Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

малко финансови показатели

Публикувано от rage_against 
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:34:36
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
.А сега вземи
> нивата на борсата преди година и сегашните и виж с
> колко процента е паднала .Имотите ще паднат с два
> пъти по толкова процента


Не разбирам от борси, но защо според теб, имотите ще паднат два пъти по толкова процента? Това по някаква формула ли се изчислява? confused smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:36:14
Zlostyr,

Виждам, че е имало период, когато сме си говорили по-нормално - поизнервил си се от тогава от чакане май winking smiley

И "средногодишно нарастване" ти с е привиждало като "сложна лихва" smiling smiley Ок, всеки може да сгреши winking smiley

[forum.imoti.net]
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:44:49
камелия Написал:
> Я, да те питам, като се разболееш, след колко
> време те приема докторът в Канада?

Зависи какво имаш в джоба, може и същия ден (в Париж) smiling smiley
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:47:58
avatar
Joan Написал:
-------------------------------------------------------
> Zlostyr,
>
> Виждам, че е имало период, когато сме си говорили
> по-нормално - поизнервил си се от тогава от чакане
> май
>
> И "средногодишно нарастване" ти с е привиждало
> като "сложна лихва" Ок, всеки може да сгреши
>

> Ами аз съм една от малкото, коитоне се срамуват от ника си и пишат само с него За > разлика от теб

Много си добра в манипулирането, признавам. Същите тези гоните с Камелия, обаче си доста по-интелигентна от нея, няма две мнения.
В цитираната дискусия ми се е "привидяло" така, защото толкова добре си го обяснила първоначално.
На последния ми пост има два твои отговора, което значи много за мен winking smiley

П.П. Не пиша в други форуми с други имена. Просто в някои форуми само чета. И как реши че се срамувам от ника си? (въпроса е риторичен, не отговаряй, за да не разводняваш темата с глупости - тактиката, която прилагаш най-добре, когато не ти изнася)
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:55:07
С дървени глави дискусия не става. Та относно "мрънкането": Ако не сте се усетили още, това почвам да го повтарям, като прочета нещо от рода на "колко много се е свършило в България, и как трябва да чакам още 20 години за нещо което ми трябва сега" понеже другите държави го били постигнали за 1000 години и ние трябва също 1000 години да го постигаме. Или от рода на "това е търсене/предлагане, като не ти харесва махай се, не ми спами форума"Или какво, пак да редя постовете един под друг, та да се види кой какво е казвал? Да вземем да обърнем форума на безкраен Repeat?. А относно глупостите дето ги беше писала из инвестора Joan сега сестра ти е виновна, а аз съм долен манипулатор :} . Също незнам що тъй в анализите ви не личат, или не се вземат впредвид елементарни неща, дето се виждат от всеки. Затуй се обаждам, а вие ме квалифицирате мрънкало, манипулатор и още кой знае какво, ма нищо съществено не казвате. С камелия сте един дол дренки, с редки моменти на просветление.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 11:56:46
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> Joan кво ще кажеш за прогнозите на куку и асен че
> борсата тепърва има да пада надолу ,тогава пак
> всички се смяха нали.Незабравяй че борсата е
> отражение на реалната икономика в БГ .А сега вземи
> нивата на борсата преди година и сегашните и виж с
> колко процента е паднала .Имотите ще паднат с два
> пъти по толкова процента

Ами аз съм давала прогнози за жилища в големите градове. Каквито даваше тогава и Куку - аз познах, а той - не. До тук 1:0 за мен smiling smiley

Асенчо, милият, е съвсем изкрейзил от хубавия живот в америката- ама негов си проблем. Той е новичък още, пък и с него не говоря, защото нямам желание да съм нечий "спаринг партньор" да си поддържа заядливата форма smiling smiley

За борсата нито съм давала прогнози, нито го правя в момента. Не познавам добре този пазар, а на фокуси и магии като ТА не вярвам smiling smiley

Но знам достатъчно, за да знам, че са много различни за такъв паралел като твоя. Доколкото мернах, в САЩ жилищата (при положение, че събрайма повлече и борсата им, тоест първопричната е той) са паднали за 1 година с 6 % - поне така пише тука: [www.lev.bg]

"Цифрите показват, че през юни средната цена на жилищата е била 215000 долара през юни, което е с 6,1 процента по-малка в сравнение с миналата година. "

Тук става въпрос за медината на цените. Вярно, че не са уточнили КОГА миналата година, ама така написано, се подразбира "на годишна база " smiling smiley

С друг измерител S&P/Case-Shiller Home Price Indices отчитат 15 % спад на идекса, но аз не зная методологията на смятане и защо дава такава разлика с медианата.

За този период ДАУ е спаднал с около 30% .

В икономиката на кредит, където жилищата (според Петров) се държат като финансов актив, спадът на борсата е все пак 2 пъти по-голям от този на жилищата.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 12:00:01
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> С дървени глави дискусия не става. Та относно
> "мрънкането": Ако не сте се усетили още, това
> почвам да го повтарям, като прочета нещо от рода
> на "колко много се е свършило в България, и как
> трябва да чакам още 20 години за нещо което ми
> трябва сега" понеже другите държави го били
> постигнали за 1000 години и ние трябва също 1000
> години да го постигаме. Или от рода на "това е
> търсене/предлагане, като не ти харесва махай се,
> не ми спами форума"Или какво, пак да редя
> постовете един под друг, та да се види кой какво е
> казвал? Да вземем да обърнем форума на безкраен
> Repeat?. А относно глупостите дето ги беше писала
> из инвестора Joan сега сестра ти е виновна, а аз
> съм долен манипулатор
. Също незнам що тъй в
> анализите ви не личат, или не се вземат впредвид
> елементарни неща, дето се виждат от всеки. Затуй
> се обаждам, а вие ме квалифицирате мрънкало,
> манипулатор и още кой знае какво, ма нищо
> съществено не казвате. С камелия сте един дол
> дренки, с редки моменти на просветление.

Момченце, ти ме клеветиш - аз не съм писала такова нещо в Инвестора и постнах тука линка, за да видят всички това! :g: Написа го Radoslava! :g: Това е върховна глупост и ме обиждаш жестоко с такова твърдение!

И като клеветиш и ти доказвам, че клеветиш, да беше казал поне едно "извинявай", вместо да продължаваш да твърдиш СЪЩОТО!

А в твоите анализи не виждам нещо да личи изобщо, защото просто не си правил такива smiling smiley както виждам, можеш да се занимаваш с само лирически отклонения за неоудоволетворени души smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 12:03 от Joan.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 12:03:08
А, вярно. Сега остава да се сетя ти каква дива глупост беше написала, та съм ти запомнил ника. И не съм ти момченце, драго ми девойче.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 12:04 от Solaroid.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 12:05:37
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
> А, вярно. Сега остава да се сетя ти каква дива
> глупост беше написала, та съм те запомнил.

Ами има си архиви, провери си smiling smiley

Писала съм как темпът се влияе от базата и на много "учени глави" като теб там им се видя глупаво. Това си е само за тяхна сметка, обаче, защото е азбучна истина за всеки, който някога се е занимавал с динамични редове и темпове.

Не показваш да си нещо повече от момченце, сърдито на света и на мама, че го е родила "На изток от Рая" winking smiley

А нещо за "извинявай"? Или на сърдитото момченце му е под достойнството да се извинява, макар да хвърля клевети насам-натам? smiling smiley





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-30 12:12 от Joan.
Re: малко финансови показатели
30-07-2008 - 12:07:45
Оф, аз анализи не правя. Аз давам факти, които в твоите анализи поради някаква странна причина не се отчитат. И като кажа нещо дребно и очевидно почва тая тирада, дето напълни 3 страници. Неудовлетворена душа казваш? Пожелавам ти да попаднеш на някой от тез докторчета, дето ще ти направят 10 операции, само и само да вземат някоя друга пътечка, та да видиш значението на думата неудовлетвореност, та барем ти светне за какво приказвам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход