Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам да построя малка къща - идея за цени ?!

Публикувано от DonCorlleone 
Искам да построя малка къща - идея за цени ?!
24-10-2010 - 15:26:00
Искам да построя малка къща с 2 стай около - 50 Квадрата , нищо особенно като идея просто да става за живеене smiling smiley
Мисля да я ползвам като лятна кухня , в същия двор е и по голямата ми къща в която живея...
има ток вода път всичко. Някой ще ми каже ли горе доло колко ще ми излезе монолитна или дървена къща ?!
Знам , че е много относително , но все пак някакви оринтировъчни цени...
Re: Искам да построя малка къща - идея за цени ?!
24-10-2010 - 21:28:54
Quote
DonCorlleone
Искам да построя малка къща с 2 стай около - 50 Квадрата , нищо особенно като идея просто да става за живеене smiling smiley
Мисля да я ползвам като лятна кухня , в същия двор е и по голямата ми къща в която живея...
има ток вода път всичко. Някой ще ми каже ли горе доло колко ще ми излезе монолитна или дървена къща ?!
Знам , че е много относително , но все пак някакви оринтировъчни цени...

Колега,дали ще е лятна кухня или помещение за инвентар , е елемент от допълващото застрояване и върви по общия ред с проект,одобрение и разрешение за строеж,а като ти го проектира архитекта там има количествена сметка,по която ,след като я остойностиш със цените от някоя строителна борса ще добиеш представа за половината цена на малката къща! Другата половина ще ти я вземат за труд. Това е за законна постройка от допълващото застрояване. Можеш да минеш и без архитект и община,ако след като я посториш над вратата поставиш голям надпис оранжерия,защото само оранжерия до 100 квадрата можеш да си построиш без да питаш никой,още повече,че никъде няма формулировка що е туй оранжерия със спалня, кухня и санитарен възел по Закона за устройство на територията!winking smiley Останалите възможности да си построиш нещо до голямата къща е в графата незаконно строителство.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход