Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на парцел, варна, Гръцката махала

Публикувано от Zrfv 
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 12:28:25
Zrfv, нито ме удиви, нито ме накара да завиждам, просто ме разсмя smiling smiley Като топъл хляб се продават, ама на цени с 15-16% по-ниски smiling smiley
Укора сам си го заслужи (макар, че моето определение би-било по-различно от `алчен собственик`), след като на въпроса за характеристиките на имота ти, ти отговаряш с бомбастични цифри, явяващи се стойност на нещо, което е още далечно бъдеще.
r_stoma ти е написал някои от нещата, които трябва да се знаят, за да може да се даде някаква оценка на парцела. На първо място е неговото местоположение. Правиш аналогия с Гръцката махала, но в същото време казваш, че имота не е там. Е, къде е тогава? smiling smiley От там нататък са важни застроителните параметри... има ли ПУП изобщо или няма? Лице на парцела, дълбочина, форма, предвиждано застрояване и т.н.
Ако наистина се интересуваш сериозно, би трябвало да си поровил във форумите и да си прочел няколкото теми, в които надълго и нашироко е обсъдено как се определя приблизителната цена на парцел в строителни граници.
Ето ти една реална оферта, според която, преценявайки доколко твоят имот отговаря на нейните параметри, ще можеш сам да си отговориш на въпроса "Колко струва парцела ми?":
УПИ 120 кв.м
да кажем, че се намира в Гръцката махала smiling smiley
има одобрени проекти и разрешение за строеж, напълно изрядна документация
РЗП - 600 кв.м
цена - 450 000 евро

към Zrfv
24-06-2008 - 12:32:02
И поднасям извиненията си за тънката ирония!
Нищо лично! Напълно добронамерена съм.
Просто не се стърпях smiling smiley
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 12:34:19
Milamila, няма такова нещо, като УПИ 120м2.
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 13:29:49
@r_stoma
Благодаря ти за отговора. Това е друго вече smiling smiley Не се дразня, хуморът ми е такъв просто winking smiley Проверил съм почти всички от изброените от теб въпроси. Дори ме посъветваха да платя на архитект да разработи нещо като 'проекто-ПУП' (каквото и да означава това smiling smiley, цитирам просто думите на този, който не посъветва), за да се види по-конкретно какво може да се построи там. На прима виста е РЗП-то посочено по-горе. Вметнал съм и цената на потенциалния имот неслучайно, защото мястото има излаз на търговска улица, което дава отражение върху нея. Мисля, че има логика. Не, че съм тръгнал да се бия в гърдите или нещо от сорта smiling smiley
Също така ми е ясно, че няма как да получа точната оценка на имота във форума. Просто търся начин да си сверя часовника smiling smiley

@ Milamila
Благодаря ти за добронамереността winking smiley Няма за какво да се извиняваш. Нормално е да има подобни полемики. Все пак е форум, дори те разбирам до голяма степен smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход