Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley

Публикувано от Svetlio 
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:08:19
Quote
paio
Quote
valsodar
Quote
greenbul
А селянинът бил известен като голям пияница. На един купон докато си пиел ракийката взел, че умрял... застанал пред портите на рая и Господ го попитал "Какво е последното ти желание?" и пияницата отговорил "Моля те, Господи, превърни ме в каквото поискаш, само ме върни да си допия ракийката". Господ го превърнал в паяк и го върнал на купона. Но паякът-пияница бил на тавана точно над чашата с ракия и не знаел как да се добере до нея. Питал Господ какво да прави и Той му отговорил "Напъвай колкото можеш и ще започне да излиза паяжина от задните ти части". Паякът го послушал и почнал да напъва. Напъвал, напъвал, напъвал и се спускал към своята цел. Но на една педя от чашата с ракия паякът спрял да се спуска... казал си "Ще започна да напъвам още повече". Напъвал, напъвал, напъвал, напъвал, напъвал, напъвал колкото можел и по едно време някой го бута по рамото и му казва "Герге, Герге, събуди се, насра се.

Замислил се селянинът и си казал: "Мамка му за втори път ми се случва, предния път чух глас "купувай селянино, купувай"
*beer**bow*clap:clap:

Tочно на място, за тези които не само не са изтрезнели от делириума на балона, ами се и напъват каква умна приказка да изсерат, за да убедят някой балама да им купи това, с което те са се набутали! :}
Мисля,че няма да изтрезнеят. В цял свят умните живеят на гърба на глупавите.

Само, че на глупавите /както ги наричаш/ парите са им свършили, а иникой вече не ще да им отпусне "изгоден" заем. Та този път глупавите не могат да правят глупости, т.е. не могат да купят НИ и да поддържат балона надут.

На есен - днешните еврови цени - в лева.*yes*
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:28:26
avatar
Някога, много отдавна, живял в древен град прочут Мъдрец. Той бил известен с това, че намирал отговор на всички зададени му въпроси. Затова хората много го почитали и често ходели при него за съвет.

Веднъж, подразнен от славата на своя учител, един от неговите ученици решил да злепостави Мъдреца пред всички, като му зададе въпрос, на който той да не успее да отговори.

Младежът отишъл до близката ливада, уловил най-красивата пеперуда и я затворил в шепите си. В отчаяния си опит да се освободи, пеперудата пърхала с криле и го гъделичкала по дланите. Усмихвайки се ехидно, ученикът отишъл при Мъдреца и го попитал пред събралото се множество:

- Учителю, вие твърдите, че имате отговор за всеки въпрос. Аз държа в ръцете си една пеперуда. Щом знаете всичко, кажете ми - жива или мъртва е тя?

Докато изричал думите и гледал с надменен поглед, младежът здраво стискал ръцете си, където била затворена пеперудата. Ако Мъдрецът кажел, че тя е мъртва, той щял да я пусне да отлети, за да го опровергае. Но ако кажел, че е жива, той бил готов във всеки един миг да я смачка, в подкрепа на своята истина.

В този момент, без дори да повдигне глава и да го удостои с поглед, Мъдрецът отвърнал:

- Синко, всичко е в твоите ръце...
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:36:07
Хаха- Евгени М ще ни поучава смех в залата -него ли видяхте че беше със старото и вехто палто .Инвестиции по време на криза се правят от тези които я режисират , другите инвестират 6 месеца година по късно .По скоро сега само може да очакваме финансова врътка с валута наедро -вместо както всички си мислят че ще се започне мижаво надуване на стария имотен балон -тоя филм мина , може да се прожектира ама след 10-15че и 20 г.А да не кажете че не съм предупредил -финансова врътка наедро.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:47:55
avatar
Quote
OwnerBG
Някога, много отдавна, живял в древен град прочут Мъдрец. Той бил известен с това, че намирал отговор на всички зададени му въпроси. Затова хората много го почитали и често ходели при него за съвет.

Веднъж, подразнен от славата на своя учител, един от неговите ученици решил да злепостави Мъдреца пред всички, като му зададе въпрос, на който той да не успее да отговори.

Младежът отишъл до близката ливада, уловил най-красивата пеперуда и я затворил в шепите си. В отчаяния си опит да се освободи, пеперудата пърхала с криле и го гъделичкала по дланите. Усмихвайки се ехидно, ученикът отишъл при Мъдреца и го попитал пред събралото се множество:

- Учителю, вие твърдите, че имате отговор за всеки въпрос. Аз държа в ръцете си една пеперуда. Щом знаете всичко, кажете ми - жива или мъртва е тя?

Докато изричал думите и гледал с надменен поглед, младежът здраво стискал ръцете си, където била затворена пеперудата. Ако Мъдрецът кажел, че тя е мъртва, той щял да я пусне да отлети, за да го опровергае. Но ако кажел, че е жива, той бил готов във всеки един миг да я смачка, в подкрепа на своята истина.

В този момент, без дори да повдигне глава и да го удостои с поглед, Мъдрецът отвърнал:

- Синко, всичко е в твоите ръце...
-----------

добра притча - можеш да я преведеш / обясниш на тъпанря над твоя пост , като му акцентираш,че винаги нещата са НЕочевидни , демек ученикът е получил неочакван отговор , за който не е бил подготвен :] , като и форумната фауна ще получи такъв !
обясни му ,че Банка,която не дава кредити се превръща в бивша банка!
това беше първата стъпка по пътя на "поевропейчването ни "...............а ни предстои да направим много стъпки.......

Quote
Бай Пешо

Само, че на глупавите /както ги наричаш/ парите са им свършили, а иникой вече не ще да им отпусне "изгоден" заем. Та този път глупавите не могат да правят глупости, т.е. не могат да купят НИ и да поддържат балона надут.

добре си ръсиш глупостите,байно петре но виж какво те чака , ако не си купил още: [imoti.investor.bg]
кредити ще има и пак ще останеш ........"незадоволен":]

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:57:43
Quote
прУфесУр тъпарон
Quote
OwnerBG
Някога, много отдавна, живял в древен град прочут Мъдрец. Той бил известен с това, че намирал отговор на всички зададени му въпроси. Затова хората много го почитали и често ходели при него за съвет.

Веднъж, подразнен от славата на своя учител, един от неговите ученици решил да злепостави Мъдреца пред всички, като му зададе въпрос, на който той да не успее да отговори.

Младежът отишъл до близката ливада, уловил най-красивата пеперуда и я затворил в шепите си. В отчаяния си опит да се освободи, пеперудата пърхала с криле и го гъделичкала по дланите. Усмихвайки се ехидно, ученикът отишъл при Мъдреца и го попитал пред събралото се множество:

- Учителю, вие твърдите, че имате отговор за всеки въпрос. Аз държа в ръцете си една пеперуда. Щом знаете всичко, кажете ми - жива или мъртва е тя?

Докато изричал думите и гледал с надменен поглед, младежът здраво стискал ръцете си, където била затворена пеперудата. Ако Мъдрецът кажел, че тя е мъртва, той щял да я пусне да отлети, за да го опровергае. Но ако кажел, че е жива, той бил готов във всеки един миг да я смачка, в подкрепа на своята истина.

В този момент, без дори да повдигне глава и да го удостои с поглед, Мъдрецът отвърнал:

- Синко, всичко е в твоите ръце...
-----------

добра притча - можеш да я преведеш / обясниш на тъпанря над твоя пост , като му акцентираш,че винаги нещата са НЕочевидни , демек ученикът е получил неочакван отговор , за който не е бил подготвен :] , като и форумната фауна ще получи такъв !
обясни му ,че Банка,която не дава кредити се превръща в бивша банка!
това беше първата стъпка по пътя на "поевропейчването ни "...............а ни предстои да направим много стъпки.......

Quote
Бай Пешо

Само, че на глупавите /както ги наричаш/ парите са им свършили, а иникой вече не ще да им отпусне "изгоден" заем. Та този път глупавите не могат да правят глупости, т.е. не могат да купят НИ и да поддържат балона надут.

добре си ръсиш глупостите,байно петре но виж какво те чака , ако не си купил още: [imoti.investor.bg]
кредити ще има и пак ще останеш ........"незадоволен":]


Кредити винаги ще има /има ги откакто са измислени финикийските знаци/, но будалите дето ги вземат - свършиха /или поне почти/. В толкова несигурна кризисна обстановка да вземеш кредит за НИ е като да скочиш от самолет без парашут и да се надяваш на успешно приземяване. А кризата ще е дълга.... едва сега започва....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 14:05 от Бай Пешо.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 11:58:42
Това и бай Пешо ще го каже за някой лев пред репортер , вервайте му на малкото бушонче .Ко ше яде то трябва да си пее урока -пък който клъвне ,балъци много.Ако е сбъркал годината е прав на 100% .говоря за статията в Инвестора .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 12:00 от filmatoplo.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 12:16:06
avatar
Quote
Svetlio

Не съм спрял да се оглеждам за нещо изгодно..и аз може би се надявам да стане по-изгодно winking smiley

Странно, когато се регистрира във форума преди половин година започна с една две теми, в които се оплакваше от брокерите за това как не ти рекламирали имота, който искаш да продадеш, как правели някакви схеми и т.н. Какво стана, успя да го продадеш и сега си търсиш друг, или нещо друго winking smiley
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 12:41:00
Ратвам се че си загрижен за мене Злостире spinning smiley sticking its tongue out

Това е положението - занимавам се с бизнес от четвърт век. Какво да направя, просто е в душата ми. Като наркотик е - повярвай ми smiling smiley

А ти си гледай работата и не злоствай чак толкова, че нали знаеш - връща се - ща те удари у невата winking smiley
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 16:52:44
Quote
Бай Пешо
На есен - днешните еврови цени - в лева.*yes*

И моята прогноза е такава. Справедливите нива са достигнати, само трябва да са в лева.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
22-01-2010 - 18:35:39
На есен днешните левови цени в евро на всичко без имотите - те си осатават .Пример -сега цигари 3 лева , на есен 3 евро - имотите 300-600 евро кв.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 18:38 от filmatoplo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход