Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Анкета: Колко време имат продавачите?

Публикувано от dragula 
Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 12:54:40
Да не обсъждаме, дали и кога цените ще паднат два пъти.
Някои го обещават за юни 2009, а до края на 2009 да паднат 5 пъти.
Куку предвижда даже да паднат 20 и повече пъти, но не съм засичал за кога го предвижда. Може и това да стане, но да видим нещо по-реално като начало.
Нека всеки, който продава имот, ако има желание да сподели каква нагласа има да чака и колко време му позволява да чака ситуацията в която е - съотношение приходи/разходи най-вече.

Това е за продавачите.
А това е за купувачите:

[forum.imoti.net]

Постарах се въпросите и отговорите да са симетрични.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-20 20:55 от dragula.
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 13:30:20
Драгула,
Интересен въпрос, интересни отговори и множество възможни хипотези.
Варианти 8 г. и 16 г. субективно възприемам като практически равнозначни на: никога няма да продам под обявена цена.
Предлагам да ги махнеш.
4 г. Хм. Искам да продавам ама мога да чакам 4 г. Интересно. Помисли пак.

Предполагам, че отговорите ще се съберат именно при дългите срокове. Все пак интересите са първо място и от политически съображения продавачите са заинтересовани да внушават на купувачите, последните да не си правят илюзии за по-ниски цени, а да избързат с покупка срещу скромна отстъпка.

Ще има люта битка.
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 13:33:12
А, в интерес на истината следва да се каже, че и "провокатори", което в случая би занчело предрешени като продавачи откровени кандидат купувачи ще гласуват точно обратното, пак по политически съображения. Продавам веднага на каква да е цена :-))
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 13:43:06
За съжаление анкетите не могат да се редактират.
И аз мисля че 8г. и 16г. са равнозначни на "Никога няма да продам на два пъти по ниска цена" Макар, че за единични случаи, знам и за по-дълги срокове. С прекъсвания разбира се.
Пуснал съм две симетрични анкети за купувачите и продавачите. 10 възможни отговора са малко, за да събера двете анкети в една. А след като има 10 отговора, реших да ги използвам всичките.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 13:44:28
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> А, в интерес на истината следва да се каже, че и
> "провокатори", което в случая би занчело
> предрешени като продавачи откровени кандидат
> купувачи ще гласуват точно обратното, пак по
> политически съображения. Продавам веднага на каква
> да е цена :-))


Това е ясно. Но и ние не сме прости. Веднага ще ги усетим. И ще ги преброим. winking smiley
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 14:52:32
А пък на мен какво ми направи впечталение - две анкети, според които до момента кандидат-купувачите са 21, а кандидат-продавачите - само 5. Това значи ли, че предлагането е 4 пъти по-малко от търсенето? Или просто тези анкети нямат особен смисъл.
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 15:00:49
''Колко време имат продавачите '' Ами зависи кой на къв зор е smiling smiley
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 15:09:54
На мен какво впечатление ми правят двете анкети:

В първата (за купувачите) става дума за това - колко време бихте чакали, за да си купите имот, който харесвате. Значи, не става дума за ползата от имота, а за това дали бихте чакали известно време, за да закупите имота, който харесвате.
Вижте, смятам, че има много по-хубави имоти, от тези, с които разполагам. И от тази гл.т. ще купя тогава, когато ще имам пари да го направя. Дали ще е 2 пъти, 3 пъти и пр. по-ниска цената, няма значение. Друг вариант е, че мога да продам жилището, в което живея, за да получа по-хубавия имот ( този, който ми харесва). Въпросът е, за колко пари мога да продам сега съществуващия имот, и мога ли за тези пари, които струва харесвания от мен да ми стигнат, за да бъде моя собственост.

Във втората анкета ( за продавачите) пак не става ясно зора на продавачите, за да продават. Лично аз бих казала, че ще се наложи да продавам тогава, когато данъчната тежест стане огромна, и да не мога да продължа да я нося. От гл.т. на строителите, вероятно ще имат друго решение, но то пак е в зависимост от "зора", на който са подложени - заеми, съдебни претенции и пр.

Това са лични разсъждения и не ангажират никого. Още повече, да се разберат някои тенденции в писхологията на купувачи или продавачи.
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 15:10:49
И в тази тема е според зависи....зависи кои каква нужда от пари има
И нещо друго -офертните нива са около 1000 , обаче тук там се появяват оферти които са с дори 50 % по ниски...и вече всеки продавач ще се съобрази със самия пазар....
Помните ли преди няколко години как алуминиевата дограма се смяташе за наистина голяма екстра? Тогава тези които продаваха се надпреварваха да хвалят (гръцкия теракот и раед други дреболиики
Сега пак натам са нещата -идва купувач прави оглед и казва колко е готов да плати(които има зор ще продаде) , които няма ще си го държи ...за да има за децата.....
Истната е че пазара в момента е наникъде и нито едната нито другата страна знае как да реагира
В такива ситуации първите винаги печелят и си мисля че които пръв предложи по-разумна цена ще продаде....
Re: Анкета: Колко време имат продавачите?
15-01-2009 - 15:44:30
Точно от зора зависи.
Всеки отговаря за себе си според собствения си зор. А изводите се правят на базата на 100 и повече отговора.
Като обща бройка хората, които имат желание да си купят имот са повече от продаваните имоти, но не могат или не искат да сключват сделки на тези нива.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход