Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ

Публикувано от Видимко 
Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
02-11-2009 - 17:25:28
Бях за 1 седмица в БГ и разбрах, че в БГ пари няма. Банките са кухи лейки и в момента бизнеса им се състои основно от прибиране на такси за разглеждане на молби за кредити.

Хората изнемогват а проблемите тепърва започват. Оптимизмът е: "Европа ще ни оправи, нема да ни остави така"

Мисля си че прогнозите за цените на имотите на куку и на Асен са доста оптимистични.

Съвет към хората с кеш: Единствената стабилна банка оперираща на българският пазар е BNP Paribas. Тя е една от малкото чужди банки регистрирани като клон, а не като местно юридическо лице. Лихвите по депозитите се договарят индивидуално с всеки клиент.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
02-11-2009 - 20:28:42
Това за лихвите изобщо не е плюс.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 02:01:48
доживях и аз да ме нарекат оптимист :]
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 03:49:43
аз винаги съм се определял като умерен оптимист.
*xxx*
Abu
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 08:33:19
Видимко,
проблемът е не че няма пари, а че няма чалъм, с който да ги ползваме - нито ти, нито аз, нито средностатистическият българин. Може би е по-вярно да се каже, че оборот няма. Но това няма да трае вечно - самите пари не го търпят.
Да си оптимист със занижени очаквания и песимист със завишени понякога е едно и също... Но да вземаш прогнозите на Куку и Асен за основа на още по-песимистична развръзка - това вече не е нормално.

Асене, питам от чисто лаишко любопитство: Какво ще стане при девалвация на долара с една нула, примерно? Въобще не става дума дали е възможно, а какво ще последва...
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 08:45:08
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
Какво ще
> стане при девалвация на долара с една нула,
> примерно? Въобще не става дума дали е възможно, а
> какво ще последва...

Разцепление на САЩ на отделни държави, според прогнозата на Джералд Селенте - това ще стане.
В ютуба има много интересен репортаж с него на тема Втората Американска Революция.
Апропо, има си вече щати които са сериозно за разделянето си от САЩ
Един от тях е Хавай
winking smiley

И една от основните причини е начинът по който Белият Дом харчи парите на данъкоплатците, което си е сериозен повод за недоволство.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 09:11:41
На 4-ти километър ли прекара тази седмица.
Видимко, това, че положението е трагично и е възможно още да се влошава не означава, че масово ще се подаряват недвижими имоти.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 09:15:18
+1 към предишното мнение.97-а да не би да бяха по левче имотите?
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 09:54:45
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> +1 към предишното мнение.97-а да не би да бяха по
> левче имотите?


97-ма не знам, но 2001-2002-ра бяха по 250-300 $ на м2 и то добрите. Т.е. 4-5 години след тогавашната вътрешнодържавна криза, нямаше възстановяване на цените. Чувал съм, че до 1996 пак са били скъпи - стигали са до 1000 $ на м2.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
03-11-2009 - 11:08:47
800-900$ имаше за ново строителство.Тогава един съсед си продаде тристайния панел за 30 хил долара.Беше много под цената на нов апартамент.Ми тя една Жигула беше 5-6 хил долара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход