Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цена на услуга

Публикувано от pier 
Въпрос за цена на услуга
15-06-2008 - 23:08:20
Здравейте.Моля, ако някой от участниците във форума ползва услуги като СОТ, видеонаблюдение и система с магнитна карта за входната врата, да сподели колко излиза като ежемесечна услуга? Благодаря предварително.
Re: Въпрос за цена на услуга
17-06-2008 - 09:50:01
Попитай строителя, те най-вероятно вече са говорили за тази услуга
Re: Въпрос за цена на услуга
14-11-2011 - 18:48:54
Здравейте!Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...Благодаря предварително на всички!Имам проект и разрешително за строеж на едноетажна фамилна къща в село до Варна-(РЗП)86,55кв2 и изба 40кв2(2.40м-дълбочина от които 90см са над земята).Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?Изкопът за мазе(основи)искаме да го копаем на ръка,а не с багер както пише по проект.Може ли?Покривът е четирискатен.Без тавански стай -води се необитаем по проект.Ако имате информация за цени на строителни материали,които може да дадете.По проект кофража е даден да е дървен-колко ще е необходим за основи,плочи..?Още веднъж благодаря!
Re: Въпрос за цена на услуга
14-11-2011 - 20:29:51
avatar
А камина ще има ли по проект? Тя гълта много бетон.
Re: Въпрос за цена на услуга
15-11-2011 - 08:35:07
:]
Quote
TZARS
А камина ще има ли по проект? Тя гълта много бетон.
:}
Re: Въпрос за цена на услуга
15-11-2011 - 09:02:34
Quote
SSAngelova
Здравейте!Аз искам да ми помогнете ако е възможно с информация и съвети...Благодаря предварително на всички!Имам проект и разрешително за строеж на едноетажна фамилна къща в село до Варна-(РЗП)86,55кв2 и изба 40кв2(2.40м-дълбочина от които 90см са над земята).Интересувам се от това,колко арматура и бетон са необходими за груб строеж?Изкопът за мазе(основи)искаме да го копаем на ръка,а не с багер както пише по проект.Може ли?Покривът е четирискатен.Без тавански стай -води се необитаем по проект.Ако имате информация за цени на строителни материали,които може да дадете.По проект кофража е даден да е дървен-колко ще е необходим за основи,плочи..?Още веднъж благодаря!

Здравейте!
Проектът на Вашата къща задължително трябва да има част, която се нарича "количествена сметка". Там проектантът трябва да е описал детайлно всички необходими за изграждането на дома Ви материали по вид и количество. Ако по някаква причина няма такъв дял от проекта, трябва да го изискате от автора му. Само така ще можете да се ориентирате достоверно за нужните материали.
Всякакви предположения, които ще получите по форуми без хората да са видели архитектурния проект, биха били подвеждащи! Котка в чувал не се оценява winking smiley
Успех!
Re: Въпрос за цена на услуга
15-11-2011 - 10:31:22
Quote
SSAngelova
Изкопът за мазе(основи)искаме да го копаем на ръка,а не с багер както пише по проект.Може ли?!

Ами то ,че може-може,само трябва да си представите къде ще депонирате извадените 60 кубика пръст и камъни и най-важното кой и за колко време ще ги изкопае!
Иначе багера струва 40 лв. на час и за няколко часа сте готови,включително изнасянето,ако се товари на камион.
Re: Въпрос за цена на услуга
15-11-2011 - 11:40:38
Едни се оправят без брокер, други без багер, егати кризата.spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход