Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

малко финансови показатели

Публикувано от rage_against 
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:33:54
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> Аа, кажи че е на село и ще схвана. Ма 80км всеки
> ден+Софийските задръствания+водене и взимане на
> децата от училище би ми дошло малко в повечко.


Ама е факт, че в БГ за 30 к евро си купуваш мечтаната къщичка с всички удобства, нали? winking smiley Защо пък трябва да е в София?

Говореше ми за факти и аз ти давам ФАКТ! Като потвърждение на моята теза, че факти много по белия свят има smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 13:35 от Joan.
Don
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:35:54
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> в Германия отдавна е
> "социална демокрация" и свободен пазар при
> жилищата няма
. Поинтересувай се каква част от
> жилищата там са общински/държавни, каква част са
> на жилищни асоциации и каква част са на свободния
> пазар.


Йоан,

не разбрах съвсем какви си ги надробила в инвестор.бг, ама ми е много смешно,
когато си пишеш разни неща неотговарящи на истината.

За информация точно в Германия последните няколко години се изкупуват
големи портфолия в областта на жилищните имоти от инвеститори
като Fortress, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Blackstone etc.

Или според теб това са фондации занимаващи се с благотворителност.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:40:40
Solaroid Написал:
> Я, това съм го изтървал. Барбароне где си, за да
> ни просветлиш за здравеопазването във Франция?

Там ( [forum.imoti.net] ) , давам уроци по компютерна лингвистика на Камелия smiling smiley
Don
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:41:56
А ето и фактите:

Налични жилища в Германия - около 40 млн.
От тях държавни/общински - около 3 млн.

Т.е под 8% - е как с 8% ще регулираш пазара?
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:43:35
avatar
Don Написал:
-------------------------------------------------------

> За информация точно в Германия последните няколко
> години се изкупуват
> големи портфолия в областта на жилищните имоти от
> инвеститори
> като Fortress, Goldman Sachs, Morgan Stanley,
> Blackstone etc.
>
> Или според теб това са фондации занимаващи се с
> благотворителност.

Мисля си, ако тия акули изкупят жилищата, после ще диктуват цените. Едно е да се пазаря с няколко собственика на по един, друго- с един собственик на много имоти. Хич не ми прилича на свободен пазар това. Може би, по тази причина в "развития" капитализъм няма толкова много хора със собствени жилища?!confused smiley
Don
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:46:47
Камелия,

нищо няма да диктуват, защото те изкупуват жилищни портфолия именно от онези държавни 3 млн, които споменах по-горе. Всичко останало е в частни ръце.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:49:30
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> Joan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > в Германия отдавна е
> > "социална демокрация" и свободен пазар при
> > жилищата няма. Поинтересувай се каква част
> от
> > жилищата там са общински/държавни, каква част
> са
> > на жилищни асоциации и каква част са на
> свободния
> > пазар.
>
>
> Йоан,
>
> не разбрах съвсем какви си ги надробила в
> инвестор.бг, ама ми е много смешно,
> когато си пишеш разни неща неотговарящи на
> истината.
>
> За информация точно в Германия последните няколко
> години се изкупуват
> големи портфолия в областта на жилищните имоти от
> инвеститори
> като Fortress, Goldman Sachs, Morgan Stanley,
> Blackstone etc.
>
> Или според теб това са фондации занимаващи се с
> благотворителност.


Ами няма как да разбереш за инвестора, защото си беше чиста клевета winking smiley Като му цитирах изказването на Радослава, каза "абе беше нещо, ама не помня какво" smiling smiley

И понеже повечето тука (а и не само) не се задълбоачавт особено в анализи, доказателства и прочие "дреболии", сега остава само "абе тая Йоан ги надроби там едни..." - Точно на принципа "ти кажи, че сестра му е курва, пък той нека доказва, че няма сестра". Пък и се обижда, като му кажа, че е манипулатор winking smiley

В Дания и Австрия над 50 % от пазара е в ръцете или на държавата, или на жилиищни асоциации с преференциални условия - тоест е регулиран. За Германия точната пропорция не я знам, но мисля, че е също някъде там. При това положение, как смяташ, че се развива останалата част от пазара - свобдния. Колко души остават на него, ако е над половината от играчиет са на регулорания - при това точно играчите с по-ниски доходи. Вече казах, че смятам, че там са пострили социализма smiling smiley

От друга страна е пазарът на наеми - Преди време някой беше побликувал данни, че за Германия и Швейцария над 50 5 от хората са под наем. Но не е казал, че са на "свободен наем" winking smiley - защото голяма част пък са под наем точно на общината. От трета страна са законите за наематели и наемодатели - ако мога да живея на общински наем и законът ми гарантира повече права от тези на наемодателя, защо да се ръгам да купувам (освен ако общината не реши да ми го продаде на преференциални условия с огоялма отстъпка)? Пак влияние върху сегмента на свободния пазар.

А тези, за които говориш - те създават особен сегмент от свободния пазар, които ние тук също нямаме- едрата собственост. те купват цели сгради и улици и ги отдават после под наем. Нали се сещаш, че има съществена разлика в правилата на ценообразуване и отдаване под наем после между това да се тръгуват улици и квартали и това да се търгуват отделни жилища.

У нас нямам на практика друго, освен свободен пазар (имаме някакив 5 % май жилища общинска собствност), а на твози свободен пазар нямаме такива едри собтвеници.

Така че паралелите със социалните демокрации са трудна работа , според мен. По-добре да гледаме Румъния, Русия и Турция, както и Словакия.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:53:06
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> А ето и фактите:
>
> Налични жилища в Германия - около 40 млн.
> От тях държавни/общински - около 3 млн.
>
> Т.е под 8% - е как с 8% ще регулираш пазара?


Ами специално Германия не я познавам добре - преди време Петър и Начев бяха писали за нея. Откъде са ти данните, всъщност?

Виж какво пише тук за Германия, обаче:

Германия - все по-привлекателна за инвеститорите в недвижими имоти
Докато пазарът на недвижими имоти в САЩ е в застой заради кредитната криза, този в Германия може да се окаже доста привлекателен.
Въпреки че през последните няколко години имаше известни колебания, според повечето специалисти и анализатори ситуацията през идващата 2009 г. коренно ще се промени, пише nuwireinvestor.com.
Възможностите, които пазарът на недвижими имоти в страната се очаква да предложи на инвеститорите в световен мащаб, са огромни. С население от 82 млн. души Германия е на второ място в Европа по този показател след Русия.
Икономическият растеж, който страната постига всяка година, е наистина забележителен – тя е третата най-голяма икономика в света. Причините да се инвестира в сектора на недвижимите имоти са много, категорични са всички световно признати специалисти.
Страната е с най-ниския показател на собственост на жилища от гражданите си в Европа, като пазарът й е предимно наемен.
Едва 45% от германците притежават собствено жилище. В столицата Берлин този процент е едва 13, става ясно от данните на инвестиционната група HBOS, базирана във Великобритания.
Пазарът за препродажба на жилища се държи предимно от чужди инвеститори, което означава ниски цени за продавачите. В страната няма почти никакви ограничения за чуждестранни инвеститори да закупуват имоти. От друга страна, тези инвеститори имат право да финансират тяхната собственост в случай на криза.
Пазарът на недвижими имоти в Германия е и изключително сигурен за чуждестранните инвеститори заради съществуващия централен регистър. Той е със свободен достъп и всеки, който желае да получи информация за даден имот, може абсолютно легално да го направи.
Кредитната криза в САЩ е с почти никакъв ефект върху пазара на имоти в Германия. Това се дължи най-вече на факта, че в страната има много малък процент жилищни заеми. От друга страна, жилищните кредити са с фиксирани лихвени проценти поне за 10 години напред.
Прогнозите на анализатори са, че търсенето на жилища в Германия ще се покачи в следващите няколко години заради културните и икономически промени, настъпили напоследък в целия свят. "

линка е от конкурентен сайт и няма да стане smiling smiley но статията е от май 2008.

А ти откъде знаеш от кого купуват всъщност тези?

А, и още нещо - може би има разлика в гомеите градове и в провинцията, като в Германия няма такова деление, като у нас всъщност. Твърде са различни нещата, според мен.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 14:00 от Joan.
Don
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:54:05
Преди време беше писала, че трябва Испания да гледаме.

Сега Испания като се срива, вече не трябва да я гледаме ли?

А за Германия ти дадох данните - 8%, доста близки до нашите 5% нали.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 13:58:15
Quote

Ама е факт, че в БГ за 30 к евро си купуваш мечтаната къщичка с всички удобства, нали? Защо пък трябва да е в София?

Говореше ми за факти и аз ти давам ФАКТ! Като потвърждение на моята теза, че факти много по белия свят има

С всички удобства, но с малката подробност че трябва да си изкарвам прехраната с копане на картофи. И децата трябва да вървят на майната си за да учат smiling smiley. Всеки факт в неговия си контекст. А за манипулации не ми обяснявай, видяхме ти логиката от типа "ама вие биете негрите"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход