Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 16:20:53
Да, ама Гуньо нема да го пуснат да си ходи със ипотечния заем, гарантирам ти го. Все някой ще изкупи активите и ще ги гони до дупка. Плащане до откат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-04 16:21 от Solaroid.
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 16:22:43
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз гласувах с няма промяна поне при мен е така -
> брокер съм всички знаят
> Очаквам да чуя останалите 14 гласували кои са...






Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 16:34:17
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 16:36:09
Не знам кои е гласувал, но няма нито един глас за увеличение на броя на сделките. Толкова ли е трагично положението?
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 16:47:46
avatar
"няма промяна" - трагично ли го тълкуваш?

Разбира се продължава да не е ясно кой е гласувал с другите вече 16 гласа...
Никой не взема под внимание и увеличения брой ани, които никога не са били толкова много, което още повече разводнява нещата, но според мен анкетата не може да има сила поради факта, който споменах по-горе - а именно кой гласува в крайна сметка!?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 17:14:56
avatar
Банско и Слънчев бряг са си зле поради факта, че са ваканционни имоти. И в двата курорта има апартаменти, които държат много сериозни цени и те са им определени от локацията - до лифта в Банско и на първа линия на Слънчев бряг.
Но не може всички да са до лифта и всички да са на първа линия - всичко останало ако не е в затворен комплекс или със спазени отстояния от съседните сгради или поне с някаква гледка е било безмислено да се строят...но лакомията води до тези резултати.

Това ще последва с всички ваканционни апартаменти и недомислени проекти във всички курорти, но и обратното - ако проекта е добре замислен от-до от локацията, цените, маркетинга, канализацията до качеството на строителните материали цената му може да бъде висока и да расте.



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 17:15:30
avatar
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Разбира се продължава да не е ясно кой е гласувал
> с другите вече 16 гласа...


moody smiley: moody smiley: moody smiley:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Abu
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 17:40:55
Не бях срещал понятието "седма линия"! Направо да си го пишат "в предградията на курорта", че звучи по-меко...
Не съм гласувал в анкетата, но имам някакви наблюдения: работата ми по нови сгради тази година е около три пъти по-малко от миналата. Средата на сезона мина, а нямам и кой знае какви заявки за есента. По всичко личи, че поне един от планираните за септември обекти няма да го работим - спрели са на втора плоча и не помръдват вече месец. В същото време за последните 3 месеца 4-5 от съседните ми парцели (в крайградската зонана Варна) смениха собственика си. Това са сделки, без значение дали минават през брокерите. Само за сравнение, продажбите на околните трийсетина парцела за последните пет години бяха точно две. Може би имаш право, Продавач, като цитираш оная статия за крайградските къщи... Май им идва акълът на хората.
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 17:44:37
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> "няма промяна" - трагично ли го тълкуваш?
>
> Разбира се продължава да не е ясно кой е гласувал
> с другите вече 16 гласа...

1) Аз не се занимавам професионално с недвижими имоти;
2) Имам глава на раменете си;
3) "няма промяна" тълкувам обезпокояващо като взмам ред вид че :
3.1) броя на обявите (поне в имоти.нет) продължава да расте.
3.2) броят на жилищата на склад за продажби продължава да расте
3.3) времето за продажба се увеличава;
3.4) инвеститорите започват да се вълнуват - какво да правят;
3.5) инфлацията и лихвите растат; наличните пари намаляват;

да продължавам ли?
Re: Анкета: Намаля ли броя на сделките с жилища последните месеци?
04-08-2008 - 17:52:55
Tези дето се занимават"професионално с недвижими имоти",маи скоро ще си търсят друга работа!
Pешилите да сключат зделка малко се интересуват от мнението на онези експерти"дето работят на имотня пазар"- защо ли?

Един брокер е "експерт" до момента във които си прилапа комисиона!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход