Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нощувки вместо наем!

Публикувано от sid 40 
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 13:02:09
Дивият селянин и хрантутникът, се познават по това, че винаги реват как държавата трябва да си събира данъците. Естествено от другите!
Re: Нощувки вместо наем!winking smiley
08-05-2011 - 13:21:22
Quote
фло

Ма няма лабаво ей!Като гледам горните административни иновации и мен ме напъва креативност в тази посока да вдигнем приходите от туризма и предлагам следното:
1. Да се изградят общински КПП-та с касиери на подстъпите към общината,където туристите от коли и автобуси да попълват декларация за престой като описват къде ще нощуват и паркират в 3 бр. еднообразни екземпряра-1 за общината 1 за хотелиера и 1 за тях,който да си носят по време на престоя навсякъде,/за да не отнесът административен акт от 200 лв/
и да заплащат данък нощувка и паркинг предварително.
2.Всички туристи се снабдяват с бадж със снимка,който да носят през врата по време на престоя ,което удостоверява вече подадената и платена декларация.

Няма лабаво ей! Така ще се назначат още общински служители и полицаи и ще се намали безработицата и ще се повиши административния капацитет.:]

Направо да се прикрепи по 1 данъчен инспектор към всяка група туристи, който ще следи неотлъчно къде се ходи, какво се купува, къде се яде, къде се спи, кой с кого!
Re: Нощувки вместо наем!winking smiley
08-05-2011 - 13:36:17
Quote
PER0
Quote
фло

Ма няма лабаво ей!Като гледам горните административни иновации и мен ме напъва креативност в тази посока да вдигнем приходите от туризма и предлагам следното:
1. Да се изградят общински КПП-та с касиери на подстъпите към общината,където туристите от коли и автобуси да попълват декларация за престой като описват къде ще нощуват и паркират в 3 бр. еднообразни екземпряра-1 за общината 1 за хотелиера и 1 за тях,който да си носят по време на престоя навсякъде,/за да не отнесът административен акт от 200 лв/
и да заплащат данък нощувка и паркинг предварително.
2.Всички туристи се снабдяват с бадж със снимка,който да носят през врата по време на престоя ,което удостоверява вече подадената и платена декларация.

Няма лабаво ей! Така ще се назначат още общински служители и полицаи и ще се намали безработицата и ще се повиши административния капацитет.:]

Направо да се прикрепи по 1 данъчен инспектор към всяка група туристи, който ще следи неотлъчно къде се ходи, какво се купува, къде се яде, къде се спи, кой с кого!

Това,колега е по-трудно приложимо понеже за данъчен се иска ценз и ще ограничава родата на общинарите при назначенията.Трябва общинските длъжности свързани с развитието на туризма да са на по-социална плосткост,за да има пълна заетост за радост на общинарите и тяхната рода!winking smiley
Анонимен потребител
Re: Нощувки вместо наем!
08-05-2011 - 20:29:09
Дотам ли я закъса, че и почасово си готов да даваш smiling smiley
Re: Нощувки вместо наем!
09-05-2011 - 00:00:02
avatar
Quote
др. Иванов
Понеже животът е тежък, следствие на глупавия народ, ще поясня, че "нощувките" са сред най-големите делавери стига да знаеш как се прави и с кого и естествено да можеш да го правиш. Следващата сграда ще я направя само за това.

Въобще вече не трябва да се дават квартири за цял месец. По -добре общежитие на принципа на нощувки ден за ден. Наемателите в БГ са типичните завистливи сривлогари. Не случайно сума ти квартиранти са сезирали НАП /това ми е въз основа на лични наблюдения/ за укриване на доходи от наем. Само нощувки на легло за определен брой дни ще ги оправи с предварително плащане. Плащаш, получаваш леглото. В противен случай навън под дъжда сред кашони и помиари. Ако щеш.smoking smiley Като изпадне в неплатежоспособност АУТ. Боли ме фара колко ще ми е заетостта , през останалото време ще си се разпореждам с имота както намеря за добре. Ще каня приятели и колеги на барбекю и т.н. Безценно!:]
Re: Нощувки вместо наем!
09-05-2011 - 00:09:23
avatar
Ама те сега променят и другия закон и ще се ръсиш прилично за данъци, пък няма да има клиенти - лошо.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Нощувки вместо наем!
09-05-2011 - 00:24:26
avatar
Quote
dodo2
Ама те сега променят и другия закон и ще се ръсиш прилично за данъци, пък няма да има клиенти - лошо.

Бъркаш Баце! Туризма винаги е бил , е и ще бъде галеното дете на икономиката. Както казва един грък - председател на туристически съюз, "Туризмът е нашата тежка индустрия". Нашите управляващи са като раците една напред и две назад. Вече сума ти хотелиери възроптаха срещу този тип облагане и то ще отпадне. Така, че не ме плаши. Не може нямащите да диктуват правилата на имащите. В целият нормален свят на капитализма е точно обратното. Факт. Да не забравя за неразбралите- Комунизмът си отиде /:cry:/:}
Re: Нощувки вместо наем!
09-05-2011 - 08:37:21
Понеже поредното разследване което ми правят, продължаващо вече четвърта година, е за наеми ще споделя, че задължението за отчитане на наемната цена е на наемателят, а не на наемодателят. Тиквениците от НАП, които никога и за нища не влезнаха в час, го прозряха след 2 години напъни и въведоха норма, според която наемателят плаща данъка на наемодателя. Т.е. ако сте се уговорили със срина Гина да й даваш 500 лв. на ръка или да ти издава бележки за 100 лв., а ти й плащаш 500, вината по закон е в тебе и няма как да е по друг начин.

Ти не може да определяш на клиента колко време да седи, за колкото иска за толкова ще наеме квартирата, кеф му 2 дни, кеф му цяло лято, но тази дейност е трудна и иска опит, не е за всеки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход