Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся съвет за покупка на имот...

Публикувано от Pacholv 
Re: Търся съвет за покупка на имот...
08-08-2008 - 13:34:51
avatar
nradev11 Написал:
-------------------------------------------------------
> А сега колеги съфорумци да жи открехна защо
> брокерите плюят яко срещу новото строителство. Ами
> елелментарно щото от тия сделки не вземат
> комисионна.

За неща, от които не разбираш, е тъпо да открехваш когото и да било, защото ставаш смешен!
Комисион се взима при всички положения- щом покупко- продажбата минава през АНИ. Дали от едната или от двете страни- според случая.
Друг разказ е, че много брокери, не искат да работят с ново строителство. Аз съм от тях. И на всеки клиент обяснявам защо. В подробности- така както в постовете по- нагоре.
Може да не ти изнася, но все повече хора ще се отказват, докато не се вземете в ръце, не почнете да строите като хората и не спрете да мамите с квадратурите.
:}
Re: Търся съвет за покупка на имот...
08-08-2008 - 13:38:12
Имах едни клиенти на които много им се стискаше комисионната.... накрая се оказа че си купили гредоред за масивна тухла А сега искаха да им го продам

Други едни си купиха много изгодно панел с

Трети пък продадоха с кредит но без да имат предварителен договор и така и не си взеха парите над данъчната оценка

Четвърти си купиха апартамента в дгугия вход на цената на перфектно ремонтирания които бяха гледали
ГЛЕДАЙКИ КАЧЕСТВОТО НА БРОКЕРИТЕ ТУК СЕ СЪМНЯВАМ ЧЕ ТЕ ЩЕ ПРЕДОТВРАТЯТ ТОВА КОЕТО ПИШЕШ Е МОЖЕ ДА ИМА 10% УМНИ И СЪВЕСТНИ НО ДРУГИТЕ 90% ЕДИНСТВЕНО ГИ Е ГРИЖА ДА ЛАПНАТ КОМИСИОННАТА, А 15000 лв сметки за парно НЯМА НИКАКЪВ НАЧИН ДА ГИ ПЛАТИ НОВИЯ СОБСТВЕНИК, МНОГО ЛЕСНО СЕ ДОКАЗВА ЧЕ СА НА СТАРИЯ, В КРАЙНА СМЕТКА СЕ СЪМНЯВАМ ЧЕ ВЪОБЩЕ ТОПЛОФИКАЦИЯ ЩЕ ГИ ТЪРСИ ТЯ Е НАД 15000 ЛЕВА ИМА ДА ВЗИМА МИЛИОНИ, ВИЖ АКО Е СМЕТКА ЗА 56,85 НА НЕКОЙ ПЕНСИОНЕР ЩЕ ГО СКЪСАТ ИНКАСАТОРИТЕ ДА ГО ГОНЯТ!!! :loveu: :loveu:
Re: Търся съвет за покупка на имот...
08-08-2008 - 13:46:53
ДО Камелия .Верно е че се дължи комисионна ако сделката мине през АНИ. не оспорвам. Но по-голямата част от тия сделки не минават през ани. аз съм купил до сега 4 имота в строеж и нито 1 през АНИ.
Re: Търся съвет за покупка на имот...
09-08-2008 - 11:50:14
Мислех, че тук ще намеря мнения и съвети, но виждам предимно обиди и злоба...както в тази тема, така и в първите 5-6 на тази страница.Явно нещо става на пазара на имоти, форума не е както преди, всеки е много озлобен и нормални мнения почти няма, предимно обиди и злоба.Не знам защо е така, но и да се качват цените и да падат, това отношение между потребителите(брокери и клиенти) не е на добре като цяло...
п.п. Не зна защо ми изтрихте предния подобен коментар в тази тема, моле модераторите ако изтрият и този да ми обеснят защо?!?
Коментара не обижда никой, това си е мое мнение и не виждам защо трябва да бъде изтрито...ако и този бъде изтрит без логично обяснение, ще ми се потвърдят съмненията!
Re: Търся съвет за покупка на имот...
09-08-2008 - 12:51:58
аз изказах ясно мнение прочети го пак
Re: Търся съвет за покупка на имот...
09-08-2008 - 13:11:30
Не се занимавай с злояди брокери,просто си намери собственика и с е договорете.Колкото до доводите на преждепишещите ,че някой купил гредоред за монолит ами срещу 50 лв всеки стрoителен техник ще ти каже типа на строителство.За]о да плащам на надути пуяци-те си имат електората-селяците ,за които думата агенция значи много,за мен те са агенции за запознаства



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-09 13:46 от nikolase.
Re: Търся съвет за покупка на имот...
09-08-2008 - 23:00:03
колко мъка има по тоя свят.........

до пича дето пусна темата:
Пич прави каквото искаш....... ако аз бях на твоито място щях да послушам себе си winking smiley
Re: Търся съвет за покупка на имот...
10-08-2008 - 20:05:21
Днес не бях влизал тук...сега влизам и вече се чудя във какъв форум влизам?!
Пиша в тази тема, защото другите 5-6 по-нагоре съвсем за нищо не стават.
Войната "брокери - недоволни клиенти" и понякога съмнителната цензура съвсем съсипват този форум...Само се чудя защо се стигна до тук?!
Дали безумния ни пазар е виновен за това озлобление?!
Явно се случва нещо, защото преди като влизах и намирах все интересни статии и мнения, а сега чета само обиди и простотии...Да видим до къде ще доведе всичко...
Re: Търся съвет за покупка на имот...
10-08-2008 - 20:46:23
А, аз очаквам Камелия да ни разкаже за качествата на "народеца",който е останал тук и за смелите й надежди, че с подобна олигофрения,ще се измъкнем от калта.
За интересните постинги си напълно прав.Вече ги няма.Отсъстват и много други неща!!! :g:
Re: Търся съвет за покупка на имот...
10-08-2008 - 21:09:05
Купете си там където Ви харесва, но не се лъжете да чакате. cool smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход