Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет

Публикувано от ivank 
Съвет
02-11-2008 - 22:29:13
Искам съвет. Предлагат ми магазин на самата главна улица в Пловдив. Магазина е 50 м2 и ми го предлагат на 7000 е м/2. В момента има наематели за 3000 /е месечно.
Според вас заслужава ли си инвестицията като се има предвид че в Пловдив се изграждат около 4 огромни МОЛ-а ?
Re: Съвет
02-11-2008 - 22:36:10
да
цената е по-малко от 120 месечни наема - 10 години.
Наемите на бул. Витоша в София не са се повлияли от двата мола. Ще видим какво ще стане като направят още.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Съвет
03-11-2008 - 01:54:20
а това дали е верно че тия дават 3000 на месец да не те клати продавача нещо
Re: Съвет
03-11-2008 - 02:49:17
Това е от огромно значение, но може лесно да се провери. Така че го направи.


КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Съвет
03-11-2008 - 09:20:26
Не се наемам със съвет, но като смяташ, имай предвид и данъците които ще плащаш - ДОО 270е на месец + сгради и смет.
Re: Съвет
03-11-2008 - 14:37:47
3000е за 50м2 е напълно нормална цена за "бяла" главна/за момента обаче/.Ако правилно разбирам,въпроса ти е дали и занапред ще има достатъчно хора да плащат 3000е наем.М-мммм!Съмнявам се.Щом банките първи се отдръпнаха от тези наеми.Отделно колегата по-горе е прав,че взимаш 3000,а даваш документче за 200-няма да за дълго.Но твърдо съм на мнение,че моловете не трябва да те притесняват.Там наемите хич не са малки/строят се в апогея на цените/,а и Главната си е Главна.Търговията винаги ще е там.Виж вече няколко търговски центърчета замряха новородени.
Re: Съвет
03-11-2008 - 14:54:59
ivank Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам съвет. Предлагат ми магазин на самата главна
> улица в Пловдив. Магазина е 50 м2 и ми го
> предлагат на 7000 е м/2. В момента има наематели
> за 3000 /е месечно.
> Според вас заслужава ли си инвестицията като се
> има предвид че в Пловдив се изграждат около 4
> огромни МОЛ-а ?

Просто си направи сметката при двойно по-нисък наем...
Re: Съвет
04-11-2008 - 23:24:44
dragula Написал:
-------------------------------------------------------
> да
> цената е по-малко от 120 месечни наема - 10
> години.
> Наемите на бул. Витоша в София не са се повлияли
> от двата мола. Ще видим какво ще стане като
> направят още.
>

Същото е и във Варна. За недостатъчния интерес към моловете е красноречив фактът, че на главната улица редовно се раздават флайери на различни магазини в моловете.

pike Написал:
-------------------------------------------------------
> 3000е за 50м2 е напълно нормална цена за "бяла"
> главна/за момента обаче/.Ако правилно
> разбирам,въпроса ти е дали и занапред ще има
> достатъчно хора да плащат 3000е
> наем.М-мммм!Съмнявам се.Щом банките първи се
> отдръпнаха от тези наеми.

Какво общо имат банките с магазините по главната улица?!? Банките се отдръпнаха, защото същата дейност, но при по-нисък наем, могат да си вършат и в някое по-затънтено кътче на населеното място, където инфраструктурата е по-удачна. Да не говорим, че банкови клонове, разположени лудницата на централни градски части не са много удачен вариант за бизнеса, свързан с ежедневни ходения до банката. Живея над такъв в момента smiling smiley

pike Написал:
-------------------------------------------------------
Отделно колегата по-горе
> е прав,че взимаш 3000,а даваш документче за
> 200-няма да за дълго.Но твърдо съм на мнение,че
> моловете не трябва да те притесняват.Там наемите
> хич не са малки/строят се в апогея на цените/,а и
> Главната си е Главна.Търговията винаги ще е
> там.Виж вече няколко търговски центърчета замряха
> новородени.


Имам познат, който дава под наем магазин на главната улица в Бургас. Малко след въвеждането на плоския данък се срещнахме и той сподели, че вече няма нищо против да си плаща 10-те процента данък. 200-300 евро не са толкова страшна сума. Да не повярва човек как един алчен наемодател (какъвто по дефолт е всеки в този форум, даващ под наем) може да си помисли дори подобно нещо smiling smiley


hrabar Написал:
-------------------------------------------------------
> Просто си направи сметката при двойно по-нисък
> наем...
>
Ти всички цифри ли делиш на 2 smiling smiley На мен ми резна обезщетението с повече от 2 пъти, в една тема за апартамент в центъра на София - пак 1/2 коефициент си сложил, сега наема на магазинчето... обезщетения, наеми, цени на жилища...всичко на 2, а :]

........................................................................................................................................

Аз бих погледнал по-прагматично на подобна покупка. Дори и инвестицията да се избие за 12 или 15 години, така или иначе, за купувача си остава възможността да получава един нелош доход, а цената на имота едва ли ще мръдне някога надолу, предвид разположението. Подобни оферти не изпадат всеки ден. Магазините по главната улица винаги са били краен брой и доста търсена стока
Re: Съвет
05-11-2008 - 00:19:19
Наемите по пешеходните зони в областните градове са 30-60-80евро/кв.м, в зависимост от площта (ако е по-голяма, наемът на кв.м обикновено е по-малък).
Аз бих го взела, по същите съображения, както Zrfv; по тези улици рядко излизат магазини за продажба.
Моловете, според мен няма да окажат влияние, както върху оборота на фирмите, така и
върху наемните цени. Това важи само за магазините, намиращи се на главната улица - пешеходната част, не и за нейните преки.
Освен това, ако позволява, би могъл да го разделиш на две или да работят 2 фирми в случай на голямо стагниране на пазара.
Ако теглиш кредит, съобрази данъците, както и: заложи половин наем като приход, като
"застраховка", както Храбар те съветва.
Успех!
Re: Съвет
05-11-2008 - 07:29:26
ivank Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам съвет. Предлагат ми магазин на самата главна
> улица в Пловдив. Магазина е 50 м2 и ми го
> предлагат на 7000 е м/2. В момента има наематели
> за 3000 /е месечно.
> Според вас заслужава ли си инвестицията като се
> има предвид че в Пловдив се изграждат около 4
> огромни МОЛ-а ?


Има си някои изисквания като се купува търговско помещение.
Но ако е наистина на главна оживена улица и "топ" место. Пак повтарям трябва да се види от някой, който си има "хабер" за да си сигурен. Ако местото е близко до 'уникално добро" Купувай.
"Ще те храни докато си жив ако наема е наистина такъв и толкова вървят наемите за подобни магазини.".

.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-05 07:39 от Uraa.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход