Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !

Публикувано от DonCorlleone 
Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 09:31:52
Ровейки се случайно в имоти.нет попаднах на следната обява [www.imoti.net]
Ботунец вече е квартал на софия , апартамента е панелен , което значи че квадратурата е реална ... И съм сигурен че биха го дали за 149 Е м2 !

Днеска в Ботунец а утре и в всички крайни квартали на София !

Наздраве колеги !
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 09:38:39
Да, подходящо жилище за един "Кръстник"...
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 09:43:42
Не става въпрос за мен. Спора беше ще има ли 149 Е м2 в София , ето и отговора, то е ясно , че там не става за живеене , особено този цигански квартал, ама е по 149 е м2 в София нали ? Освен това аз не съм сривлио , имам си достатъчно имоти , оглеждам се в 2 квартала в които имам интерес - да си закупя, изчаках 2008 - ма когато цените бяха надути , решил съм за себе си да поизчакам още 1-2 години , и тогава да купувам.
Според теб лошо съм направил , че не купих 2008ма ?Сега с спестените пари и лихвите от тогава , ще взема не един а два!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-10-19 09:45 от DonCorlleone.
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 11:25:38
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 11:44:31
Е то ако ще гледаме назад и търсим далаверата, значи е трябвало да си купиш 5 апартамента 2000 година, да ги продадеш на четворна цена през 2007-ма, и после да купиш 10 апартамента като тях на цената от 2011 г за същите пари. Чаткаш ли сега колко си се минал? :]
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 11:48:07
avatar
Quote
DonCorlleone
Не става въпрос за мен. Спора беше ще има ли 149 Е м2 в София , ето и отговора, то е ясно , че там не става за живеене , особено този цигански квартал, ама е по 149 е м2 в София нали ? Освен това аз не съм сривлио , имам си достатъчно имоти , оглеждам се в 2 квартала в които имам интерес - да си закупя, изчаках 2008 - ма когато цените бяха надути , решил съм за себе си да поизчакам още 1-2 години , и тогава да купувам.
Според теб лошо съм направил , че не купих 2008ма ?Сега с спестените пари и лихвите от тогава , ще взема не един а два!

За да бъдем коректни, ще припомня- Асен и припяващите му твърдят отпреди 3 години, че на жълтите павета цената ще е 149 $, не евро.smiling smiley

Какво би казал за следното разсъждение и фактите в него?

Средната инфлация за последните 10 години е 5.8% на година. Средната инфлация за последните 5 години е 6,3%. Инфлацията с натрупване за последните 10 години е 75%. Т.е. ако човек си е теглил лихвите за последните 10 години, 1000 лева през август 2001 сега се равняват на 250 лева.

7% е добра лихва но се получава само при депозити от над 1 година. Където ликвидния риск си е доста висок. Само веднъж да ти потрябват пари и да прекъснеш такъв депозит и загубената лихва пак те връща в отрицателна територия. Т.е. със 7% просто не губиш пари, но реално и нищо не печелиш и първия непредвиден случай когато ти трябва кеш веднага те води и до загуба.

За реално увеличение на парите трябват поне 8,5 или 9%. Защото аз ако няма да си печеля от спестяванията, а само ще ги спирам да не ги унищожава инфлацията, много по-разумно е да ги потребявам на момента парите. Така никаква инфлация пак не им въздейства, като при това си вдигам качеството ми на живот. А при спестяване около 0 реална доходност всъщност си свалям качеството на живот, защото потребявам по-малко отколкото мога.
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 12:37:04
Мисля , че в форума сме големи хора и на всеки един от нас е ясно , че 149$м2 на паветата никога няма да има...
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 12:46:15
Големи, големи, ама има и големи, които не са много умни.
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 13:11:34
avatar
Quote
DonCorlleone
Мисля , че в форума сме големи хора и на всеки един от нас е ясно , че 149$м2 на паветата никога няма да има...

О, не е така, за съжаление.
Много хора вярват в това, което им се иска, а не в реалността.
Re: Първата птичка пропя - Честит първи сняг колеги !
19-10-2011 - 13:48:52
avatar
Quote
камелия
Quote
DonCorlleone
Мисля , че в форума сме големи хора и на всеки един от нас е ясно , че 149$м2 на паветата никога няма да има...

О, не е така, за съжаление.
Много хора вярват в това, което им се иска, а не в реалността.

"Именно съзнанието създава обкръжаваща ви действителност…Представлявайки енергия, нашите мисли оказват влияние над действителността, но това се отнася само за нееднократно повтаряните образи, утвърждения, визуализации, дълбоко вкоренени възгледи, страхове и желания, трептящи и резониращи в по-обширната мрежа на същата тази действителност. "

Това е откъс от "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу. Според неговата теория ако всички даунъри в този форум съзнателно, целенасочено и упорито и продължително искаме падане на цените и мислено си представяме 10 мин сутрин и 10 мин вечер, че цените в София са средно 149 евро / м2 то силата на нашите мисли ще се материализира и наистина след време ще постигнем тези цени.
Подозирам, че книжката ще е трудна за асимилиране от Камелия, Дичо и някои други тук, но не им пречи да пробват.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход