно те я петнят.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.