Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата
29-01-2009 - 10:30:09
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> и на 300 евро немъ да има кой да купи......

Не е точно така. Ако пуснат на 300 евро в моя квартал аз ще купя два smiling smiley

Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 06:30:27
Стига сте се вманиачвали с тия 248 - З00 Евро като паднат ще се накупим специално съм заделил фонд, я малко се поразвлечете с Монитор. Вижте докъде сме я докарали - кошмар, най ме изкефи това, почти като навсякъде в България

[www.monitor.bg]



По думите на народния представител от БНД има желаещи за даряване на сперматозоиди в нашата страна, но условията са много тежки, а заплащането - ниско.

_________________
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 09:53:18
Ivel Написал:
> Вижте докъде сме я докарали - кошмар, най ме изкефи това, почти като навсякъде в България
> "По думите на народния представител от БНД има желаещи за даряване на сперматозоиди в нашата
> страна, но условията са много тежки, а заплащането - ниско.

"Нашият закон възпрепятства разпространението на нашия генетичен фонд, подчерта депутатът."

Прави са - уникални сме като "Bacterium bulgaricum" :}
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 10:33:44
"Строителите свършиха парите
Плащат с гарсониери"
Аз бях писал за филийката с хоросан ,но не вярвах ,че може да стане факт...
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 10:37:53
avatar
милко вълков статията е уникална, само не разбрах колко торби гипс струва една гарсониера. :] :] :] :] :] :]
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 10:55:12
avatar
Quote

Предприемачите дори не търсят левовата равностойност, а са склонни буквално да подаряват кокетните мансарди срещу гипс и други строителни материали. Компаниите, които са на ръба на фалита, смело оферират и строителна техника на шефове на бетонови възли, за да разплатят стари задължения.

Това е показателно, няма какво да му се дискутира повече *angel* освен следното изказване
Quote

Бартерът е за губещите

Лъчезар Богданов
Индъстри уоч
- Г-н Богданов, защо все повече фирми използват бартера като начин за разплащане?
- Бартерът никога не е бил дългосрочно решение в кризисни ситуации. Доказано е, че той е в пъти по-неефективен в сравнение с паричната размяна. Оправдан е единствено в ситуация на хиперинфлация, в каквато бяхме преди няколко години. На този етап обаче е, меко казано, странно да се прибягва до тази форма на разплащане. Ако тя е еднократен акт, може би е оправдано, но не може да бъде начин на поведение на фирмите.
- Затегнатият режим за отпускане на кредити ли стимулира натуралната размяна?
- Затегнатият режим за отпускане на кредити не може да повлияе върху този процес. При наличието на стабилна банкова система и стабилна парична единица бартерната размяна е абсолютно излишна. Разбира се, ако съответната фирма не е теглила прекалено много кредити, които не може да покрива. Но дори в такива моменти е по-добре да се направи преоценка на дейността, да се съкрати персонал или да се предприемат други стъпки. Паричните разходи на фирмите трябва да се компенсират също от парични приходи от техните клиенти. Това са нормални правила.
- Означава ли това, че фирмите, които прибягват към бартери, скоро ще обявят фалит?
- Мога да направя такава прогноза с голяма доза увереност.
Отново с уговорката, че бартерът понякога може да е по споразумение - например при мебелна и компютърна фирма. Едната осигурява обзавеждане, а другата софтуерно обслужване. Ако става дума за еднократен акт, всичко е наред, но бартерът не трябва да става практика в една фирма.


- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-30 10:59 от valsodar.
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 11:00:41
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 11:14:05
Винаги съм казвал, че започне ли шоуто, голям смях ще падне защото най-добре се смее този, който се смее последен. Хахахха инвеститорчера, хахахахха строителчета, хахахахахах брокерчета,хахахахахахахахахахахахахахахахах баламурници с 30 годишни кредити.
:] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :]

П.С.
Заменям 2 торби цимет, 11 тухли и торба пясък за хапартамент, ама да е топ локейшън, ей! :}
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 11:32:43
avatar
Получавате безплатни мебели ** за 10 000 лева при покупка на апартамент от ***!
За повече информация, моля посетете ***

smiling smiley
Re: Преглед на печата
30-01-2009 - 11:46:07
барба...по селата край София мандрите от 10 години изкупуват млякото САМО срещу сирене и кашкавал.Не откриваме топлата вода.Така работят и още доста фирми и това е причината по разни забутани и често несъществуващи на картата места да можеш да си намериш стоки с добро качество,които в магазина струват доста сериозни суми.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.