Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)

Публикувано от Svetlio 
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 00:57:40
avatar
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
Едно> време така ни тъпкаха по панелите, за това и сега
сме полуидиоти, полузомбита.

Не, не сте полу - завършени сте! :}
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 02:34:46
avatar
Във връзка с долните две мнения, ще дам пример, какво каза скоро един приятел докато пихме кафе и мърморехме:

"Заради тези хора, сега ние не можем да купуваме на нормални цени".

(За да не се започне с дежурните "този е от тия, които само чакат" - в последните години е купил 2 апартамента.)

Та тези с ипотеките, не носят вина само за себе си... Те имат доста сериозно участие в надуването на балона.


Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Каква вина има човечеца на който му е предоставена
> възможноста да вземе имот, независимо от
> собствената си “глупост” според някои.

Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> Вината на хората взели непосилни за тях кредити си
> е тяхна.

Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 09:16:27
Пак много плоско разсъждавате. “Заради такива хора сега не можем да купуваме на “нормални” цени”. В тоя ред на мисли съвсем спокойно мога да кажа също, че сме на тоя хал и заради хора като вас. Вие също сте надували балона! Защо? Ами защото забравяте, че повечето от вас са си назели сумати техника (в някои случаи само за избиване на комплекси) с различните му видове изплащане (пак кредитиране май), като плазмички, телефончета, компоти и кво ли не. И на вас “разумните купувачи” ви дадоха тази възможност и сега определено (не отричайте) ви е навъпреки с личният бюджет. И понеже също като “глупаците” - тия с ипотеките, сега сте натоварени с вноски, които в много случай стигат дори и до тези на ипотекарите (поради кратките периоди – до 3г.), значи се явявате малко или много в тяхното положение и по смисъла на великата сентенция, че “кредитираните са виновни”, и вие самите сте участници в така нареченото “надуване”. А двете неща са пряко свързани, когато говорим за доходите, като предпоставка за движение на пазара. Тука пак лек бонус, който е влязъл в изчисленията ми за Маркет ин Футуре: Тъй-като повечето от “разумните” както се казва се наиграхте и с тази блазън – всякакви покупки напред, и имайки предимството скоро да ви свършат (така очаквано от вас) вносчиците, скоро ще си стъпите на крака и пак ще луднете във всякакви танци около имотите, да имотите – тази така харесвана игрица от всички вас тука. Още един (незнам вече колко станаха) фактор в полза на бъдещо покачване... Та, вместо да зяпате търсейки телето под вола, по-добре погледнете в огледалото и ще го видите меекайки с учудване.


Бул, бяло и черно нали! Нема зелено, нема и синьо. Свикнал си явно да бръмчиш основно в подобни форуми и за това все повече ти убягва факта, че има и други хора. За почти 20г основната ми работа винаги е била общуването с хора. Всякакви хора – от такива едвам връзващи двата края, до мултимилионери. Няма брокер тука, които да е комуникирал и с една трета от хората с които аз го правя. Да не говорим за абсолютният факт, че те са до такава степен зомбирани от ролята си на посредници, изискваща много пластмасови усмивчици и “загрижен интерес”, че вече най-малкото не могат да си направят простата сметка от какво се нуждаят хората, какви са им проблемите и изобщо какво ги вълнува и определя действията им. За това са се фанали някои за главата и почти крещят – зовейки за нови методи, тактики и приоми. Краткият отговор на въпросът ти считай като – Може да ми е станало хоби.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 13:12:40
avatar
Svetlio е и ти мен ме наслага в някакви категории. Аз кредити нямам, но е вярно, че имам слабост към техниката и съм допринесъл доста за увеличаване на вноса, избягвам да купувам български неща, даже и храна, но за това вини производителите... smiling smiley Обаче не виждам по този начин да съм надул цените - на техниката даже цените обикновено падат.

Та тяхната вина се състои в това, че критериите за покупка са били:
- "цената на имота не е много по-висока от средната, която ми показва примерно imoti.net"
- "аз обяснявам на банкерката, а тя ми вика па-па-па, ами ок, купувам"

Нямало е никакви сметки "ама разумно ли е това", "какво би станало ако".

И брокерите са виновни, както са виновни дилърите на наркотици:
- "бързо че свършиха"
- "ама нали ще го използвате за живеене, следователно цената няма значение (copyright by Kamelia)"
- "трябва ви кредит, о няма проблем независимо от доходите ви, на нас банката даже за това комисиона дава"
- "който живее под наем е като американско лайно, на вас ви трябва СОБСТВЕН ДОМ"
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 13:32:08
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Пак много плоско разсъждавате. “Заради такива хора
> сега не можем да купуваме на “нормални” цени”. В
> тоя ред на мисли съвсем спокойно мога да кажа
> също, че сме на тоя хал и заради хора като вас.
> Вие също сте надували балона! Защо? Ами защото
> забравяте, че повечето от вас са си назели сумати
> техника (в някои случаи само за избиване на
> комплекси) с различните му видове изплащане (пак
> кредитиране май), като плазмички, телефончета,
> компоти и кво ли не. И на вас “разумните купувачи”
> ви дадоха тази възможност и сега определено (не
> отричайте) ви е навъпреки с личният бюджет. И
> понеже също като “глупаците” - тия с ипотеките,
> сега сте натоварени с вноски, които в много случай
> стигат дори и до тези на ипотекарите (поради
> кратките периоди – до 3г.), значи се явявате малко
> или много в тяхното положение

Пич, не си наясно с психологията на потребителите. Ако изключим тези, които заемат за развитие на бизнес има два основни вида потребители - такива, които са склонни да купуват на кредит и такива, които не са. Точно тези, взели ипотечни кредити са се нашили и с всевъзможни други покупки на изплащане - техника, плазми, перални, автомобили. Тези, които по не са склонни да вземат ипотеки, не са склонни също и да купуват стоки на изплащане.

Аз лично съм имал достъп до кредитиране значително по-рано от 90% от хората в този форум. През 1992 г. когато за пръв път си дойдох до БГ бях издумкал 3 кредитни карти да купувам подаръци на роднини и приятели. Като се прибрах ги изплащах една година. Взех картите и ги заключих в едно чекмедже, докато не се научих да си плащам баланса напълно всеки месец без лихви. През 1992 бяха единственните лихви, които съм плащал през живота си, от тогава само съм събирал лихви. Като откривахме бизнес през 1998 веднага ни беше предложен щедър бизнес кредит на супер изгодна лихва. Доста изкушаващо. Отказахме го и малко по малко бавно дръпнахме със собственни средства. Логиката беше - ако изплаваме - изплаваме, поне няма да дължим. Апартаментите в БГ съм си ги купувал в брой, когато цените бяха добри. Бих купил отново ако сметна, че си струва.

Пиша за себе си, но това се отнася и до много други, просто има типове хора. Такива които добре си правят сметката и такива, които не могат или не желаят да си я правят.



>
> Бул, бяло и черно нали! Нема зелено, нема и синьо.
> Свикнал си явно да бръмчиш основно в подобни
> форуми и за това все повече ти убягва факта, че
> има и други хора. За почти 20г основната ми
> работа винаги е била общуването с хора.

Пич, това е единственния форум, където "бръмча" от около 8-9 месеца. За общуването с хора точно на мен не ми говори, от 20 години постоянно общувам с хора от над 30 националности по работа или през свободното си време и са ми доста ясни отделните стереотипи, начини на мислене, национални особености и пр.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-09-12 15:27 от BulCan.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
12-09-2009 - 13:51:28
Според Светльо всяко семейство трябва да има нов тухлен тристаен за да живее нормално. Прав си Светльо, мен ако пиаш - даже четиристаен, че да има поне една стая за гости, с 2-3 бани/тоалетни, ако може самостоятелна къща дори с дворче и 2-3 коли.
Обаче освен желания има и възможности. Лични и обществени. Когато работиш за 1К - да се хвърляш на тристаен при цените след 2006 е неразумно. Да се хвърляш на 100% финансиране (което предполага че досега почти нищо не си спестил) също е меко казано неразумно.
И много хора си живеят в панели и в гарсониери и ако ти се квалифицираш сам себе си като "полуидиот, полузомби" - другите са станали нормални хора.
Ресурсите и организацията в държавата стига за толкова - двустайна панелна на старо за средно семейство. 1/3 от жилищния фонд са панелки - ти всички тея хора израстнали там малоумници ли ги изкара?
ЗА кредитите - да кажа. И аз имам слабост към техника, но всичко си купувам със спечелени пари. Заем взимам само при особени случаи - примерно по програмата за енергиина ефективност. Не че не мога да си купя климатика с кеш пара, ама като ми дават безлихвен заем - защо да не се възползвам.
Да взимам ипотечен при безумните цени след 2006 и на лихви от 2 до 3 пъти по-високи от нормалните страни ... някой друг път.
И на мен ми е жал за хората, дано по-малко от тях фалират. От моите познати повечето са купували преди 2006 направили са си сметката и някой дори вече са изплатили (почти) изцяло кредитите си.
Хората са си виновни, много виновна е и брокерската и банкерската измет. Ама да се слуша съвет от човек който е силно материално зависим от това което казва не е добра идея. Лъгаха хората до последно ...
А това че пазара падал ама цените не падали го разправяй на баба си.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
13-09-2009 - 00:33:58
Бацета, вие за некви статистически извадки ли се имате???

Колко ме интересува дали ви допада техниката и дали сте много разумни да не си я купувате наизплащане. Ама ич!
"Лични и обществени възможности..." ти четеш ли си простотиите дет пишеш. Четристаен и с две липи отпред. - Черно и бяло! Не става – има и суросинкави оттенъци тука! Сривльото се вижда от Копитото и с невъоръжено око.
И също, твойте познати са номер едно, виж как знаят кога да купят – ти що не почерпи опит от тях.

Канадецо, ти какво разбираш от психология на потребителя - олеле! Пич, ти изобщо срещал ли си нормални хора?? Пич, забравяш, че с твойте 30 националности освен за снобарски теми няма за какво друго да си приказвате. Къде се буташ в народа, реститут! А и изобщо кой те попита с кви кредитни карти си и колко разумен си бил като си изкупувал имоти.


Сдържайте се по темата. - На позьори сме се нагледали! В момента приравняваме или разграничаваме (кой както го боли) “кредитната вина” на българина, било за ипотека, било за дрънкулки (коли, джипки, дървета) на изплащане и дали тези “пороци” са повлияли и до колко върху ценовото движение на имотите в криза. А не колко сте терикати и разбирачи. Ако толкова ви е зор за вас може да направим специално предложение до администрацията на форума да се сложат под никовете лентички с цветен (примерно) индикатор, показваш например, дохода на участника, коефицента на терикатизъм или статуса му в ерархията. Това, хем да може да се ориентираме "правилно", хем ако евентуално ще ви направи по-спокойни и заслужаващо уважавани.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
13-09-2009 - 00:56:15
avatar
Ти написа "Вие също сте надували балона!", не очакваше ли персонални отговори?

А ако си го написал нарочно, за да получиш очаквани отговори, за да можеш след това да напишеш горното, изглежда си зациклил, да не казвам къде smiling smiley
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
13-09-2009 - 00:58:08
avatar
Светльо, явно и ти като мнозина други набълбукари тука имаш проблеми с нервите?
Спокойно!
Хората са намерили решение и на този ти проблем.
Слагаш си хапченцата в една пластмасова кутийка с таймер и аларма ( продават се във всяка една аптека) и си ги пиеш съгласно лекарското предписание.
Самолечението е опасно!
Ако нямаш изписана рецепта - консултирай се с личният си лекар!

Болезнената ти чувствителност, свръхагресивност и непоносимост към мнения различни от твоето, говорят за сериозни личностни нарушения.

Ние те разбираме и ти съчувстваме искренно.
Пожелаваме ти успешно лечение и до колкото е възможно, намирането на решения за проблемите, поради които си се докарал на този хал.

За тях също се досещаме. winking smiley
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ ( 2)
13-09-2009 - 00:59:54
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Бацета, вие за некви статистически извадки ли се
> имате???

Ние точно не сме. Ти по-скоро си. И точно това е жалкото в случая. Ма се тая...
Повече нема да те безпокоя в тази тема. Лека!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход