Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Особености на местния пазар или daydreaming?

Публикувано от кара_Кольо 
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 23:10:21
Какъв развиващ се град е Бургас ? Освен строителство на жилища, там няма вече никаква индустрия. Лукойл е чужда компания със седалище в София.Работниците там получават под 500лв. заплата. Летището е сезонно(3месеца).Пристанището е зависимо от Кремиковци и обречено на изместване от солунското.Цялата промишлена зона е срината и на нейно място строят търговски центрове. Показателно е това , че зимата през седмицата няма къде човек да пие една ракия след 24ч. , освен на бардак(само три). Почти целия нощен живот се държи от един мошеник , който застреля съдружника си(Ваклин Стойновски). Хората тук в София , дори не си и представят бандити , като Митьо Очите и Кела. Това е работническо-селски град, където цените са по-високи от София , защото има наплив на забогатели от въздуха селяци , продали нивичките си по крайбрежието.
Града има елементарна инфраструктура с няколко широки(4 платна) булеварда , никаквки паркинги и тесни улички в центъра между нагъчкани кооперации на по7-8 етажа. Хората се бият за паркоместа. 60-70% от випуските на елитните гимназии и повечето по-кадърни младежи остават след ВУЗ в София или Варна , а града се "обогатява" със селяндури , които между впрочем идеално му пасват. Заплатите са с 30% по-ниски от София , а цените на услугите са дори по-високи , заради по-малката конкуренция(на стоките са равни навсякъде). Морето е три месеца , ако държиш на студ, иначе два.
Иначе в града има въздухари и сноби , които не отстъпват на варненските и живеят в измислен свят , все едно са на фенската ривиера и са с потомствени титли :-))
А , че от 18 години няма кино и повече от една дискотека. Че хората на улицата се познават , като в Тутракан , няма да говоря. Голямо качество на живот.
Мисля , обаче , че цените на имотите имат връзка с гореизброеното , а не с маркетинговия подход на заинтересованите.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 23:20:43
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> другото обяснение е че с бясното развитие ан Бг и
> замогването на народа лева става много скъп и
> хората се избиват да търсят левове, затова и
> трудно се намират и банките предлагат премия.
>
> т.е скоро да очакваме курс 1 лев = 10 евро.

Аз имам 2хил.лв. Комшийката също има 2хил.лв Куку пък има 1000евро. Аз си купувам 20хил. евро. Тя си купува с тях пералня1X1000лв и сушилня1X1000лв.

А ти Куку, тогава, какво ще си купиш, като нямаш левчета, а само евро, $

Сетих се!
Купуваш и ти 1 пералня и 1 сушилня общо, да речем, за 1000 евро и ги внасяш в Бг, продаваш ги за 2хил. лв/20хил. евро/.

Ако пък решиш да внесеш няколко контейнера, какво ли ще стане с търговския баланс?


smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 23:36 от Muza.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 23:25:34
След подобно описание всички икономически обосновки,анализи и предвиждания просто бледнеят
алекс браво и благодаря за инфото...има там едно две неща с които не съм съгласен ама аиде
например за селянията....ами тя селянията е състояние да духа дет се вика ,едва ли в този хубав град всички са една категория...........но ставнението с тутракан беше повече от добро аз бях забравил че има такова място ................
малко стана кат бат боико по изборите дето го беше яд че е загубил полски тръмбеж..........
но принципно си маи много много прав smiling smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 00:54:22
Обаче, Куку, ние ще навъртим 4-5-6млрд. лв излишък и при 1лв=10 евро, ще имаме 40-50-60млрд евро.
Не могат ни стигна Хамериканците.smiling smiley

Докато не го изхарчим....



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-18 01:01 от Muza.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 10:40:41
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Обаче, Куку, ние ще навъртим 4-5-6млрд. лв излишък
> и при 1лв=10 евро, ще имаме 40-50-60млрд евро.
> Не могат ни стигна Хамериканците.
>
> Докато не го изхарчим....
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 06/18/08
> 01:01AM от Muza.
Ето тук вече влизаме в една друга наука: зоология на безгръбначните, по-специално зоология на родната политическа фауна. Фундаменталния въпрос е:
Могат ли родните ни политици да "усвоят" 60 млрд. евра бюджетен излишък или ще им се пукне "чувството"?
Моето мнение е че макар много да искат, няма да могат. Те завалите едни нищо и никакви 6 млрд. не можаха да "усвоят" без да ги разбере целия свят, че какво остава за 60.


Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 10:47:14
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> И друго- в
> посочения от теб апартамент се събуваш и влизаш на
> тази цена. А имотът с панорамата е гола поляна.

само ти си една гола поляна... на кой свят живееш?

Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 10:50:53
кара_Кольо Написал:
-------------------------------------------------------
> Muza Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Обаче, Куку, ние ще навъртим 4-5-6млрд. лв
> излишък
> > и при 1лв=10 евро, ще имаме 40-50-60млрд
> евро.
> > Не могат ни стигна Хамериканците.
> >
> > Докато не го изхарчим....
> >
> >
> >
> > Редактирано 2 пъти, последният път 06/18/08
> > 01:01AM от Muza.
> Ето тук вече влизаме в една друга наука: зоология
> на безгръбначните, по-специално зоология на
> родната политическа фауна. Фундаменталния въпрос
> е:
> Могат ли родните ни политици да "усвоят" 60 млрд.
> евра бюджетен излишък или ще им се пукне
> "чувството"?
> Моето мнение е че макар много да искат, няма да
> могат. Те завалите едни нищо и никакви 6 млрд. не
> можаха да "усвоят" без да ги разбере целия свят,
> че какво остава за 60.
>
>
>


:}
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 15:13:33
Вай -вай-вай alex_dilan !
стилът ти ми е много познат !
Явно си ял доста пердах в Бургас или около него щото ние тука така постъпваме със "софийските мекерета " дето са всинца от по-далечни или по -близки софийски села ама се изживяват като патриции . Иначе трудно ви изтрайваме като "налазите "града ни като хлебарки през сезона- отврат сте с кухото си самочувствие и смешно-нахално поведение.
А за икономиката на Бургас не се притеснявай . До 1990 год. имахме втората по обем и печалба икономика след София -област - нали се сещаш ,че след тоталната "капитализация и "демократизация " пак ни е останало повече отколкото на другите.
И не ми говори за Софийския нощен живот - мутро -гейски заведения , чалга-парвенюшка среда и мноого бандити -бизнесмени с добре платени манекенки "на повикване" . Имаше навремето един бургаски депутат, който предложи София да се загради с цистерни с бензин и да се запали . Звучи ексцентринчно но... сигурно е прав.
Защото нормална държава в света ,чиято столица да живее и съществува на гърба на всички останали няма. Ами София е била винаги едно голямо НИЩО в икономическо и кадрово отношение .Ако не е столица и да се издържа половината население от бюджета /всякакъв калибър държ.чиновници/ и ако не са всички икономически централи там /като на Лукоил / - ще ядете доматите с колците - като дедите си отпреди стотина години .
Много вредно място сте -Център и източник на корупцията и беззаконието!
За софийската инфраструктура - като изключим центъра на "жълтите павета - останалото наистина е по-зле и от Тутракан.Човек за 15 мин. по ломското или друго подобно се нагълтва с прахоляк като миньор в силикатна мина - околните гледки са "без коментар". И кмета ви е готин - сицилиански бонбон в униформа.
winking smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 15:17:53
абе status, alex_dilan е от Бургас и като чета един от малкото останали нормални хора в този град май...

а ти кажи сега как вървят тристайните в меден рудник и кога ще смъкнат цените?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-18 15:19 от tsekata.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
18-06-2008 - 15:26:49
Мноо грацки (бургазлии) се събрафме. В тоя ред на мисли - мен повече ме интересуват тристайните в "Славейков" - ще падат ли или напротив?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход