Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година

Публикувано от nikolase 
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
22-06-2008 - 00:57:19
не барбарон,ставаше дума всеки учасник които има някакъв имот които би продал ,ама наистина би продал а не само да го обявява, а иначе по принцип си прав за екстремните ситуаци-ако има такива нека си кажат
аз ще дам малък принос имам малко излишни зем.земи които бих продал на 1000 евро на декар-на всичко отгоре са хубави
парцел близо до албена на около 110-100 евро на квадрат
още десетина човека като кажат може да направим представителна извадка за вътрешна употреба
и понеже аз няколко пъти казах че ще купя имот в софия за 300 евро както се вещае гледам още никои не ми е пуснал оферта
дано да паднат цените супер ще е, но поне засега пазара има две страни -купувач и продавач...не им ли съвпаднат интересите, колкото и да се говори..сделка няма
ето аз се явявам купувач конкретно на 300евро нали , но като няма кои да ми продаде на тази цена а на мен като ми трябва започвам да търся на 400 и тн
е като видя че в обеля са по 8000 евро на квадрат спирам да търся.....
и обратния вариянт разбира се предлага се имот за 1200 евро стои два месеца никои не го поглежда и става 1100 и тн докато накрая не стане 300 евро и евентуално някои от форума не ме изпревари
стагнация на пазара за имоти може и да се случва -наи точно може би брокерите ще кажат ...но които не е на зор просто ще изтегли офертата си от пазара
и както казва българина -ами да има за децата.........
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
22-06-2008 - 11:07:23
dival Написал:
-------------------------------------------------------

> .........аз ще дам малък принос имам малко излишни зем.земи
> които бих продал на 1000 евро на декар-на всичко
> отгоре са хубави
> парцел близо до албена на около 110-100 евро на
> квадрат
> още десетина човека като кажат може да направим
> представителна извадка за вътрешна употреба
> и понеже аз няколко пъти казах че ще купя имот в
> софия за 300 евро както се вещае гледам още никои
> не ми е пуснал оферта

Би продал, не би продал, би купил, някой друг би купил, трети пък не би... Голямо въртене на пари, голямо чудо. Преливане от пусто в празно е това.
Изчакай да мине барел нефт 200$ и всички стоки да си актуализират цените и като няма какво да се яде, ще видим кое на къде. Щото като има папу - много лесно да седиш и викаш - "няма да продам". Светът е тръгнал на зле и вместо да седиш и да се чудиш как да си пласираш имотите, по-добре се замисли за производство някакво.

Не визирам Дивал, нищо лично - говоря си по принцип.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
22-06-2008 - 11:17:30
Господа моля бъдете толерантни и имайте търпението да изслушате и мнение различно от вашето.Разбирам че сте заинтересовани да има срив ама ще се наложи да почакате.Като един мой познат,който преди 2 години и 500 евро на квадрат му се струваше скъпо. И още си чака.Да е жив и здрав дано до1ака.Иначе до сега инвестицията щеше да му се утрои.Успех в начинаниятаsmiling smiley
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
23-06-2008 - 15:49:13
Nicolase , скоро на лекар ходил ли си
ха,ха,ха


Кажи какво друго ще поскъпва бате ,
бирата зимата и червеното вина лятото , нали
ха,ха,ха
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
23-06-2008 - 15:59:42
Nikolase, не наричай другите тъпанари . По-скоро ти си тъпанар , или не си тъпанар , а просто изнервен брокер , който за шестмесечието е реализирал 1 или 2 сделки .

Dival , ето ти имот за продан :
В центъра на Западен Берлин (Берлин-Шарлотенбург) предлагам ново строителство на цена 1500 евро/кв.метър , като цената е за чиста площ без общи части .
Ако квадратният метър в мръсния и полуцигански квартал "Света Троица" е 1250 евро/кв.метър и отделно трябва да се плащат 15-20 % за общи части , то тогава излиза , че цената в центъра на Западен Берлин със съответната инфраструктура , стандарт на живот и доходност от наеми , е почти същата като в полуциганския квартал "Света Троица" със съответната мръсотия , цигания и "дохгодност" .
Не знам колко луд трябва да си ,за да се заробиш на тази цена . Максимална цена за "Света Троица" при настоящата инфраструктура и стандарт ма живот- 500 евро/кв.м за чиста площ .
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
23-06-2008 - 23:07:27
Инвеститорският интерес по зимните и летните курорти отслабва и много пари се насочват към покупка на селскостопански парцели. Това е обяснението за резкия скок на цените, което дават специалисти в бранша.

Досега земеделските земи стояха някак настрани от истерията на цените на недвижимите имоти в големите градове. Последните месеци обаче стойността и на тези парцели отведнъж отскочи нагоре. Подобни колебания не са особено здравословни, предупреждават експерти. Цените стават толкова примамливи, че много от фондовете, които притежават земя, се замислят дали да не продават
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
23-06-2008 - 23:40:55
и на мен като ми приказваха да купувам акции на Енрон. Изтървах... тръпката...

а това със земеделската земя е поредния балон, 20 процента от земята се обработва, за какво ви е?

В Бг трябва да си луд да купуваш каквото и да , дори и на 1/4 от тези цени не си струва.

пак давам примера че цената на едно жилише = 100 месечни наема.

търсят нови балами че старите ги обрулиха здраво...





Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
24-06-2008 - 11:31:03
малеее куку ти не си добре бе човек наистина , аи стига статиики копи-пеист
ето валката по горе каза 1500 евро би се разделил с жилище в берлин , браво нещо конкретно
гледаи как ставаш банален - в бг трябва да си луд да купуваш каквото и да е дори на четвърт цена
приятелю куку в бг не се обработват 20% от земеделските земи не си хич наясно със земи и парцели и по добре си говори за борси и петрол, аз не съм виновен че натеб декар земя ти е скъп, нито съм виновен че нямаш земя
попитаи някои които притежава земи из добруджа и които взема редовно рентички дали и на колко ще продаде...земята приятелю е недооценена а не надценена има огромна разлика
и понеже много хора четат форума бих искал да кажа , че повечето мнения не са толкова за имотите и развитието в каквато и да е посока , а са против държавата,нацията, имотите , земите и тн.......дори да има много трески за дялане
трябва ли постоянно тук да ми сравняват ус с бг ...я бе знаещите , да вземете да сравните ус с русия а......
храните постоянно поскъпват.....е тези храни от къде идват бе куку да не валят от небето, нали от земята идват ....защо да е евтина ....аз поне 10 пъти съм обяснил обосновано защо земята трябва да е скъпа , аиде сега някои да обясни защо трябва да е евтина
моля учасниците във форума и лично куку да не се обиждат - това си е спор нищо лично...благодаря
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
24-06-2008 - 11:45:08
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> малеее куку ти не си добре бе човек наистина , аи
> стига статиики копи-пеист
> ето валката по горе каза 1500 евро би се разделил
> с жилище в берлин , браво нещо конкретно
> гледаи как ставаш банален - в бг трябва да си луд
> да купуваш каквото и да е дори на четвърт цена
> приятелю куку в бг не се обработват 20% от
> земеделските земи не си хич наясно със земи и
> парцели и по добре си говори за борси и петрол, аз
> не съм виновен че натеб декар земя ти е скъп, нито
> съм виновен че нямаш земя
> попитаи някои които притежава земи из добруджа и
> които взема редовно рентички дали и на колко ще
> продаде...земята приятелю е недооценена а не
> надценена има огромна разлика
> и понеже много хора четат форума бих искал да кажа
> , че повечето мнения не са толкова за имотите и
> развитието в каквато и да е посока , а са против
> държавата,нацията, имотите , земите и
> тн.......дори да има много трески за дялане
> трябва ли постоянно тук да ми сравняват ус с бг
> ...я бе знаещите , да вземете да сравните ус с
> русия а......
> храните постоянно поскъпват.....е тези храни от
> къде идват бе куку да не валят от небето, нали от
> земята идват ....защо да е евтина ....аз поне 10
> пъти съм обяснил обосновано защо земята трябва да
> е скъпа , аиде сега някои да обясни защо трябва да
> е евтина
> моля учасниците във форума и лично куку да не се
> обиждат - това си е спор нищо лично...благодаря


Dival мислите са ти правилни но пропускаш един важен фактор.
Фактора феодализация. Защо например фермерите протестират за това, че изкупните цени са ниски. Много просто - цените на продукцията от българската земя не се определя пазарно а силово. Не са единични случаите, когато всеки опитал се да влезне на пазара е бил прогонван с бой и заплахи.
Цялата работа си е един узаконен и толериран от 2 автобуса разбойници.
Те държат цените на високи нива, те изкупуват на безценица, те ти пращат мутри и чиновници, които да те разсипат ако не си плащаш.


Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
24-06-2008 - 16:44:43
Точно така Хуба, отново валидните преценките не са на теория, а на нашата си действителност. От там всякакви разчети са безпочвени. Защото изкупната цена е много променлив параметър с ниски стойности.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход