Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблемите на Гърция – изненада или предизвестен факт ...а ПРИ ИМОТИТЕ ?!? ......а Посоката след Пушилката ?

Публикувано от прУфесУр тъпарон 
Проблемите на Гърция – изненада или предизвестен факт [www.investor.bg]
-----------
демек фсичко е калкулирано предварително...........

------------
от Гърция до Имотите разликата е НУЛА !!!
--------------
Проблемна Гърция дава на нашите работници по 1000 - 1500 евро заплата ..................е проблемна ли е ???
Имотите също са проблемни - но се финансират от Банки ....а те действат като Аватара ми - вълк,офца,.....после Вълк .по-дълго влеме , после Офца по необходимост............
Койт' мое да чете ш 'се сети какво иде !
койт е просТ като вас - ще му кажат
--------
простия нарот - движеща сила на революции и кризи ...............ако нема офце - вълците ще измрат от ..........

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-04 12:07 от прУфесУр тъпарон.
абе как да ти кажа, сложна става банкерската работа - депозите надолу с малко, кредитите нагоре с малко, лошите кредити - нагоре с много, ОЛП - почти отрицателен, мамата си трака, Дянков вика декември ще стане май*xxx*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-27 17:02 от gogolcho.
Quote
gogolcho
абе как да ти кажа, сложна става банкерската работа - депозите надолу с малко, кредитите нагоре с малко, лошите кредити - нагоре с много, ОЛП - почти отрицателен, мамата си трака, Дянков вика декември ще стане май*xxx*
.................................................

ич не е сложна , от проста по-проста е !
почват подаръците от депозитарите към банките (ОЛП май е ценообразуващ при лихвите им) , след което почват по-изгодните предложение за ипотекарите (бъдещи и настоящи) !
Банките цяла година КУПУВАТ пари......требе да се продават...при тези високи лихви по ипотеките скоро могат да обърнат каруцата а не требе !
Лично аз съм безкрайно очуден за срока , в който сваляха по ТРИ кожи от ипотекар - но явно всичко е прецизирано!
Дянков никой не го пита кога,къде и пр...........само получава информация и я свежда на фауната

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
ОЛП щеше да е "ценообразуващ при депозитите", ако не бехме в бордО и БНБ печаташе пари, които да предоставя на банките, ама сме в бордО и БНБ не печата като й скимне, пък и банките у нас немаха пари, че майките от чужбина им ги прибраха, та се наложи да привличат средства с високи лихви по депозити, а за да изкарат некой лев, видгнаха и лихвите по кредити. Не знам доколко си правят сметката, щото пък вдигайки лихвите по кредити (взети преди това), много от тях става "лоши", което значи, че вместо да получат малко, те не получават приходи, нещо повече - трябва да провизират кинти в БНБто, а от обезпечението често не могат да съберат парите си. Но си прав, че не е сложна работата, а от проста по-проста, но само за умните хора, а нещо ме съмнява, че у банките всички са такива...за тези с кеша в банките да не се тревожим, и дано не си изтеглят парите вкупом, че тогава ще стане мазало.
gogolcho ...понеже ние нямаме всъщност ОЛП-банките го определят,тая ниска стойност в момента означава най-грубо,че са задръстени с кеш.Двадесет и няколко процента беше капиталовата им адекватност,което е с доста над изискванията по Базел-2.Нормалното е някъде 12-15%.Събрали са пари,които трябва да се вложат някъде срещу лихви,при това скоро.Ако задържи ресурса прекалено дълго,банката започва да губи от високата капиталова адекватност.
Явно за момента лошите и преструктурирани кредити не се усещат толкова.
Бързам да подчетая обаче,че това няма нищо общо с цените на имотите.Просто ме провокираха твърде хаотичните ти разсъжения за банковата система.
Салвадоре, това ОЛП в момента не значи нищо за лихвите при нашите банки. Виж за ФЕД и ЕЦБ значи, ама те провеждат монетарна политика, а ние не. Това първо. Второ, високата капиталова адекватност се дължи на привлечените средства по депозити. Реално тези пари от депозитите са тези, които трябва да се дадат по формата на кредит. Друг по-евтин ресурс почти липсва. Което пък е причина лихвите по кредите да твърде високи. Нещо хаотично да виждаш в разсъжденията ми?
Quote
gogolcho
Салвадоре, това ОЛП в момента не значи нищо за лихвите при нашите банки. Виж за ФЕД и ЕЦБ значи, ама те провеждат монетарна политика, а ние не. Това първо. Второ, високата капиталова адекватност се дължи на привлечените средства по депозити. Реално тези пари от депозитите са тези, които трябва да се дадат по формата на кредит. Друг по-евтин ресурс почти липсва. Което пък е причина лихвите по кредите да твърде високи. Нещо хаотично да виждаш в разсъжденията ми?
--------------------

Чети друже , четенето ще спаси winking smileyсветЪ , ако не го погуби !
Говоря за ОЛП като ценообразуващ фактор при Депозитите (ще започна по-просто - свалят макс. лихвите по депозитите , демек свърши безплатната софра) !
Безплатна софра е: лихви по депозити примерно 2.5 % + ОЛП или ЛИБОР (не знам подробности по договорите) - срещу лихви по кредити пр. 10.5 %
НЕбезплатната софра е практически нулеви лихви по депозитите (или минимални) и ако си мислиш,че ще настъпи теглене на левове от банките - грешиш !

Банката е ЮЛ с пазарни приоритети , демек взема а не дава , т.е. за да взема трябва да раздава кредити -тва сфана ли го !
Като погледнеш графиката на ЛиборЪ ще се сетиш имало ли е криза,кога е бил върха и пр............
Салвадор ти казва,че са свръх ликвидни , но не е прав !
Те са свръх свръх ликвидни- ДВА пъти по - ликвидни от средноевропейските изисквания - просто постановката е такава - необходимостта от продължаващи ледени прегръдки го налага - като ожънат оконч. - ще има "хайде отначало".........според мен скоро , !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
ПрУфесУре, на знам какво подхранва необоснования ти оптимизъм , но каквото и да е , да знаеш че те лъже.
Соченият от теб ОЛП няма да оправдае очакванията ти . От близо година ОЛП пада а ефект няма , няма и да има . Докато Дянков предлага малка пица и реформира( съкращава) , докато ПЧИ намаляват , докато безработицата( лоши кредити) се увеличава - РИСКОВАТА КОМПОНЕНТА във формулата за изчисляване на цената на кредита също ще се увеличава . Следователно в най- добрия случай лихвите по кредитите ще запазят сегашните си стойности . Грозната истина е че в момента банките нямат какво и кой да кредитират . Кредибилните бизнеси и ф.л. вече са клиенти на банките и ново попълнение не се очаква т .е . ваклите овчици( prime- оФци) свършиха .
Относно депозитите пропускаш (надявам се неволно) факта, че високите им стойности оправдават високите лихви по кредитите за да се острижат и издоят любимите ти оФци , защото както написах по горе броят им е силно ограничен.
Според мен банките са не по малко уплашени и объркани от теб . Просто са се уговорили никой да не клати лодката и БНБ също.
Пунди, нисък ОЛП нищо не променя. Дянков каза, че банките са частни и държавата не може да им се меси в работата. Така че, лихвите ще са толкова колкото те решат. Според мен няма да паднат или ако паднат ще е с малко, защото поддържат ликвидност точно с пари набрани от депозити. Ако намалят лихвите по депозити рискуват ниска ликвидност. А за кредитите е ясно - лихвите по депозитите ги плащат тия с кредитите. Не се надявай да ти падне вноската по ипотеката, банката няма откъде да ми плати лихва по моят депозит.
Дори и с още 1-2% да смъкнат лихвите по кредитите, никой не би теглил кредит за покупка на НИ. Така че Пунди нямаш повод за радост.

Когато цените на НИ се нормализират, хората и без кредит ще си купуват НИ*yes*. Помисли, при цена на кв.м. 200Е /на ж. павета/ купувам веднага, защо да тегля кредит!? *yes*.
Но на по-високи ценови равнища - НЕ.
*drunk*

[zdravbadi.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход