Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година

Публикувано от nikolase 
имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 19:44:19
Омръзна ми да чета в форумите прогнози на тъпанари,че имотите щели да падат ,балона се е спукал и т.н .Уважаеми господа цените се диктуват от пазара,едно нещо струва толкова,колкото някои е готов да плати за него.Качвайте се на "влака"докъто е време,иначе направете справка,в крайните квартали на Страсбург например квадрата е 7000Евро.Дали това е евтино за заплатата на обикновения бачкатор там,като се има предвид и огромната данъчна тежест?На документи получава 2000 евро,ама след облагане му остава....познайте колко господа?800 евро.Така,че ако ви се чака ваша работа,но не забравяйте,че в цял свят недвижимите имоти са си непреходна ценност,не по лоша от златото и платината.Инвестирайте докъто е време,иначе горко на децата ви.Успех
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 20:03:39
:} :} smoking smiley НЯМА ПЪК!!!

Продавай ги на твойте си деца, инвестирай ама твойте си пари.

Качил си се на влака и не можеш да слезеш нещо, А?!

Тука имаше едни прогнози преди няколко месеца, че ще грухтят на умряло някой хора :]

Не съм зъл човек, ама някой да се опитва да ме лъже за да ми вземе кинтите нема да стане, отговорът е подобаващ.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 20:33:14
nikolase Написал:
-------------------------------------------------------
> Омръзна ми да чета в форумите прогнози на
> тъпанари,че имотите щели да падат ,балона се е
> спукал и т.н .

Този въпрос вече сме го обсъждали задълбочено между интелигентни хора там:
[forum.imoti.net] и там: [forum.imoti.net]

Който се чувства тъпанар, може да остане тук и продължи да се псува с теб.

И преди да започнете да се псувате, информирай се по-добре тук:
[www.pap.fr]
В Strasbourg усреднените цени сега са: минимална: 1951, средна 2650, максимална 3322
Минималната е паднала, -11.5 % за 1 година.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-21 20:50 от barbaron.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 20:34:28
avatar
"Инвестирайте докъто е време,иначе горко на децата ви"

И на внуците ви, и на внуците ви...
Купете и за тях, щото ако знаете колко ще поскъпват....

Айде, докЪто е време... smoking smiley

А иначе София ще сравняваме със Страсбург като направят европарламент тук winking smiley
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 21:26:35
nikolase не се излагай, моето момче smiling smiley

според това:
https://www.bfai.de/DE/Content/__SharedDocs/Links-Einzeldokumente-Datenbanken/fachdokument,templateId=renderSE.html?fIdent=MKT20060117101904&source=Google&sourcetype=SE
в Страсбург квадрата жилищна площ е 2200Е.

според това:
http://www.payscale.com/research/FR/City=Strasburg/Salary
в Страсбург средната работна заплата е около 45 000Е за година(да кажеме 2200Е на месец чисто)

Ако искаш да имаш еднакво съотношение заплата/цена жилищна площ в Сф и Страсбург то в София квадрата трябва да струва 400-500Е



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-21 21:30 от madcat.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 21:30:53
Както винаги съм казвал нека всеки учасник във форума обяви поне един имот тук
нека реално видим кои на колко наистина е склонен да сераздели с имота си и веднага започваме да коментираме...съгласни ли сте ?
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 22:11:49
Quote

нека всеки учасник във форума обяви поне един имот тук
нека реално видим кои на колко наистина е склонен да сераздели с имота си и веднага започваме да коментираме...съгласни ли сте ?

Хм, съгласен съм, що да не съм съгласен.
Продавам 100-на квадрата за 100 000? (т.е. готов съм да се разделя за толкова)
Също така имам някой свободен лев и съм съгласен с колегите, които твърдят че НИ са добра инвестиция, така че търся да купя такова подобно имотче на около 30 000 левчета.
На това реално съм готов!
И какво се разбра от това? Само че маржина (печалбата на строители, инвеститори....) в НИ е прекалено голям.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 22:22:13
От познати брокери чувам че вече спокойно може да се купи апартамент на топ място и за под 1 200евро на кв/м.Под топ място разбирай Лозенец,Център,Изток.Има ли вече такива сделки,заслужава ли си да се купи на толкова и дали да не се чака спад под 1 000е за кв/м.Имам излишни пари,бих купил,но не на всяка цена.Иначе в Страсбург цените в крайните квартали са близки до тези в Люлин.Знам го от сестра си която често патува до съда там и отсяда под наем , понякога за месец-два.Та чел съм вестник с обяви за имоти точно от там.А и там панелни жилища няма!Средната нетна заплата наисина е около 2 000евро на месец.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 23:35:09
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Както винаги съм казвал нека всеки учасник във
> форума обяви поне един имот тук
> нека реално видим кои на колко наистина е склонен
> да сераздели с имота си и веднага започваме да
> коментираме...съгласни ли сте ?

Dival, не го пожелавам на никого, но един собственик би бил склонен да продаде на всяка цена ако изпадне в безработица или не успява да си изплати заема при една евентуална икономическа криза.
Re: имотите ще поскъпват постепенно с 20 % на година
21-06-2008 - 23:41:16
на nikolase май нещо му се е разместил паркета smiling smiley с това "нарастващо" население и с % на хората със собствени жилища, и с новите построени... май ще има и за правнуци
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход