Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да се чуем след половин година?

Публикувано от Продавач 
Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 21:41:45
avatar
Разговор между мен и мой потенциален клиент:

Клиент:
Колко според вас струва моя парцел?

Аз:
хххххх

Клиент:
Това не е сериозно аз нали гледам обявите в интернет...давате ми два пъти по-ниска цена...искате да спечелите дивиденти от купувачите на мой гръб ли?

Аз:
Питате ме колко струва имота и аз ви давам цена на която ще се заинтересува някой може би след около месец-два.

Клиент:
Моля да го обявим на цената, която ви предлагам аз и когато някой се обади ще му дадете знак, че може да се коментира цената.

Аз:
На тази цена няма да е на дневен ред кога някой ще се обади, а дали изобщо ще се обади някой... Не мога да си позволя да ви рекламирам имота на тази цена - така се лъжем взаимно - аз ви заблуждавам, че нещо върша за вас, а вие се заблуждавате, че ще се обади някой... Губим и двамата включително и бъдещия ви купувач, който може би ще избере друг по-лош имот от вашия, но на два пъти по-ниска цена, а парите играят решаваща роля.

Клиент:
Явно че вие нямате достатъчно клиенти ще се обърна към друга агенция!

Аз:
Ако след половин година имам купувач на цената, която ви казах днес да ви се обаждам ли?

Клиент:
Аз не мога да чакам половин година мисля до лятото с парите от продажбата да хххххххххххх

Аз:
На тази цена със сигурност и до октомври няма да продадете, но се надявам да си вдигнете мобилния когато ви се обадя на 1-ви ноември winking smiley

Клиент:
Ако трябва няма да го продавам, но на такава цена просто няма смисъл.

Аз:
Успех!

Ей такъв един разговор проведох за енти път. Българина може да кара на хляб и сол, но имота си не дава току така... Аз и друг път съм ви писал, че над 75% от продавачите могат и да не си продават имота, но с грешно определените си цени заблуждават останалите 25%, които имат нужда наистина да продадат.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 21:54:32
Точно така ! Има обаче и сериозни купувачи които се заблуждават от високите цени например в интернет и вместо да звъннат в някоя агенция или откровенно да се пазарят - просто се изтеглят от пазара!
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 21:56:30
Да но има едни 10-20хиляди които ще са принудени да продадат, щото иначе банките ще продават.
Ще има и още толкова апартамента поне в София които ще са от фалирали строителни фирми.
Ще има и едни 3-4 хиляди които и банките ще продадат чрез ЧСИ.
Това са 30-50х апартамента. Те няма как да не определят пазара - щото са 30% от сегашните оферти.
Това ще се случи до 1 година ... ако Бойко продължава да не управлява кораба и още септември 2010.
Аз започвам постепенно да си изтеглям влоговете от банките - Юни ми изтича последния срок. Дано да е мирно и тихо дотогава!


Не е лесно да се преглътнат загубите, особено такива касаещи ЦЕЛИЯ ти живот.
Та управляващите това правят, та народа ли няма да го прави.
То не бяха - това е криза на капитализма и западния финансов свят, ние не може да имаме такава, след това нас криза не ни лови, у нас кризата е ПРИВНЕСЕНА и много леко ще ни засегне, ние влизаме последни и ще излезем първи (това и Хърсев даже го е писал, или поне на него го приписаха).
Нашата криза ще е по зле от на другите - по една проста причина, НИЕ - БГ политиквениците не са и започнали още да се борят с нея!

Уф че се олях smiling smiley
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 21:59:51
avatar
Quote
dival
Точно така ! Има обаче и сериозни купувачи които се заблуждават от високите цени например в интернет и вместо да звъннат в някоя агенция или откровенно да се пазарят - просто се изтеглят от пазара!

Да така е даже на няколко пъти ми се е случвало да подканям някой купувач да предложи цена, но йок като, че ги е страх да не отнесат някой пердах ли и аз им се чудя какво толкова страшно има smiling smiley))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:02:19
avatar
Quote
bota156
Да но има едни 10-20хиляди които ще са принудени да продадат, щото иначе банките ще продават.
Ще има и още толкова апартамента поне в София които ще са от фалирали строителни фирми.
Ще има и едни 3-4 хиляди които и банките ще продадат чрез ЧСИ.
Това са 30-50х апартамента. Те няма как да не определят пазара - щото са 30% от сегашните оферти.
Това ще се случи до 1 година ... ако Бойко продължава да не управлява кораба и още септември 2010.
Аз започвам постепенно да си изтеглям влоговете от банките - Юни ми изтича последния срок. Дано да е мирно и тихо дотогава!


Не е лесно да се преглътнат загубите, особено такива касаещи ЦЕЛИЯ ти живот.
Та управляващите това правят, та народа ли няма да го прави.
То не бяха - това е криза на капитализма и западния финансов свят, ние не може да имаме такава, след това нас криза не ни лови, у нас кризата е ПРИВНЕСЕНА и много леко ще ни засегне, ние влизаме последни и ще излезем първи (това и Хърсев даже го е писал, или поне на него го приписаха).
Нашата криза ще е по зле от на другите - по една проста причина, НИЕ - БГ политиквениците не са и започнали още да се борят с нея!

Уф че се олях smiling smiley

Ма верно се оля.
Какви са тези хиляди апартаменти.
Опитай се да си представиш 50000 апартамента.
Колко са построени.
Колко от тях са обезщетения.
Колко са купени с други продажби.
Колко са кукупени със сиви пари.
Колко са далавера от две-три бързи врътки.
И колко останаха ипотекарни че даже и с проблеми.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 22:02 от OwnerBG.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:14:06
Quote
Продавач
Quote
dival
Точно така ! Има обаче и сериозни купувачи които се заблуждават от високите цени например в интернет и вместо да звъннат в някоя агенция или откровенно да се пазарят - просто се изтеглят от пазара!

Да така е даже на няколко пъти ми се е случвало да подканям някой купувач да предложи цена, но йок като, че ги е страх да не отнесат някой пердах ли и аз им се чудя какво толкова страшно има smiling smiley))

Едва ли е от страх ! Просто много от купувачите знаят или са прочели наскоро , че има 59 000 сметки със суми над 50 000 лв - това е съвсем достатъчно всеки които е имал намерение да купува да преосмисли намерението си за известно време ! Освен това всеки гледа обява,квадратура и тн .... и цена - прави си някакви сравнения и не вижда смисъл да звъни . Ако обявената цена е атрактивна (евтина) тогава и малкото хора останали с пари в брои ще имат мотивация да звъннат .
Може би си спомняш че имаше един период на очакване някъде около ноември 2009г мисля че беше
всички си мислеха че цените са паднали и счупваха телефоните , но реално сделките бяха малко и това пролича от данните за последното тримесечие
След като не са се оправдали тогава очакванията на купувачите -сега защо да звънят ...?
Обажданията според мен ще започнат около месец юни и ако и тогава няма очаквани цени пиши го го застои цяло лято
Лятото можеш да планираш ремонт и обзавеждане на новозакупено жилище , но ако не ти се вържат цените 100% може да си планираш лятната почивка
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:16:36
avatar
По данни от днес, 984058 = лоши жилищни кредити. Средният размер е около 35-50К в зависимост от града, значи става въпрос за около 25000 имота... което не е малко. Обявени за продан са 1000, другите 24000 (24 пъти повече) са цъкаща бомба.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:20:44
Аааа БНБ не лъже.
Имаме 12% необслужвани кредити. Тези са 90% на пазара за продажба на каква да е цена до 1 година.
Или в пари близо 1млрд просрочени ипотеки!
Да приемем, че средния заем е 100 000лв - това са точно 10 000 ипотеки!
А той е доста по малко - не всичко е София, даже и за София средно 50к евра не са заемите!
Додо2 - изпреварил си ме smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-24 22:25 от bota156.
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:21:10
avatar
Quote
dodo2
По данни от днес, 984058 = лоши жилищни кредити. Средният размер е около 35-50К в зависимост от града, значи става въпрос за около 25000 имота... което не е малко. Обявени за продан са 1000, другите 24000 (24 пъти повече) са цъкаща бомба.

Абе Додо, лоши жилищни ли пише или ипотечни с проблеми.
Щото ипотеката не са прави само на жилища.А промишлено предприятие колко по 50000 може да глътнеееееееее.
дай линк да се ограмотим

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Да се чуем след половин година?
24-03-2010 - 22:26:33
6!

Точно това е бъгнатата психика на продавачите.
В момента реалните цени са точно тези, но не в ерво, а в лева.
Нека постоят половин година, да им уврат главите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход