Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся съвет за покупка на имот...

Публикувано от Pacholv 
Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 17:47:01
Здравейте на всички,
Отдавна не съм писал тук, но чета редовно мненията.По моя проблем съм писал и преди, но сега вече мисля, че трябва да взема решение.Та ситуацията при мен е такава:разполагам с 35 000 евро, живея с приятелката ми на квартира, като наема ни общо е 300 лева.Това са фактите.Сега идва и колебанието ми, тъй като ще ни увеличават наема, а мисля че няма да е с малко...поне 150-200 общо...т.е по 200-250 лева на човек.
Мисля да изтегля кредит 15 000 евро и да купя нещо около 50 000 евро...Дружбите и Младостите ме устройват...както и Хаджи Димитър и Сухата река...виждам, че цените на панелките там вървят около 50 000 евро.За толкова пари мисля, че може да си намерим гарсониера като за двама ни, и то в добър вид и не на последен етаж...85-та година някъде...
Според вас добре ли ще постъпя и заслужава ли си такова действие...с оглед на повишаващия се наем и наличните ми средства...???Като се има впредвид, че жилището ни трябва за живеене, а не за инвестиция.Струва ли си като цяло...???Или да изчакам до декември-януари?
Това е като цяло положението ми...моля за вашите коментари и съвети....наистина не знам какво да правя.Приемам и други предложения.
Благодаря предварително!
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 18:27:08
изчакай до края на годината ...
"неброкерските" икономически прогнози са за чувствителен спад в цените на жилищните имоти - стари панелни и др. с до 20 % .
вече има единични реални сделки "без посредник" за стари двустайни на нива 35-40 хил.евро в Обеля и Люлините. smiling smiley
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 18:28:46
Са ще ти дам един съвет все едно си ми клиент.... пък ти ако искаш ме послушаи!
Вие сте двама с перспектива за деца.... тоест гарсониера ще ви е тясна в перспектива!Щом си навит да живееш в панел и то в краен квартал вярната схема с покупката според мен е следната.

С тези пари които имаш и с кредит от 15000Е сега си купете една малка тухла 40 кв.м. в "западен парк"(много зелен квартал и с метро.... !!!) Сега докато сте двама може и да се забутате на 40 кв.м. и няма да ви е проблем. Гледайки какво става с пазара след 2 години спокойно ще продадете тухлата и с парите ще си купите един двустаен панел в Дружбите! winking smiley

п.п
цената на малката тухла в много зелен и комуникативен квартал няма да падне! smoking smiley
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 18:41:30
Алхимика,
интересна идея, но аз работя на Ботевградско, а тя в Младост 3...та ако може друг квартал да предложиш...Чакам и други съвети, наистина не знам какво да правя sad smiley
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 19:01:17
Pacholv : По принцип -за да приемеш съвет от някого трябва да му имаш доверие. От друга страна ,доверието съществува само на теория!
Така че сам си прави изводите!
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 19:12:06
Aз просто коментирам и се чудя какво да правя...не съм взел решение.Насочил съм се към панел, защото се вмества във възможностите ми, ще се нанесем почти веднага, а и ще ни върши работа поне 4-5 години.Панела не е рентабилен и има голяма вероятност след 5 години да се чудя какво да го правя...та затова не мога да взема решение, а не ми е изгодно да живея под наем, при положение че имам някакви макар и минимални средства, а наема се качва...Затова пиша тук - за да видя вашето мнение - да купувам ли нещо и ако да - какво???И сега ли да купувам или да чакам 4-5 месеца до зимата?Решението ще си го взема сам...просто искам да видя мнения...
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 19:49:29
Днес видях в една агенция за недвижими имоти следното нещо "Консултация с брокер 60 мин/ 10лв" ! Вие, търещ съвет по форумите- да купувате или не! - със същия успех можете да слезете долу пред входа или на селския мегдан и да попитате...леля Пенка с торбите сд чушки и прочие...Там консултациите са безплатни
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 19:54:38
По добър варянт от това което ти казвам няма! Западен парк е наи-доброто предложение що се отнася до цена на 1-стаен на 5 мин. от шератон и на 2 мин. от истинска гора(парк) има детска и училище и е на 2 мин пеша от кино арена. А и по озеленено между-блоково пространство няма на друго място в София!
Така че твоите 50000Е ще си бъдат 50000Е и след 2-3 г. (а може и да бъдат повече)


Транспорта до ботевградско е лесен - метрото и после трамваи 20(22) и е там.

А ти ще си купиш един мотор(скутер) и ще си за 10-15 мин. макс в Младост winking smiley


п.п
опа... женати да си купува скутер smiling smiley))



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-07 20:07 от AlximikA.
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 20:04:26
Иво75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Днес видях в една агенция за недвижими имоти
> следното нещо "Консултация с брокер 60 мин/ 10лв"
> ! Вие, търещ съвет по форумите- да купувате или
> не! - със същия успех можете да слезете долу пред
> входа или на селския мегдан и да попитате...леля
> Пенка с торбите сд чушки и прочие...Там
> консултациите са безплатни


Пред моя офис от много години седи огромна табела на която пише "КОНСУЛТАЦИЯТА Е БЕЗПЛАТНА"

п.п
писна ми да обяснявам ,че брокерите не сме адвокати и ,че работата ни не е адвокатска!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :g: :g: :g:


п.п
gorje - това което си написал е смешно и невярно!
Re: Търся съвет за покупка на имот...
07-08-2008 - 20:06:13
Моят съвет е да се хванеш яко с търсене на продаващи, които са притиснати финансово и с времето и да се пазариш яко, и най-добре казвай , че търсиш малко жилище за инвестиция.Пускай обяви и пиши ,че не си посредник- много брокери ще ти се обадят подминавай ги, същите тези тяхни оферти ще ги имаш след 10 дена директно от извора и не се притеснявай от жилища за ремонт- тъкмо повече причини за коментар на цената.
И ги зарежи тези боксониери гледай да има 2 стаи.
Подготви почвата с кредита за поне два варянта - минимален и максимален.

Успех
:!:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-07 22:44 от cholakov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход