Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Особености на местния пазар или daydreaming?

Публикувано от кара_Кольо 
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:10:22
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря, Барбарон, знам, че янките са маниаци на
> тема статистика. Интересува ме по-скоро обаче тази
> статистика в каква степен се манипулира, при този
> гръм на имотния им балон.

Не ме разсмивай ! Може ли да се манипулира орбитата на земята около слънцето (засега) ?
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:11:53
До Combat.
Да , бил съм в Бургас. Доста често ходя , защото имам бизнес там и бивша жена :-)).
Тесните улички - пример е "Цар Симеон"(бившата "Републиканска"winking smiley.Трафика е ужасен , а е основна артерия за тази част на центъра. Околните улички са още по-зле.Място за паркиране има единствено на площада и то не винаги.Ами за "Меден Рудник" трафика.По-зле е от колкото в София за "Младост".Лятото ще е кошмар , като тръгнат туристите. Колкото до селянията , прав си ,че тя е навсякъде и в София също преобладава , но София не беше тема.
Не си ли съгласен , че града се презастроява ? Хубаво ли ти , като виждаш в какво се превръща любимия ти град ? Имам доста близки хора там , както и лични интереси , така ,че на мен ми пука. И всички приятели гласуваха за Митко Николов с надежда.
А Камелия ще попитам , ти как преценяш хората кой от къде е? Как квалифицираш някой , че е комплексар ? Такова безпричинно агресивно поведение имат сексуално незадоволените и вероятно непривлекателни жени. Разходи се довечера до "Брилянтин"- там има доста застаряващи недоебки и може да ти излезе късмета ,та да се успокоиш :-))
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:15:42




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-20 13:40 от barbaron.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:32:51
avatar
alex_dilan Написал:
-------------------------------------------------------

> А Камелия ще попитам , ти как преценяш хората
> кой от къде е? Как квалифицираш някой , че е
> комплексар ? Такова безпричинно агресивно
> поведение имат сексуално незадоволените и вероятно
> непривлекателни жени. Разходи се довечера до
> "Брилянтин"- там има доста застаряващи недоебки и
> може да ти излезе късмета ,та да се успокоиш
> :-))
>

"Преценяваш" се казва! И по тази думичка мога да разбера, че не си роден в София. Нагледала съм се на присадени софиянци,които с хъс оплюват мястото, от което са дошли. По същия начин се държат и голяма част от заминалите зад граница.
А това си е проява на откровен комплекс за малоценност. Желание да се изкараш по- голям католик от Папата, че никой да не се осъмни в несофийския ти произход.
Ако си направиш труда да проследиш темите, ще се убедиш, че никой софиянец не е тръгнал да оплюва което и да е населено място.
На просташките ти изцепки не обръщам внимание- те са нагледно доказателство за интелектуалната ти немощ и липсата на първите ти 7г. winking smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:48:28
аааа без да разкривате на камито проблема с мъжете, че става още по-люта!
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:49:44
alex_dilan

не ми се гледа презастрояване където и да е...живял съм и в София няколко години...остави това, че съм ходил по-преди всяка седмица в този град. Винаги съм го казвал, няма град, който да е предвиден за еди колко си хора. София била предвидена за .......брой хора. Егати новаторската урбанистична теория. Ню Йорк за колко е бил предвиден дето е като Бургас само че без езера, а на острови? Бостън, Чикаго, Париж......? Че то един мегаполис като Истанбул е по-уреден от нашата столица...Ориента! Това е така, защото няма планиране, има едни пари, които трябва да се изперат, демонстрират, "инвестират" ВЕДНАГА и на на никой не му дреме какво следва после.


Дали ще стане така с Бургас? Не знам, по-скоро не. Центъра на Бургас може да е малък /то не че софийския е кой зна еколко голям де/, но това е и предимство. Все още има петна за паркинги. Оставяш си колата близо до центъра и обиколката на самия център ти е 10 минути. Ако живееш в Лазур, Братя Миладинови, Възраждане, Зорница дори въобще не ти трябва кола. Много рядко ползвам и моята в града.
Но е много по-чисто, признай го. Както и градинките, Йоан може и да не правеше друго, ама поне градинки и паркове направи.


Що се отнася до заплащането, вече посочих, град на море икономически умрял няма. Особено ако е голям транспортен, промишлен и логистичен център. Особено ако е близо до най-големия български курорт.


Ако има някакъв проблем този град това е здравеопазването, в това отношение София, Варна, Пловдив, Стара загора дори са значително по-напред. Но надявам се с новата клиника на Чирков в Поморие нещата да се оправят. :]
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:59:39
avatar
tsekata Написал:
-------------------------------------------------------
> аааа без да разкривате на камито проблема с
> мъжете, че става още по-люта!

Не се ври в шамарите, че да не туря на масата твоя проблем. Нали се разбрахме,че ще си мълча, а ти няма да налиташ като не си готов.......... :} :} :} :}
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 13:59:41
Камелче, не се заяждам, дай да уточним едно нещо обаче...какво имаш предив под софийски произход? Да кажем София 1878 Освобождението е едно 3 000-но село без една павирана улица с един вмирисан конак. Да кажем, че твоите прадеди не са от тези 3000. Да кажем, че баба и дядо са нарамили дисагите и от близкото село Горна малина са дошли в пред 30-40-50 години социалистическия мегаполис, мечта за всеки партиен функционер и бачкатор. Тогава какво ли са си казвали още по-старите софианци за тях? Дали не е същото като теб за сегашните мигранти.

Или другата хипотеза, колко години трябва да живееш в един град, за да се наречеш софиянец, бургазлия, пловдивчанин. Аз от 13 години живея в 3 различни града, като малък съм расъл по двете села, живял съм и в чужбина. Е, ако дойда в София пак да живея по една или друаг причина, как ще ме определиш, като софиянец, бургазлия, американец или просто ....натрапник? smoking smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 14:23:43
avatar
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелче, не се заяждам, дай да уточним едно нещо
> обаче...какво имаш предив под софийски произход?
> Да кажем София 1878 Освобождението е едно 3 000-но
> село без една павирана улица с един вмирисан
> конак. Да кажем, че твоите прадеди не са от тези
> 3000. Да кажем, че баба и дядо са нарамили
> дисагите и от близкото село Горна малина са дошли
> в пред 30-40-50 години социалистическия мегаполис,
> мечта за всеки партиен функционер и бачкатор.
> Тогава какво ли са си казвали още по-старите
> софианци за тях? Дали не е същото като теб за
> сегашните мигранти.
>
> Или другата хипотеза, колко години трябва да
> живееш в един град, за да се наречеш софиянец,
> бургазлия, пловдивчанин. Аз от 13 години живея в 3
> различни града, като малък съм расъл по двете
> села, живял съм и в чужбина. Е, ако дойда в София
> пак да живея по една или друаг причина, как ще ме
> определиш, като софиянец, бургазлия, американец
> или просто ....натрапник?


Знам историята на София, знам че всички сме със селски корени. В този смисъл, дали си първо, второ или намкое си поколение,родено тук, или си дошъл като дете и си отраснал в града, няма никакво значение. Няма значение и ако вчера си дошъл, / въпреки че ще те приема като натрапник, просто защото вече София се пука по шевовете и си ходим по главите, но това е друга тема/.
Всичко опира до вътрешното чувство на човека. От дете съм посрещана първоначално с неприязън като "нафуканата софиянка". После хората разбираха, че няма такова нещо. И знаеш ли какво се оказва- нафукано и безпардонно се държат хора, дошли в "големия град", уж да станат софиянци, но запазили чувството си за малоценност от факта, че са се родили някъде "на село". Избиват го, като плюят по всичко, което са оставили зад гърба си. Ето, срещу такива реагирам. smiling smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
20-06-2008 - 14:27:58
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> tsekata Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > аааа без да разкривате на камито проблема с
> > мъжете, че става още по-люта!
>
> Не се ври в шамарите, че да не туря на масата твоя
> проблем. Нали се разбрахме,че ще си мълча, а ти
> няма да налиташ като не си готов..........
>
>


:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-20 15:11 от tsekata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход