Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

имотен и финансов апокалипсис

Публикувано от jor6 
имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 01:58:23
Здравейте на всички. Реших да Ви кажа :g: АМАН :g:
Аман, от тези прогнози и черногледство. Четох, четох и ми писна да Ви чета негативизма.
Моето мнение:
Цените на имотите са твърде високи за ниския стандарт на живот в България. Факт че са едни от най- ниските в ЕС, и няма как да се върнат на цени от 300-400 евро/ м2.
Факт е че много хора ( кадърни) заминаха, но и много некадърни. Драги ми "емигранти" щом толкова хора си мислят че ще цъфнат и вържат- хващайте торбите и в самолета - 2 часа си в Германия, 3 часа полет Англия. Купувайте си имоти в чужбина като сте толкова можещи и големи. Там не са балон ами реални цени. Вземайте по един 2стаен още на летището като кацнете.
Живял съм в чужбина и имах пари и ми беше финансово много, много добре. Работех отговорна работа и бях шеф на местните малоумни. Просто ми писна от болните им мозъци и се върнах но явно тук са се поразболели малко повече и за много кратко време.
Имотната криза на България:
Спад на реализираните сделки има! Казвам го от професионалния ми опит. Личното ми мнение е , че до края на годината всички "играчи" - строители,частни лица и спекуланти ще се опитат да завишат цените на недвижимите имоти още, като след това очаквам спад както на сделките така и на цените. Тоест очаквам спад до ниво на което са в момента, но преди това ще има още увеличение.
Цените са мноооогооо високи---- високи са но я се замислете само от колко нации купуват в България????????????? От всякъде да не изброявам.
Колко хора които четът това са направили инвестиция в чужбина???Къде??? В съседките ли? В Руминия ни е скъпо, в Турция ни е скъпо, в Гърция не говоря изобщо, Сърбия-?. Да сякаш ще е добре ако поне в един кенеф в Косово се уредим да инвестираме. Така че къде ще се купува???????БЪЛГАРИЯ
Наеми: Вярно, ако се сметнат коефиценти на доходност, възвръщаемост и т.н. сме под всякакви норми. Наемите растат всеки месец.Ако цените на имотите останат на същите нива или спаднат, то наемите няма. В момента са ниски и има накъде да се повишават особено след като много хора вече не могат да си позволят собствен дом или магазин или офис.
Мога да кажа още много неща, но оставям и на Вас да си поразсъждавате.
Бъдете по-позитивни и правете каквото трябва, за да сте по-добре самите Вие и хората около Вас а така и всички останали, защото само да се оплакваме и да сме негативни не става. А тези кризи са световни и ние сме част от тях. Не искам да си представя отново България, без олио, бензина по туби в мазите, масово хора без работа, режим на тока и т.н но със сигрност ако това стане ще удари първо тези които не спират да " пукат балоните"
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 04:56:27
jor6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте на всички. Реших да Ви кажа АМАН
> Аман, от тези прогнози и черногледство. Четох,
> четох и ми писна да Ви чета негативизма.
> Моето мнение:
> Цените на имотите са твърде високи за ниския
> стандарт на живот в България. Факт че са едни от
> най- ниските в ЕС, и няма как да се върнат на цени
> от 300-400 евро/ м2.
> Факт е че много хора ( кадърни) заминаха, но и
> много некадърни. Драги ми "емигранти" щом толкова
> хора си мислят че ще цъфнат и вържат- хващайте
> торбите и в самолета - 2 часа си в Германия, 3
> часа полет Англия. Купувайте си имоти в чужбина
> като сте толкова можещи и големи. Там не са балон
> ами реални цени. Вземайте по един 2стаен още на
> летището като кацнете.
> Живял съм в чужбина и имах пари и ми беше
> финансово много, много добре. Работех отговорна
> работа и бях шеф на местните малоумни. Просто ми
> писна от болните им мозъци и се върнах но явно тук
> са се поразболели малко повече и за много кратко
> време.
> Имотната криза на България:
> Спад на реализираните сделки има! Казвам го от
> професионалния ми опит. Личното ми мнение е , че
> до края на годината всички "играчи" -
> строители,частни лица и спекуланти ще се опитат да
> завишат цените на недвижимите имоти още, като след
> това очаквам спад както на сделките така и на
> цените. Тоест очаквам спад до ниво на което са в
> момента, но преди това ще има още увеличение.
> Цените са мноооогооо високи---- високи са но я се
> замислете само от колко нации купуват в
> България????????????? От всякъде да не изброявам.
> Колко хора които четът това са направили
> инвестиция в чужбина???Къде??? В съседките ли? В
> Руминия ни е скъпо, в Турция ни е скъпо, в Гърция
> не говоря изобщо, Сърбия-?. Да сякаш ще е добре
> ако поне в един кенеф в Косово се уредим да
> инвестираме. Така че къде ще се
> купува???????БЪЛГАРИЯ
> Наеми: Вярно, ако се сметнат коефиценти на
> доходност, възвръщаемост и т.н. сме под всякакви
> норми. Наемите растат всеки месец.Ако цените на
> имотите останат на същите нива или спаднат, то
> наемите няма. В момента са ниски и има накъде да
> се повишават особено след като много хора вече не
> могат да си позволят собствен дом или магазин или
> офис.
> Мога да кажа още много неща, но оставям и на Вас
> да си поразсъждавате.
> Бъдете по-позитивни и правете каквото трябва, за
> да сте по-добре самите Вие и хората около Вас а
> така и всички останали, защото само да се
> оплакваме и да сме негативни не става. А тези
> кризи са световни и ние сме част от тях. Не искам
> да си представя отново България, без олио, бензина
> по туби в мазите, масово хора без работа, режим на
> тока и т.н но със сигрност ако това стане ще удари
> първо тези които не спират да " пукат балоните"
-----------------------------------------------------------------------
Jor6,
Много трудни въпроси си задаваш , не е нужно !

Това е национална черта , мазохизъм с привкус на негативизъм,има и място за деструктивизъм , събрани заедно дават отговор на въпроса :
защо е имало еничари през робството , защо сме били 500 год поробени в очакване на поредния освободител/поробител , защо още имаме носталгия по Тошо , защо историята ни е пълна с предатели а не с откриватели защо,защо.............
онези "майстори-емигранти" наливат масло в огъня , тези "креативни" БГ-та тук пък са в очакване на поредния ценови шок,в очакване да чуят за поредното убийство по ТВ,поредната кражба и пр и всички се радват,че ако някой е зле,то това е добре за нас- ние се идентифицираме не с нашите успехи а с чуждите провали , и ни е гот !
Ние НЕ живеем с бъдещето,дори не с настоящето - ние живеем с миналото , с въздишките по "Добрите стари " времена , ние сме "измислили" вица за българския казан в ада , ние сме изобретили скока БЕЗ парашут , изобщо сме..........НИЕ
не се аби , фащай чуковете и отново в чужбината , тук ще ти стават все повече въпросите , а отговори няма да има , никой не ги търси,никой не се интересува
както казва жена ми - колкото повече опознавам българите-толкова повече разбирам и оправдавам циганите
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 05:42:18
jor6 :
> Факт е че много хора ( кадърни) заминаха, но и
> много некадърни. Селинджъри има навсякъде.

Когато не те желаят в чужбина просто остани у нас и си скъсай гъза от бачкане защото явно нямаш нужните качества за да се впишеш качествено в чужбина. За какво му е на запада да приема масово селяци от България като си има достатъчно свои?

Използвай вродения си инат позитивно.

Българинът има яко инат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-11 07:34 от compass.
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 07:32:03
Кофти материал пич. Заради това стават сичките глупости. А кофти управлението последните 20 години ти гарантирам че няма да донесе нищо добро в дългосрочен план. Дали ще има апокалипсиси ще видим. Аз смея да твърдя обаче че и в двата случая на средния българин ще му става по-трудно да си набави най-потребните неща като жилище, кола, храна, качествено образование, качествено здравно обслужване и така нататък. А за жилищата: Може да не съм икономист, но не ми се вижда логично чужденци да инвестират в БГ само защото ни били по-ниски цените отколкото в европа. При първи признаци на финансова/икономическа нестабилност ще се избиват да си продават инвестицийките. А това не е толкова невъзможно колкото изглежда. А и цените в един пазар би следвало да се определят от хората които ползват продукта. Знаеш ли колко от хората с които разговарям, хора с доходи много над средния,биха платили сегашните цени за панелка или тристаен в София? А относно негативизма: той се определя главно от жизнения опит на човек. Колкото повече негативни преживявания, толкова по-черноглед. Помисли сега защо си срещнал тоя негативизъм из форумите. Айде сполай ти и без нерви.
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 07:37:38
Бъдете по-позитивни и правете каквото трябва, за да сте по-добре самите Вие и хората около Вас а така и всички останали, защото само да се оплакваме и да сме негативни не става ...............Kриза в недвижимите имоти няма да има,ще поскъпват бавно и плавно.
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 08:51:40
Що се правите на ударени ъпърите тук? Някои неща ще скачат, други не и това въобще не зависи от няколкото хора, които пишем тук. Не съм чувал да има измислен вечен "бичи" пазар? И точно това е идеята на този форум за цените, да уловим от рано евентуалната мечка, а не да блеем и да викаме "ква я мислихме, ква стана". Те и на борсата до скоро така викаха "стига с този скептицизъм, ний сме бодра смяна". Едно време грях си беше и в светлото бъдеще на комунизЪма да се усъмниш, а после ква стана. :]

Реализъм му е майката, и цифри, и анализи, и психологията на пазара да уловиш. Няма еднопосочно движение в никоя икономика. И много хора печелят от това. Както и още повече "вечни оптимисти" рИвът" накрая.

Моята прогноза е:

Ваканционните имоти ще паднат много.

Жилищните имоти ще паднат също, но не колкото първите.

Земята ще държи цени.

Това най-общо, всеки район и имот вече си има своите особености и своята цена.

Лично за мен и да скачат и да не скачат все тая, и аз като повечето имам някакви имоти и наследствени земи, така че и така и онака. Плаши ме единствено, че имотите и строителството заемат голям дял от икономиката ни и евентуален срив ще се отрази на държавата и стандарта ни като цяло.
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 09:53:12
Комбат ,хареса ми мнението ти ...горе долу и аз съм така ...и така и онака
Знаеш ли пък мен какво ме е яд .....че с разни управленчески методи се държи народа на ръба на мизерията....вчера си мислих за пенсионерите и ми стана много мъчно ....ами тези хора ги държат на 150 лева пенсии това е не само унизително това е повече от престъпно...тука пак има две гледни точки -че са били консуматори и тн и тн.....но всички ли? панелките за които драчим по форума от кога са построени преди 30-40 години...ще кажете не качествени-да но са заложени да имат 50 години живот , а днешните красиви итонгови кооперации колко живот имат като дори нямат по една свясна земетръсна шаиба........пенсиите както обичаме да ги наричаме са построили железопъния транспорт, повечето пътна мрежа в страната, първите хотели за туристи,фабрики ,заводи ..дори паметници мамаму стара...сега това поколение какво ...глад ,страх,мизерия
поне да се беше подържало оставеното
заебахме ги ние тези хора а те са наши маики и бащи......бачкали събирали цял един живот....деца изучавали гледали, на почивки и на лагери пращали ,по 15 год чакали за жигула ...защо -за децата за като пораснат
пропуснахме опита на тези хора ..неисе бог да съди.........
сега като хиени глозгаме имоти и като лешояди се нахвърляме върху малкото панелки или земи които са ни оставили.....лудоста на един народ ..нееее това не е лудост това е болест ....имоти,имоти,имоти ...да хубаво е човек да има нещо зад гърба си .....но загубваме ценносната си система...възрастните пречат ...децата ни пречат ...еи сега вдигат тока маи с близо 20% -физически не могат да оцеляват хората аз си имам пенсионери и много си ги обичам и си ги харесвам помагам непрекъснато и то без да се чуствам задължен...ако и вие си имате помагаите......
политиката е лаинана работа и ако имах малко пповече смелост може би ..щях да взема ак47 и да ида нажълтите плочи да разчистя жълти,сини,червени пембени........
имотите.....маи ние хората сме важни ..панелки ,земи ,хотели е имало преди нас ще има и след нас ........тъпа работа нали....не спекулации не строителства ..ами тез 240 тикви,е как поне една диня не се случи......
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 09:58:03
Дивал, има и дини :[kliuki.net] лошото е, че са мъжки.Ех, ако бяха като тази :]
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 10:11:46
НЕ СЕ ПрИТЕСНЯВАЙ НИКОГА ВЕчЕ НЯмА ДА ИмА ДЕФИцИТ НА ОлИО ПЪК И ДА ИмА НА НИКОЙ НЯмА ДА мУ ПУКА ЗАЩОТО ОТ ГЪрцИЯ И ИТАлИЯ ЩЕ ТЕ ЗАлЕЯТ С ЗЕХТИН. лИчНО АЗ ОТ 3 ГОДИНИ НЕ СЪм КУПУВАл ОлИО КАрАм СИ ИДЕАлНО НА ЗЕХТИН - ИТАлИЯНСКИ ЕКСТрА ВИрДЖИН В мЕТрО ТИ ИДВА НА 4-5 ЕВрО лИТЪрА :loveu: :loveu: НЯКАКВИ КАрТЕлНИ бЪлГАрСКИ мАСлАрИ СЕ НАГОВОрИлИ ДА ПрОДАВАТ ОлИО ПО 3 ЕВрО лИТЪрА Я бАСТА И ДА ДУХАТ СУПАТА. КОГАТО И В бЪлГАрИЯ ПОчНЕ бОЙКОТ НА ДАДЕНИ СТОКИ ЩЕ СЕ ОПрАВЯТ НЕЩАТА - мОНОПОлИСТ И КАрТЕл САмО ОТ ФИНАНСОВАТА ТОЯГА рАЗбИрА ТО ВЕчЕ ПЪрВА СЕрИЯ НА бОЙКОТА СЕ ВИЖДА В ТУрИЗмА И ТОПлОФИКАцИИТЕ НО ТОВА Е САмО НАчАлОТО :loveu: :loveu:
Re: имотен и финансов апокалипсис
11-06-2008 - 10:25:35
Апокалипсис засега няма, но от друга страна пазарът е малко изнервен. Не се знае, ако се появи някакъв външен катализатор, как ще действат различните субекти на имотния пазар. Такъв катализатор може да се появи от всякъде, както от чужбина, така и от вътре. Понякога, някои на пръв поглед незначителни фактори, могат да окажат огромно влияние на пазара.

Ще ви дам пример, за един друг пазар - автомобилния. Има предложение, от следващата година за колите над 130kw, данъкът да е от 5 до 7 лева на киловат + коефициент за възраст, които е 2,8 или 1,5. Приеме ли се това, пазарът на джипове и други мощни коли втора употреба просто умира. И да ми подарят стар джип няма да го взема, защото просто не ми се дават по около 2000 лева всяка година за данъци.

В момента общините упорито лобират, да им си даде по-голяма свобода в налагането на глоби и санкции за лоши фасади, не поддържани входове и др. подобни за сградите в централните градски части. Ако се приеме една твърда и драстична политика в тази посока, доста от собствениците в тези райони за един ден ще трябва да си преосмислят вижданията относно цената на собствения им имот.

Във всеки случай на всички ни трябва да е ясно, че периодът на "пакетно" вдигане на цените във всички сегменти на имотния пазар свърши.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход