Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Особености на местния пазар или daydreaming?

Публикувано от кара_Кольо 
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 21:52:54
а между другото , други учасници във форума говорят едно и също вече много дълго време дано си направил забележка и на тях....че и линковете които се пускат и те са еднакви...успех
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:10:56
за съжаление асен 1975 е прав - макар и от разстояние.
вече има строителни фирми и предприемачи в бургас и сл.бряг ,които страдат от остра липса на пари, с които да завършат започнато на кредит строителство .
тези са планирали да продават "на зелено" но продажби няма или са малко а банките в момента не са склонни да кредитират допълнитеилно щото техните анализатори имат мозък в главите си. впрочем имам въпрос към знаещите от форума.
Защо банките усилват не кредитната а "депозитната" си експанзия ?.Дали търсят свежи и реални пари за да продължават да раздават ипотечни/инвеститорски кредити в строителството или целта е да подобрят нарушената си ликвидност поради "лоши " ипотечни кредити ,които естествено не признават публично? Защо тръгнаха в последните дни едни бодряшко-оптимистични прогнози за светло икономическо бъдеще на фона на галопираща инфлация и липса на информация за реалния размер на "лошите" кредити .Не се връзва някак си да има близо 30 млд. вътрешна задлъжнялост а високо ниво на необслужвани кредити да няма.
по официална статистика индустрията и селското стопанство са около 36% от икономиката т.е. само в тези 36% се създава реална принадена стойност и приход. Как го връзват този баланс с нищонепроизвеждане ? sad smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:11:49
dival : Не ме подминавай.Oбясни ми за агрономите,че нещо не схващам? Имам и наследствени земи.Много добре знаеш че от аренда,получаваш горе долу-среден пръст.
Така че ако си купувaш земя,по-добре да разбираш нещо(агроном).Това че в БГ всички са като овцете(цитат) е друг въпрос.Някой да изреве че имa далавера:и всички полудяват!
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:15:20
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Изобщо ама хич даже не мога да се съглася -събуваш
> се и влизаш,къде влизаш в панелен коптор с евтина
> дограмичка и какво да го правя гадния панел с
> комшии които си хвърлят боклука през
> терасата...това е направо прекалено европеиско за
> мен......
> Голата поляна има много повече възможности и наи
> мързеливата от тях е тези 1000кв.м да се разделят
> на 2 по 500 като се даде едното парче на строител
> срещу една вила например , която вила пак ще си
> бъде до ключ и когато след 8 месеца или година е
> готова спокоино можеш да си я даваш поднаем и да
> си живееш където си искаш
> 4 стаи по 2 легла =8 легла по 10лв (минимум) на
> легло=80лв на ден по 30дни=2400лв
> да не забравяме че освен летния сезон вили се
> търсят и зимата особенно около и след студентския
> празник
> на нова година 5 семеиства наехме луксозничка вила
> 500 лв за два дни
> така че извини ме Камелия ,но наистина всеки си
> има мнение а моето е че 1000кв.м на морето са
> повече от 100кв.м в люлин
> аз не познавам заможен човек които харчи 100 000
> евро за панел......


Пак смесваш нещата. Говорим за основно жилище на човек, работещ в столицата и имащ нужда да живее целогодишно там.Ще ти повторя, че на тази сума, апартамента е идеално ремонтиран, със сменено всичко, което се сетиш! Това клише "панелен коптор" е тъпо и няма нищо общо с действителността. Поразходи се в Люлин и виж какво се предлага. Боклук може да хвърля през прозореца си всеки- където и да живее. Зависи от степента на опростачаване.
Това, което ти описваш, е бизнес. В който трябва да вложиш многото пари и да чакаш възвращаемост.
Просто не може да се прави съпоставка на двете оферти. В различни сегменти са и нямат пресечна точка. smiling smiley
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:25:38
Да Камелия ,съгласен съм с теб две различни неща са......
gorje-разконсперира ме....
ако имаш наследствени земи значи си наясно с много неща..........
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:36:26
Защо банките усилват не кредитната а "депозитната" си експанзия ?.Дали търсят свежи и реални пари за да продължават да раздават ипотечни/инвеститорски кредити в строителството или целта е да подобрят нарушената си ликвидност поради "лоши " ипотечни кредити ,които естествено не признават публично? Защо тръгнаха в последните дни едни бодряшко-оптимистични прогнози за светло икономическо бъдеще на фона на галопираща инфлация и липса на информация за реалния размер на "лошите" кредити .Не се връзва някак си да има близо 30 млд. вътрешна задлъжнялост а високо ниво на необслужвани кредити да няма.
по официална статистика индустрията и селското стопанство са около 36% от икономиката т.е. само в тези 36% се създава реална принадена стойност и приход. Как го връзват този баланс с нищонепроизвеждане ?

---------------------------------

моята теория е че:
1. искат да минимизират загубите си като накиснат местни вложители а си върнат заемите към централите в чужбина.
2. имат недостиг на пари защото от чужбина (банките собственици) им ограничават парите.

иначе е странен депозит с 7 процента лихва при условие че лева е фиксиран и уж стабилен към еврото а лихвеният процент на еврото е половината на тези 7 процента.

име и един друг интересен момент в Бг.
банките раздадоха кредити на селскостопански производители срещу бъдещи субсидии от евросъюза който сега ги няма... и става много интересно как ще се връщат...




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-17 22:38 от kuku987.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:42:26
може пък и банките да обръщат тези левчета в евро и да ги стискат тези евра и при обезценяването на лева до 1 евро за 4-5 лева като за отскок да се облажат като изплатят обратно инфлирани левчета.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:44:58
другото обяснение е че с бясното развитие ан Бг и замогването на народа лева става много скъп и хората се избиват да търсят левове, затова и трудно се намират и банките предлагат премия.

т.е скоро да очакваме курс 1 лев = 10 евро.
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:47:59
[www.trud.bg]
еи тука вече и аз се смях...
Re: Особености на местния пазар или daydreaming?
17-06-2008 - 22:55:34
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> gorje
> По принцип има сот и охранителни фирми които пазят
> срещу определен абонамент , даже изобщо се учудвам
> че не споменаваш това
> а колкото до земите и парцелите , да наистина
> съветвам които е решил да влага пари в имоти да
> вложи точно там ...защо ли ...ами всичко друго
> така или иначе ще си понижи цената , но разбира се
> аз няма да споря и ще приема забележката ти , но и
> ти се съгласи с мен че просто един забит панел да
> струва 100 000 евро аиде сега......а за
> агрономистите ...наистина бих приел че се изказваш
> съвсем неподготвен, но съм широка душа и този път
> ще подмина все едно не съм прочел.....

СОТ във Варна един магазин в града не може да опази, че за някаква вила насред нищото ще ми сварят...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход