Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ

Публикувано от Видимко 
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
04-11-2009 - 09:02:18
статус, защо пишеш глупости? Или си работил за ГБС, които даваха подобни оферти и след това с анекси увеличаваха цената по 3 заради непредвидени работи.
Ако беше строил щеше да знаеш, че няколко месеца след началото хвърляш в кошчето количествено-стойностната сметка за да не се ядосваш.
Ако беше строил щеше да знаеш, че в момента в който се наложи да се свърши работа и имаш срок за изпълнение цялото народонаселение се точи да ти отреже глават с цени, защото си на зор и на никой не му пука какво пише в УСН, какъв бюджет имаш и прочее.
Аз лично съм строил и преди бума и по време на него. И ме е много яд, че не се сетих, че най-голямата далавера е била да се възползвам от това, че хората смятат, че печеля много повече отколкото в действителност.
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
04-11-2009 - 18:14:17
Спорът е безсмислен.Всичко е въпрос на сметки и организация. В момента, точно срещу селската ми къща гледам един строеж - собственост на великобританец. Горкият ! Вече трета година му трошат парите едни нещастници ,които се се самообявили за строители.
И понеже си говорим с този същия великобританец през 4-5 месеца, когато идва да се "радва " на резултата , знам какви пари е изхарчил до момента.На този сметката му няма да се върже и на 400 евро за кв.метър - щото като се пилеят и хабят материали и консумативи и една работа като се върши по три пъти и пак е некачествена - резултатът няма как да е друг.
Иначе ,същите тези "строители",живеят доволно на гърба на възложетеля и още по-доволно му обясняват какви "големи проблеми" има със снабдяването, работниците и пр. Вятър работа ! Щото бетоновият възел и арматурният двор са на 1 км, дървеният материал и тухлите - на 3 км.,кариерата е на 2 км .А цехът за дограма е на 500 метра.И дефицит на посочените материали никога не е имало. Дефицит и на качествени строители няма - в селото има перфектни зидари, арматуристи и мазачи .Да, ама не .Нашите хора си водят от 30-40 км. някакви малоумници от малцинствата дето почват работа в 10 ч. и свършват към 15 ч - ама са на пълен надник. А аз като ги гледам - роман мога да напиша на тема "Как не трябва да се строи".
Има една поговорка -"Дупе знае две и двеста". А строителството и то така - който го може -може го .Останалите си търсят оправдания с какво ли не .
*beer*
Re: Асен и куку са оптимисти в прогнозите си за цените на имотите в БГ
05-11-2009 - 08:59:04

Статус, може да си теоретизираш колкото си искаш, но на практика нещата стоят по друг начин. Строителството далеч не е само сметки и организация. Така като гледам сметките си ги правиш без кръчмар, а като дойде кръчмаря виждаш за какво става въпрос. След като почнеш да строиш разбираш, че работиш с хора, които са решили да те издоят колкото могат и по какъвто начин намерят. И само чакат момента при който ще си притиснат, след като си поел отговорност за срок, пари , качество си притиснат още от рано, защото рискуваш доста пари. За разлика от майстора, който рискува единствено едноседмичния си труд.
Ти явно живееш в някакъв собствен свят, където хората са едни ангелчета. В реалния свят в първия момент при който работата дойде малко по-трудна от предвиденото майстора изявява претенции за повече пари, които ако не платиш напуска. В реалния свят ако успееш да договориш добра цена за теб, защото точно в момента майстора няма работа, можеш да разчиташ да се изпълни договора точно до момента при който този субект получи малко по-добра оферта....
Ти впрочем защо си мислиш, че добрите майстори от село няма да доят британчето?
В крайна сметка и аз знам как трябва да се строи, но също знам , че не зависи само от мен, защото строителния продукт се получава с труда на доста хора.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход