Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да се чуем след половин година?

Публикувано от Продавач 
Анонимен потребител
Re: Да се чуем след половин година?
27-03-2010 - 18:07:50
Quote
Продавач
Общо взето сега дори и за изгоден имот на хубаво място на смислена цена минават МИНИМУМ два-три месеца преди капаро...

Има доста купувачи, които чакат на "гюме", така че ако наистина има нещо "изгодно" доста бързичко "изчезва" от пазара. Сделките се сключват на цени дето не могат и да "влязат" в статистиката поради краткия си живот.
Анонимен потребител
Re: Да се чуем след половин година?
27-03-2010 - 18:20:10
Тоя ник на Продавача му е от преди 5-6 години, когато си продаваше парцела в Бяла smiling smiley

От тогава много вода изтече, Продавачът влезе в посредническия бизнес с имоти, но си запази ника.

Продавач, какво стана с Аква парка в Бяла smiling smiley
Хората на Миленчо построиха ли го?
Re: Да се чуем след половин година?
27-03-2010 - 19:05:48
Quote
Продавач
Разговор между мен и мой потенциален клиент:

Клиент:
Колко според вас струва моя парцел?

Аз:
хххххх

Клиент:
Това не е сериозно аз нали гледам обявите в интернет...давате ми два пъти по-ниска цена...искате да спечелите дивиденти от купувачите на мой гръб ли?

Аз:
Питате ме колко струва имота и аз ви давам цена на която ще се заинтересува някой може би след около месец-два.

Клиент:
Моля да го обявим на цената, която ви предлагам аз и когато някой се обади ще му дадете знак, че може да се коментира цената.

Аз:
На тази цена няма да е на дневен ред кога някой ще се обади, а дали изобщо ще се обади някой... Не мога да си позволя да ви рекламирам имота на тази цена - така се лъжем взаимно - аз ви заблуждавам, че нещо върша за вас, а вие се заблуждавате, че ще се обади някой... Губим и двамата включително и бъдещия ви купувач, който може би ще избере друг по-лош имот от вашия, но на два пъти по-ниска цена, а парите играят решаваща роля.

Клиент:
Явно че вие нямате достатъчно клиенти ще се обърна към друга агенция!

Аз:
Ако след половин година имам купувач на цената, която ви казах днес да ви се обаждам ли?

Клиент:
Аз не мога да чакам половин година мисля до лятото с парите от продажбата да хххххххххххх

Аз:
На тази цена със сигурност и до октомври няма да продадете, но се надявам да си вдигнете мобилния когато ви се обадя на 1-ви ноември winking smiley

Клиент:
Ако трябва няма да го продавам, но на такава цена просто няма смисъл.

Аз:
Успех!

Ей такъв един разговор проведох за енти път. Българина може да кара на хляб и сол, но имота си не дава току така... Аз и друг път съм ви писал, че над 75% от продавачите могат и да не си продават имота, но с грешно определените си цени заблуждават останалите 25%, които имат нужда наистина да продадат.

Продавач,
Този, който Ви поставя такива условия не е реален клиент...
Вие нямате нужда да продавате неговия имот, а той!
Този, който плаща разходите по търсенето на купувач - той определя на кого ще се продава и при какви условия!!!
Този, който носи риска - той плаща, а след като плаща, той диктува условията!!!
Не може Вие да си рискувате парите, ангажимента, името и времето (които пак са пари), а "клиента" да диктува сделката...
Така се прави бизнес!
Другото е олигофрения...*black eye*
Re: Да се чуем след половин година?
28-03-2010 - 12:09:44
avatar
Quote
Тинки Уинки
Тоя ник на Продавача му е от преди 5-6 години, когато си продаваше парцела в Бяла smiling smiley

От тогава много вода изтече, Продавачът влезе в посредническия бизнес с имоти, но си запази ника.

Продавач, какво стана с Аква парка в Бяла smiling smiley
Хората на Миленчо построиха ли го?

Тинки кризата промени, замрази и отказа много проекти в строителството няма никакъв аква парк там smiling smiley)))

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
28-03-2010 - 12:12:05
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ей Продавач, накрая всички ще стигнем до това дето 4ovek го разправя от 4-5 години, че трябва да се гледа най-ниската цена и по нея да се прави "статистиката" smiling smiley

Вече е така да. Лошото е че има цял куп измислени агенции, които си имат измислеби обяви, които държат във всеки сегмент най-ниската цена за да дърпат търсещите купувачи към тях, а реално нямат толкова евтини имоти. Една такава агенция е "Парма" например.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
28-03-2010 - 12:40:15
avatar
Quote
Продавач
Quote
Тинки Уинки
Ей Продавач, накрая всички ще стигнем до това дето 4ovek го разправя от 4-5 години, че трябва да се гледа най-ниската цена и по нея да се прави "статистиката" smiling smiley

Вече е така да. Лошото е че има цял куп измислени агенции, които си имат измислеби обяви, които държат във всеки сегмент най-ниската цена за да дърпат търсещите купувачи към тях, а реално нямат толкова евтини имоти. Една такава агенция е "Парма" например.

Като "Парма", "Лацио" или "Интер" се навъдиха доста, във Варна отличникът е "Б..л Имот".
Веднъж им заявих, че ще им изкупя всичките 10 оферти от рекламното им каре.
Затвориха ми телефона умниците - всичките им оферти бяха менте.
Много купувачи се разочароват от АНИ-тата като цяло, заради такива тарикатски агенциики.

Това е тема за раздел фирми.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 17:41 от TZARS.
Re: Да се чуем след половин година?
29-03-2010 - 13:23:52
Дам, познат приом.
Тоя филм съм го гледал и за покупка на жилище и на кола.
Жилището - добра цена за квартала, при добри параметри. Звъниш - "Току що го купиха smiling smiley Ама да ви предложим..." Чудя се изобщо има ли хора които да не затварят телефона... Какъв е смисъла.... Кой ще се хване....
Кола - на снимките супер запазена и цената нормална а не подозрително ниска. Отиваш - морга.
Е добре де и 2та пъти сте ме излъгали, звъннал съм/дошъл съм, хубаво е... какво от това... Дали ще ви купя някоя от дупките, които предлагате или моргата само защото съм дошъл/съм се обадил...
Re: Да се чуем след половин година?
29-03-2010 - 20:17:32
avatar
Да този номер толкова остаря, че направо се чудя как хората им се обаждат... *xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да се чуем след половин година?
29-03-2010 - 20:33:02
Е те за това периодично си сменят имената и стационарните тел. - защотоникой не им звъни - парма=витоша и др. подобни
Re: Да се чуем след половин година?
23-06-2010 - 15:38:24
Пазате се от агенция ПАРМА!!!

Quote
TZARS
Quote
Продавач
Quote
Тинки Уинки
Ей Продавач, накрая всички ще стигнем до това дето 4ovek го разправя от 4-5 години, че трябва да се гледа най-ниската цена и по нея да се прави "статистиката" smiling smiley

Вече е така да. Лошото е че има цял куп измислени агенции, които си имат измислеби обяви, които държат във всеки сегмент най-ниската цена за да дърпат търсещите купувачи към тях, а реално нямат толкова евтини имоти. Една такава агенция е "Парма" например.

Като "Парма", "Лацио" или "Интер" се навъдиха доста, във Варна отличникът е "Бул Имот".
Веднъж им заявих, че ще им изкупя всичките 10 оферти от рекламното им каре.
Затвориха ми телефона умниците - всичките им оферти бяха менте.
Много купувачи се разочароват от АНИ-тата като цяло, заради такива тарикатски агенциики.

Това е тема за раздел фирми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход