Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на парцел, варна, Гръцката махала

Публикувано от Zrfv 
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
22-06-2008 - 01:20:00
може би повечето не знаят но гръцката махала във варна хич не е за подценяване
малк и на мен прекалено ми се вижда с тези нули но определено има цена
попитаи 2-3 агенции уж че не знаеш и след седмица ще те потърсят сами
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
22-06-2008 - 09:11:19
Нулите са верни winking smiley Първите две цифри ще са различни евентуално smiling smiley
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
23-06-2008 - 15:37:30
Zrfv, добре си чул за парцела с голямата цена, ама сигурно не са споменали, че на цена от 2 500 евро/кв.м купувачите НЕ се избиват да купуват студиа и маломерни апартаментчета, пък било то и в Гръцката махала smiling smiley
За да получиш отговор на твоя въпрос, ще трябва да дадеш доста повече информация за парцела, защото цената се определя именно от цял куп подробности (явно незначителни за теб на фона на числата 1,5 и 1,8 млн), а не от ПРЕДПОЛАГАЕМАТА стойност на ЕВЕНТУАЛНАТА сграда, която МОЖЕ БИ ще бъде построена.
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
23-06-2008 - 15:55:02
Milamila Написал:
-------------------------------------------------------
> Zrfv, добре си чул за парцела с голямата цена, ама
> сигурно не са споменали, че на цена от 2 500
> евро/кв.м купувачите НЕ се избиват да купуват
> студиа и маломерни апартаментчета, пък било то и в
> Гръцката махала
> За да получиш отговор на твоя въпрос, ще трябва да
> дадеш доста повече информация за парцела, защото
> цената се определя именно от цял куп подробности
> (явно незначителни за теб на фона на числата 1,5 и
> 1,8 млн), а не от ПРЕДПОЛАГАЕМАТА стойност на
> ЕВЕНТУАЛНАТА сграда, която МОЖЕ БИ ще бъде
> построена.
>
Миламила, за пазара на маломерни апартаментчета и студия имам информация от близък, който за свеобщо удивление (а може би и щипка завист) успява да ги продаде 98% преди завършването на сградата. Вярно, че цените му са 2100-2200 за квадрат за този тип жилища, но все пак...
А човекът е инвеститор, не просто брокер на НИ winking smiley
В поста ти долавям познатия ми до болка от този форум тон на укор към 'алчния собственик', отправен за сетен път от изтъкания от добронамереност труженик в сферата на НИ winking smiley
Кажи ми каква информация ти трябва за да дадеш резонно мнение (или просто догатка :ami: )за цената! Кажи кои са подробностите, които те интересуват и по възможност избягвай тънката ирония, за което ти благодаря предварително
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
23-06-2008 - 23:44:19
2500 евро в гръцката махала във Варна? За половината ще ви уредя апартамент/кондо в Торонто. реална квадратура, в хубав район.
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
23-06-2008 - 23:55:05
и стига с това изтърване, никой нищо не е изтървал. Нали цените само ще растат? с по 20-30 процента на година? не е ли по-добре да купиш на 1000 евро за да продадеш после на 10 000 вместо тези балами купили на 100 и продаващи на 1000? (повече от 300 000 само на този сайт, не мож ги разбра тези хора защо продават, изтърват бъдещата далавера когато цените ще са по 20 000 евро на квадрат. за идеална част панелка в София.)
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 08:05:46
Ако се състои продажбата, веднага ще изтичам да взема един от евтините Канадски апартаменти. Силно се заинтригувах от идеята да заживея имигрантски живот в жилище на престъпно сносна цена. Сега ще седна да помисля какво да правя с останалата част от сумата, че явно доста ще останат, а също е явно, че няма 'игра' да се инвестира в Канадски имоти при тези смущаващо ниски и стабилни цени....

Все пак някой по темата дали няма да може да каже нещо :ami:
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 09:26:02
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> А колко м2 трябва да е един парцел в центъра на
> Варна, че да може да се нарече такъв по твоите
> стандарти 2-3 декара, може би?
> Долавям иронията ти, но не разбрах кое беше
> гнилото, което ти долови Наистина ли не знаеш
> какво може да се построи на 200 м2? Ще ти
> отговоря с думите на средностатистическия лаик -
> посетител във форума, макар че, ако не ме лъже
> паметта, ти си запознат много по-добре с материята
> . Та отговорът ми е 4 етажа по 160м2 всеки, т.е.
> 650-700 м2. За някои може да е нищо работа (гледам
> има хора, които боравят с милиарди ), но за мен е
> било достатъчно важно за да си пусма тема тук.
> Не си правя илюзии нито, че парцелчето е голямо,
> нито че е безсмислено скъпо. Помолих за прост
> отговор на простичък въпрос.

Zrfv, не според мен - не се мисля за толкова важен, че да определям норми за устройство на териториите. Изискването за минимална площ на УПИ е по ЗУТ - чл. 19.

Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 10:14:40
Добре, нека го наречем 'парче земя' тогава. Все нещо може да се построи на него, си мисля аз. :ami: Не е предвиден за озеленяване така или иначе и струва повече от някои 'истински' парцели. Не това е важното.
Учудващото е, че сме на 2-ра страница на темата вече, а никой не е казал нищо конкретно по питането ми
Re: Цена на парцел, варна, Гръцката махала
24-06-2008 - 11:14:50
Zrfv , не се дразни. Дали е самостоятелен парцел или е част от УПИ има голямо значение за цената. Щом искаш да получиш мнение за цена, то това трябва да се знае, защото е от голямо значение. Скоро имах подобен случай - маломерен имот (ъглов) 230м2 в студентски град в София. Собственика (млад и много пробивен бизнесмен) си мислеше, че там може да построи чудеса, а накрая му разрешиха само трафопост. Единствения му вариант да изкара нещо от имота, беше да се обедини със съседните имоти, ама те си бяха големи по 1500 - 2000м2 и не пожелаха. Голям вой беше, все едно някой му е виновен. Дано при теб не е такъв случая - не злобея и не завиждам. Искам само да кажа, че цената на един м2 може да е много различна. Щом ще продаваш, проучи района - има ли регулационен план, има ли застроителен план, може ли на твоя имот да се осигури транспортен достъп (задължително за УПИ), кои са ти съседите (евентуално ако също са маломерни, да се обедините и заедно на търсите купувач) Нещата никак не са прости и едва ли някой ще се ангажира да каже цена без да е изяснил кое как е.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход