Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нощувки вместо наем!

Публикувано от sid 40 
Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 00:27:33
avatar
Нова идея за хазяите-нощувки вместо месечен наем за гащниците мизерни сривлогари и гнусни гастарбайтери, които отдавна са загърбили отечеството и идват тука само за сеир. Тази идея ми дойде след като имам две сгради в един парцел. Докато си оформям двора и асмата, бих дал квартира на подобни типове на горецитираните, но за постоянно ползване все повече не ми се дава. А така хем си е мое, хем мизерниците няма да го оклепат щото няма да имат време. Освен това основното е че квартира разделена на отделни нощувки по дни ще излиза по- изгодно от целомесечен наем .
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 00:52:00
avatar
Сега само трябва да откриеш - 5 лева или 6 лева на вечер биха дали за "двете сгради". Ти започна като Иванов - той едно време за молове говореше, а кара "голф с всички екстри".

Я дай снимки smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 01:29:00
Вярно, у нас заможният нашенец ще го познаеш по телефона и разбира се колата само от "баварец" нагоре. Всичко друго си е цървулwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 09:43:49
avatar
Quote
Geto
Вярно, у нас заможният нашенец ще го познаеш по телефона и разбира се колата само от "баварец" нагоре. Всичко друго си е цървулwinking smiley

Изпусна най- главното- заможният нашенец паркира бавареца на улицата пред блока, в който е на квартира...:]
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 10:15:40
Quote
камелия

Изпусна най- главното- заможният нашенец паркира бавареца на улицата пред блока, в който е на квартира...:]

То тези които купуха станаха за смях, а и още ги чака. На наемателя кое му е смешно? Нама да живее при мама и тате...
Нали с неговия наем си плащате 30% от кредита? Останалите 70% как ги вадите??????
Май никак.
Не знам какво е чуствито да вземеш нещо с 1000Е наем (кредит) и да го отдаваш за 300Е. И си подписал договор, че 30 години ще плащаш този наем , а са минали едва 3 години.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-05-08 10:27 от Върколак.
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 10:30:52
Какви ти нощувки бе Драгомире Сахибов? Направо на час ще таскуваш, хем сривлогарите няма даже да имат време да се изкъпят, което пък ти идва добре заради липсата на баня.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-08 20:27 от Тинки Уинки.
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 11:18:59
avatar
Quote
Върколак

То тези които купуха станаха за смях, а и още ги чака. На наемателя кое му е смешно? Нама да живее при мама и тате...
Нали с неговия наем си плащате 30% от кредита? Останалите 70% как ги вадите??????
Май никак.
Не знам какво е чуствито да вземеш нещо с 1000Е наем (кредит) и да го отдаваш за 300Е. И си подписал договор, че 30 години ще плащаш този наем , а са минали едва 3 години.

Не знам какво е чувството, което изпитвате към имащите собственост, за да пеете непрекъснато само една и съща песен- как са се набутали с кредити и ипотеки.
Само 30% от купилите са с кредит и дори и половината от тези 30% да имат проблем с изплащането, то колко са останалите- които нямат проблеми и на които вие ще плащате наеми докато сте живи, което е много повече от 30г.?
neo
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 12:09:03
Quote
sid 40
Нова идея за хазяите-нощувки вместо месечен наем за гащниците мизерни сривлогари и гнусни гастарбайтери, които отдавна са загърбили отечеството и идват тука само за сеир. Тази идея ми дойде след като имам две сгради в един парцел. Докато си оформям двора и асмата, бих дал квартира на подобни типове на горецитираните, но за постоянно ползване все повече не ми се дава. А така хем си е мое, хем мизерниците няма да го оклепат щото няма да имат време. Освен това основното е че квартира разделена на отделни нощувки по дни ще излиза по- изгодно от целомесечен наем .
Този данък добре ще ти дойде......:]

Държавата предвижда нов данък за хотелиерите, който ще замести сегашните туристически такси. Те се плащат от посетителите като част от цената на нощувката. Но според Националното сдружение на общините много от хотелиерите укриват точния брой на туристите, за да си спестят част от данъците. Новият данък ще се въведе именно по предложение на местната власт. Той вече е залегнал в промените в Закона за местните данъци и такси, публикувани на сайта на финансовото министерство.

Общините може да събират нов местен данък от хотелите и другите обекти, представящи подслон (хостели, къщи за гости и т.н.). Това предвиждат промените в Закона за местните данъци и такси, които Министерството на финансите вече е качило на сайта си. Предстои те да бъдат одобрени на заседание на Министерския съвет, след което ще влязат за гласуване и от парламента.

От финансовото министерство съобщават, че много от промените са по искане на общините, като например туристическият данък, който ще се определя от броя на леглата в обектите за подслон, а минималните и максимални граници ще зависят от категорията на съответните обекти.

Ако се приеме данъкът трябва да замени настоящата туристическа такса, която се начислява в цената на нощувката и се плаща от туриста на хотелиера, който на свой ред я внася в общината. Тъй като събираемостта на тази такса е много ниска, общините предложиха тя да се превърне в данък, който да се плаща спрямо легловата база в хотелите.

Според Националното сдружение на общините много от хотелиерите укриват точния брой на туристите, за да си спестят част от данъците. Новият данък ще се въведе именно по предложение на местната власт.
[naselo.net]
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 12:48:37
Понеже животът е тежък, следствие на глупавия народ, ще поясня, че "нощувките" са сред най-големите делавери стига да знаеш как се прави и с кого и естествено да можеш да го правиш. Следващата сграда ще я направя само за това.
Re: Нощувки вместо наем!winking smiley
08-05-2011 - 12:56:46
Quote
neo


Ако се приеме данъкът трябва да замени настоящата туристическа такса, която се начислява в цената на нощувката и се плаща от туриста на хотелиера, който на свой ред я внася в общината. Тъй като събираемостта на тази такса е много ниска, общините предложиха тя да се превърне в данък, който да се плаща спрямо легловата база в хотелите.

Според Националното сдружение на общините много от хотелиерите укриват точния брой на туристите, за да си спестят част от данъците. Новият данък ще се въведе именно по предложение на местната власт.
[naselo.net]


Ма няма лабаво ей!Като гледам горните административни иновации и мен ме напъва креативност в тази посока да вдигнем приходите от туризма и предлагам следното:
1. Да се изградят общински КПП-та с касиери на подстъпите към общината,където туристите от коли и автобуси да попълват декларация за престой като описват къде ще нощуват и паркират в 3 бр. еднообразни екземпряра-1 за общината 1 за хотелиера и 1 за тях,който да си носят по време на престоя навсякъде,/за да не отнесът административен акт от 200 лв/
и да заплащат данък нощувка и паркинг предварително.
2.Всички туристи се снабдяват с бадж със снимка,който да носят през врата по време на престоя ,което удостоверява вече подадената и платена декларация.

Няма лабаво ей! Така ще се назначат още общински служители и полицаи и ще се намали безработицата и ще се повиши административния капацитет.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход